Покоління війни. Кого із талантів втратило «Динамо»

Динамо Київ 21 Листопада, 10:47 957
Покоління війни. Кого із талантів втратило «Динамо» | 19-27
Блогер Sport.ua розповідає про вихованців Академії «Динамо», які зараз виступають у Європі

Академія київського «Динамо» втратила цілу плеяду талановитих футболістів через війну. Якщо 2005-2006 роки народження вдалося зберегти в повному складі, то вже 2007-2008 роки народження зазнали суттєвих втрат. 2009-2010 роки зараз поки важко ідентифікувати, бо ще не було зборів юнацьких збірних України цих років. Поки не дуже зрозуміло, хто де грає у Європі.

До вашої уваги гравці 2007 та 2008 років народження, яких втратило «Динамо» після початку повномасштабної війни.

Олександр Петренко, 17 років
Клуб: «Баєр» Леверкузен
Амплуа: воротар

Петренко родом із Полтави. Свого часу був у системі «Шахтаря», потім перебрався у «Динамо». Після початку війни опинився в Угорщині, де був у системі «Кішварди». Із літа 2022 року у «Баєрі». Тривалий час був основним воротарем юнацької команди «фармацевтів» і навіть тренувався із першою командою. Минулої весни отримав травму кисті (тріщина), після чого втратив місце в складі.

Починав у збірній України 2007 року основним воротарем, потім втратив свої позиції, програвши конкуренцію Назару Макаренку з «Олександрії» (був у «Дніпрі-1» минулого сезону).

Олександр Драган, 17 років
Клуб: «Аталанта»
Амплуа: інсайд

Уродженець Києва. На рівні дитячого футболу відзначався своєю світлою головою. Креативний футболіст, який міг обіграти, віддати, сам створити момент. Виділявся на рівні Академії «Динамо».

Це футболіст пізнього розвитку, бо поки не вистачає фізичних якостей. Талант та розуміння футболу на високому рівні.

Поки справи у Італії у нього йдуть не дуже добре. До прімавери «бергамасків» не доріс. Грає за команду 18-річних. Це непрофільна вікова категорія. Цього сезону провів тільки 5 поєдинків та майже 200 хвилин на полі.

Був основним футболістом збірної України 2007 року. Зараз стабільно викликається, але вже не завжди грає у стартовому складі.

Дмитро Богданов, 17 років
Клуб: «Динамо» Дрезден
Амплуа: форвард

Киянин. Вихованець Академії «Динамо». Вирізнявся своїми фізичними якостями. Добре сформований фізично гравець із хорошою антропометрією. Може грати форварда або вінгера. Швидкий, технічний.

Батько Дмитра теж був професійним футболістом. Володимир Богданов починав також у «Динамо». Пограв у Німеччині за клуби нижчих дивізіонів. В Україні захищав кольори «Борисфена», «Оболоні» та ще ряду не дуже відомих команд.

Богданов влітку 2022 року вже був заявлений за «Динамо» Дрезден U-17. Почав відразу забивати за цю команду. Потім перейшов у категорію 19-річних. Також відзначався результативністю на цьому рівні. Минулої зими їздив на збори із першою командою, де також забивав.

Цього сезону потрапляє до заявки першої команди, але виходить на поле на заміну дуже рідко. На рівні юнацької команди перестав показувати результативність. Потрібно робити знижку на рівень команди. «Динамо» Дрезден грає тільки у третьому за силою дивізіоні Німеччини.

Спочатку Богданова не було у збірній 2007 року на підготовчих турнірах. Відразу отримав виклик на кваліфікацію. Показав себе із кращого боку. Враховуючи наявність Артема Степанова із «Баєра» на вістрі атаки, грав на фланзі. Брав участь у Євро U-17 та U-19. На обох турнірах особливо нічого не показав.

Богдан Попов, 17 років

Клуб: «Емполі»
Амплуа: форвард

Уродженець міста Ніжин. Батько Руслан працював тренером в системі Академії «Динамо». Як футболіст, виступав за «Десну» та «Суми».

Богдан має хорошу футбольну антропометрію. Вміє використовуватися свою фізичною перевагою над суперниками. При цьому не обділений технічними та швидкісними якостями.

Після початку війни опинився у Польщі, де грав за Академію «Гурніка». У Польщі багато забивав. Відразу до нього з'явився інтерес більш статусних клубів із більш футбольних країн.

Наприкінці минулого року став гравцем «Емполі». Спочатку грав за свій вік. Цього сезону основний гравець прімавери. Має у поточному сезоні вже 4 голи. У першому турі Серії А потрапив до заявки навіть головної команди, але не поле так і не вийшов.

Дмитро Варивода, 17 років
Клуб: «Адміра Ваккер»
Амплуа: центральний захисник

Киянин. Починав на позиції правого захисника. Потім почав грати в центрі оборони. Змужнів, набрав хорошу фізичну форму.

Після війни опинився в Австрії, де грає за місцевий клуб «Адміра Ваккер». Зараз стабільно грає за команду 18-річних. Це непрофільний вік.

Викликався у збірну України свого віку, але на поле не виходив.

Єлисей Литвин, 17 років
Клуб: «Жил Вісенте»
Амплуа: центральний захисник

Киянин. Вихованець Академії «Динамо». Центральний захисник сучасного типу. Добре працює із м’ячем, розуміє гру. Є креативні якості.

