Що робити з обороною «Динамо»?

Динамо Київ 5 Листопада, 11:26 390
Що робити з обороною «Динамо»? | 19-27
Матч проти «Інгульця» виявився для «Динамо» дуже простим. Команда Олександра Шовковського не мала ніяких проблем на фоні однією із найслабшої команди УПЛ. Найбільше засмутило — два пропущених голи. Декілька разів у штрафному майданчику Георгія Бущана виникала «пожежа», особливо під час навісних передач.

Вважаю, що саме оборона зараз є найслабшою ланкою «Динамо». Саме не надійний захист не дозволив киянам пробитися в основний етап Ліги чемпіонів. Як показали наступні матчі, «Зальцбург» — дуже посередня команда. В першу чергу проти них потрібно зіграти надійно в обороні. Це показали матчі Ліги чемпіонів проти «Спарти» та «Динамо» Загреб. Якби захист зіграв надійно проти «Зальцбурга», то саме «Динамо» грало б у Лізі чемпіонів.

Проблеми «Динамо» в обороні мають суб’єктивні та об’єктивні причини.

Об’єктивні. Центр оборони вимагає зіграності. На зборах влітку награвалася пара Попов-Дячук. На жаль, Максим травмувався у матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти «Партизану». З початку сезону команда не має основної пари оборонців. Майже у кожному матчі відбуваються зміни в центрі оборони. Гравці просто не встигають зігратися між собою. Коли кваліфікація гравців невисока, то важливе значення відіграє зіграність. Потрібне правильне поєднання — більше силового гравця та технічного.

Суб’єктивні. Кожен із наявних захисників «Динамо» має проблеми. Потенційний лідер захисту Денис Попов вже мав дві травми із початку сезону. Максим Дячук пропустив чимало через травму ключиці. Новачок команди Браян Себальйос мав якесь пошкодження на початку сезону та потребував адаптації. У матчі проти «Лаціо» отримав травму, а потім рецидив. Тому грають ті, на кого не розраховували, як на основних футболістів з початку сезону — Тарас Михавко, Крістіан Біловар. У Полтаві навіть виходив Навін Малиш. Не всі справляються із потрібним рівнем та тиском. Михавко вже забив три голи у свої ворота, «привіз» пенальті у Римі. Я розумію, що це молодий футболіст, але він поки ментально не готовий до гри в основі «Динамо». Так склалися обставини, що він грає. Можливо, Олександр Шовковський дав би йому відпочити, але альтернативи немає.

Проблеми в обороні — це головне завдання на зимове трансферне вікно.Надійність захисту — це вагомий аргумент у боротьбі за таке бажане чемпіонство. Внутрішніх резервів для посилення центру захисту немає. І в юнацькій команді немає гравців, які б могли посилити цю позицію. В УПЛ може бути Богдан Слюбик, але він у першій частині сезону поки не грав через травму. Плюс «Рух» дешево не продає. Тому залишається вихід на міжнародний ринок.

На жаль, в наявних оборонців прогресу немає. Попов продовжує попадати час від часу в лазарет. Це найстарший гравець «Динамо» із найбільшим досвідом, який мав би бути шефом оборони. Дячук набрався досвіду на рівні УПЛ, але не бачу, де він спрогресував. Сильні сторони (фізична боротьба) залишилися сильним сторонами, а слабкі сторони (тактична підготовка, робота із м’ячем) нікуди не поділися. Аналогічно із Михавком — він дуже гарний у роботі із м’ячем, початком атак, але проблеми надійності, втрати концентрації, силової боротьби так нікуди не поділися. Тарасу не вистачає стабільності. Суттєва перевага Михавка в тому, що він ще далі може прогресувати. Вік дозволяє. Від Себальйоса чекали реального посилення гри, але поки він не виглядає сильніше за наявних гравців. Прихід колумбійця поки не зробив «Динамо» сильніше, ні в кількості, ні в якості. Вимагати щось від Біловара чи Малиша, які починали сезон в ієрархії як 4−5 центральні захисники в системі команди, якось не правильно.

Тому потрібно думати не тільки про трансфери на «вхід» для посилення оборони, але і прощатися із тими, хто не виправдовує сподівання, або не здатен прогресувати.

Сергій ТИЩЕНКО, Dynamo.kiev.ua