Динамо Київ 2 години тому 147
Ударний Ванат, дует Шапаренко-Бражко, дубль Путрі та результативні центрбеки. Символічна збірна 10-го туру УПЛ | 19-27
А також представники «Кривбасу», «Олександрії» та «Лівого Берега».

Рідна УПЛ повернулась після паузи на матчі збірних. Розпочинався 10-й тур чемпіонату України абсолютно бляклою мінімальною перемогою донецького «Шахтаря» Маріно Пушича над ковалівським «Колосом» Олександра Поздєєва, завдяки автоголу. Ба більше, через ще один автогол в компенсований час «гірники» могли і взагалі втратити очки у цьому протистоянні. Проте, взяття воріт було скасовано арбітром.

А закінчення цього туру ознаменувалось першим львівським дербі в історії - між «Рухом» Віталія Пономарьова та «Карпатами» Владислава Лупашка. В свою чергу в суботу, вже у київському дербі, «Динамо» розтрощило «Оболонь». Завдяки цій розгромній перемозі підопічні СаШо повернули собі одноосібне лідерство у турнірній таблиці.

До того ж, свою переможну ходу на українських полях у цьому сезоні продовжила «Олександрія» Руслана Ротаня. А ще один лідер регулярної першості - в особі «Полісся» Імада Ашура, втретє у сезоні втратив очки. Це сталось у грі проти одного із аутсайдерів - «Лівого Берега» Віталія Первака.

Тому, виходячи із результатів та індивідуальних показників, до символічної збірної 10-го туру УПЛ сезону 2024/25 увійшли наступні футболісти:

• Воротар: Максим Механів («Лівий Берег»)

Вже не перше потрапляння стража воріт «лелек» у нашу символічну збірну. Ось і цього разу Максим відіграв ключову роль у бойовій нічиїй з одним із лідерів української першості - житомирським «Поліссям». «Вовкам» досить довго не вдавалось створити щось конкертне в атаці, втім у другому таймі підопічні Імада Ашура максимально затиснули футболістів Віталія Первака на власній половині поля. Ось тут якраз і в нагоді стали сейви Механіва.

• Правий захисник: Ілля Путря (ЛНЗ)

Дубль флангового захисника. Взагалі нетривіальна подія, тим більше для УПЛ. Фулбек черкасців по голу провів у кожному із таймів матчу з «Інгульцем» Василя Кобіна. По суті та за фактом саме забиті м'ячі Іллі забезпечили команді Карріло Карраско позитивний результат, допомігши здобути першу перемогу в чемпіонаті аж з серпня.

• Лівий захисник: Денис Мірошніченко («Карпати»)

Капітан «левів» був буквально всюди у львівському дербі. Денис зоорав весь фланг та часто підключався до атак. Мірошніченко ліз в стики та в хорошому сенсі кидався під м'яч. І саме його асист у компенсований час до першого тайму на голову Педросо і став переможним. Однозначно, лідер «Карпат» може занести собі цей поєдинок в актив. Так, Мірошніченко номінально діяв справа, проте хто заважає поставити нам його саме на лівий фланг.

• Центральний захисник: Жан Педросо («Карпати»)

Переможний гол та впевнена гра в обороні. Що ще потрібно для центрбека? Бразилець солідно відпрацював від свистка до свистка зустріч з підопічними Віталія Пономарьова. Жан діяв організовано та холоднокровно при обороні власних воріт, та й не забував про підключення на стандартні положення.

• Центральний захисник: Семен Вовченко («Верес»)

Ще один центральний оборонець із голом у своєму протоколі. Гра в Одесі була максимально в'язкою та складною. «Чорноморець» методично «сушив» та збивав темп, через що рівнянам було надзвичайно важко знайти простір попереду. Тут якраз і на допомогу героїчно прийшов Семен. Вовченко майстерно скористався відскоком у карній зоні «моряків» та прошив Рудька.

• Опорний півзахисник: Хрвоє Іліч («Кривбас»)

Хорватський хавбек дуже успішно провів перший матч у старті з початку сезону. Іліч виконав асист закиданням із глибини, та й сам встигав турбувати голкіпера луганської Зорі - Турбаєвського. Солідна гра від підопічного Юрія Вернидуба.

• Центральний півзахисник: Микола Шапаренко («Динамо»)

Черговий яскравий перформанс від десятого номера столичного колективу. Микола по суті відкрив погром «пивоварів» своїм голом вже на 10-й хвилині. А в кінцівці довершив його асистом на Бражка. Шапаренко є беззаперечним лідером «Динамо» та знову вів гру «біло-синіх» у центрі поля.

• Опорний півзахисник: Володимир Бражко («Динамо»)

У колеги по «Динамо», ситуація, в хорошому сенсі аналогічна - «гол+асист». Спочатку Володимир віддав результативну передачу на другий м'яч Ваната. А ближче до фінального свистка і сам вразив ворота команди Сергія Шищенка, пробивши з-за меж карного майданчика. Та і загалом, по грі Бражко виглядав впевнено та спокійно.

• Лівий нападник: Олександр Беляєв («Олександрія»)

Вже традиційно, 25-річний вінгер не дограв матч до кінця. Все ж Руслан Ротань не надто балує Беляєва ігровою практикою. Проте цього разу, Олександр знову вийшов у старті та встиг відзначитись голом. Та ще й яким важливим. Точне влучання «містянина» і принесло його команді черговий тріумф у поточному сезоні.

• Правий нападник: Владислав Ванат («Динамо»)

Нападник динамівців вперше з 17-го серпня (!) в УПЛ пішов з поля не без забитого мʼяча. Шість матчів у рідній першості Ванат не міг вразити ворота суперників. Але у київському дербі Владислава нарешті прорвало - відразу дубль. Найкращий бомбардир минулої кампанії повертається у поточну гонку - сміливо беремо його у нашу символічну збірну.

• Форвард: Даніель Соса («Кривбас»)

У першому таймі протистояння з тими ж луганцями Младена Бартуловича африканець відзначився тим, що розігнав одну з атак, яку сам і завершив небезпечним ударом з-за меж штрафного майданчика. У другій ж половині зустрічі вже його було не зупинити! Соса забив на 48-й хвилині, відтіснивши на шляху до м'яча Джордана. А до кінця зустрічі ще двічі влучив у стійку.

• Головний тренер: Владислав Лупашко («Карпати»)

Коуч «левів» все-таки догнув свою лінію. Його підопічним у цьому турі вдалось здобути першу перемогу у львівському дербі подібної формації - проти «Руху» Віталія Пономарьова. Більше того, «Карпати» здобули цей тріумф, не відходячи від своєї ігрової парадигми та не зраджуючи своїм підходам. За що і були винагороджені трьома заліковими балами. Ця перемога дозволила команді Владислава Лупашка впритул наблизитись до сусідів по місту Лева у турнірній таблиці.

Запасні: Євгеній Кучеренко (ЛНЗ), Владислав Дубінчак («Динамо»), Роман Дідик («Рух»), Владислав Бабогло («Карпати»), Олександр Караваєв («Динамо»), Андрій Якимів («Лівий Берег»), Микита Кравченко («Олександрія»), Яшарі (ЛНЗ), Іван Петряк («Чорноморець»), Безерра («Олександрія»).

Ударний Ванат, дует Шапаренко-Бражко, дубль Путрі та результативні центрбеки. Символічна збірна 10-го туру УПЛ - изображение 1