Після початку війни опинився в Англії. Пробував свої сили в системі «Манчестер Сіті». Потім був у «Болтоні». По документах дуже непросто українським гравцям офіційно працевлаштуватися у Великій Британії до 18 років.

Зараз виступає в Португалії за «Жил Вісенте». Грав за команду U-19. Наприкінці минулого сезону отримав травму коліна. Досі відновлюється.

Назар Михайленко, 17 років
Клуб: «Дуйсбург»
Амплуа: центральний захисник

Уродженець Києва. Центральний оборонець. Однаково може зіграти як правого, так і лівого центрального захисника.

Після початку війни опинився у Німеччині, де спочатку грав за «Кельн». Минулого літа став гравцем «Дуйсбурга» U-19. У «Кельні» були проблеми із ігровою практикою. Все продовжилося в «Дуйсбургу». У поточному сезоні Михайленко на поле не виходив.

До збірних України не викликався.

Ігор Костенко, 16 років
Клуб: «Бенфіка»
Амплуа: воротар

Уродженець Запоріжжя. У юному віці має просто шалену антропометрію. Статистичні портали дають йому зріст 202 см.

До війни перебував в системі київського «Динамо». Після початку війни опинився у Португалії, де виступав за «Бенфіку» U -15. Цього сезону заявлений за команду 17-річних. Статистичні портали не дають кількість матчів, яку зіграв Костенко за «орлів» у поточному сезоні.

Викликався для підготовки із 2008 роком у збірну України. Зіграв на першому зборі команди U-16 проти Естонії, де пропустив гол. На товариський турнір у Японію та львівський збір у серпні не їздив. Не було Ігоря й під час першої кваліфікації у Бельгії. Ворота українців захищали Єгор Крапівін із «Еспаньола» та Кирило Хадасевич із «Вольфсбурга». Можливо, справа у травмі або відсутності ігрової практики.

Андрій Лисицький, 16 років
Клуб: «Фіорентина»
Амплуа: центральний захисник

Киянин. Син Віталія Лисицького, який свого часу пограв за «Динамо» Валерія Лобановського, «Чорноморець», а зараз є спортивним директором «Колоса».

Андрій так само, як і батько, може грати в опорній зоні або центрального захисника. Добре фізично сформований. Хороший у силовій боротьбі. Потрібно працювати над тактичною складовою та роботою з м’ячем.

Із початку війни у Італії. Зараз грає в чемпіонаті Італії 17-річних. У поточному сезоні тільки 4 поєдинки.

Викликався у збірну України 2008 року. Дуже слабко виглядав на турнірі в Японії, де українці програли всі три поєдинки.

Микола Петровський, 16 років
Клуб: «Штутгарт»
Амплуа: опорний півзахисник

Уродженець Білогородки, що у передмісті Києва. В школі «Динамо» більше грав на позиції лівого захисника. Швидкий, технічний, вміє використовувати простір.

Після початку війни опинився у Німеччині. Влітку 2022 року став гравцем «Штутгарта». Відбувалася певна трансформація позиції. Тепер Микола почав грати в опорній зоні. Зараз виступає за команду 17-річних. Стабільно має ігрову практику. Зробив 3 асисти.

Не викликався на підготовку збірної України 2008 року. Відразу отримав виклик на кваліфікацію. Через травму не зміг поїхати до Бельгії опорник «Шахтаря» Іван Вергун. Основним був динамівець Павло Люсін. Петровський мав роль гравця ротації.

Артем Мурадян, 16 років
Клуб: «Боруссія» Менхенгладбах
Амплуа: лівий захисник

Уродженець Одеси. Має вірменське походження. Свого часу батьки переїхали із Вірменії до Одеси, де на світ з'явився Артем.

Починав у «Чорноморці». Після чого опинився в системі «Динамо». Швидкий, технічний. В Україні грав вінгера. На правому фланзі – Іван Андрейко, на лівому – Артем Мурадян.

Після початку війни перебрався до Німеччини. Із літа 2023 року в Гладбаху. Спочатку грав більше на позиції вінгера. У поточному сезоні став лівим захисником. Виступає за команду 17-річних.

На Мурадяна претендувала Вірменія, але він отримав виклик до збірної України на товариський матч проти хорватів у листопаді.

Антон Мартинюк, 16 років

Клуб: «Боруссія» Менхенгладбах
Амплуа: вінгер

Киянин. Може грати форварда, флангового півзахисника. Швидкий, технічний, бере ініціативу на себе.

Був на перегляді в лондонському «Арсеналі», але в Англії не залишився. Із літа 2022 захищав кольори чеської «Славії». У Празі себе непогано показував.

Влітку 2024 року перебрався до Німеччини. Поки гравець ротації «Боруссії» 17-річних, але вже встиг забити один гол. У Німеччині отримав довгостроковий контракт.

До складу збірних України ще не викликався.

Ілля Меньшиков, 16 років
Клуб: «Аустрія» Відень
Амплуа: форвард

Фактурний, високий, з хорошими фізичними даними. Трохи бракує технічних якостей. Типовий силовий нападник. На рівні Академії «Динамо» навіть грав на фланзі.

Після початку війни опинився в Австрії. Грає за «Аустрію», але не за профільні роки. За команди U-16, U-18. Забиває, але матчів небагато.

Викликався під час підготовки до збірної України свого віку. Грав у кваліфікації. Результативними діями не відзначився.