У січні «МЮ» не підірве ринок. Прихід Аморіма не призведе до шалених витрат

Світовий футбол 21 Листопада, 12:34 139
У січні «МЮ» не підірве ринок. Прихід Аморіма не призведе до шалених витрат | 19-27
Поки що із новим наставником боси «червоних дияволів» можуть бути спокійні за свої гроші.

Кілька днів тому португальський наставник Рубен Аморім провів своє перше тренування в якості головного тренера «Манчестер Юнайтед». Через велику кількість збірників, задіяних у своїх командах в рамках вікна для міжнародних матчів, на першому занятті 39-річний фахівець міг розраховувати лише на десятьох виконавців основного складу. Детальне знайомство з іншими в Аморіма відбудеться найближчими днями та тижнями, коли Рубен і його помічники отримають можливість на власні очі оцінити здібності й потенціал своїх нових підопічних.

Втім, вже зараз у британських ЗМІ активно обговорюється, кого Аморім незабаром виставить із «Манчестер Юнайтед». Інформація щодо цього доноситься досить суперечлива, але в цілому є ціла низка прізвищ, які повторюються практично у кожного джерела – це Антоні, Каземіро, Крістіан Еріксен, Віктор Лінделеф та Гаррі Магуайр. Також можна виділити чутки про ймовірне бажання «червоних дияволів» попрощатися невдовзі з 25-річним нідерландцем Тіреллом Маласією, котрий був підписаний два роки тому за 15 мільйонів євро, але останні майже півтора сезони провів у лазареті через серйозну травму коліна.

Якщо чутки виправдаються, то вже у січні Аморім може зіткнутися зі свого роду «кадровим голодом» у першій команді, оскільки інтенсивний сезон в англійській Прем'єр-лізі передбачає необхідність широкої ротації та й проблеми гравців зі здоров'ям, на жаль, ще ніхто не скасовував, тому португальському наставнику однозначно необхідно мати під рукою як мінімум 23-25 готових вийти на поле футболістів. І одномоментний продаж тих, на кого новий коуч «Манчестер Юнайтед» не розраховує, призведе до того, що клубу доведеться шукати нові варіанти, чи то виходячи на трансферний ринок, чи то вишукуючи внутрішні резерви в академії.

Варіант із купівлею кількох нових гравців, які б подобалися Аморіму, є найпростішим для тренера та «Манчестер Юнайтед» прямо зараз, але… Як пишуть британські інсайдери, фінансове становище «червоних дияволів» наразі не настільки райдужне, аби у січні йти на великі витрати. За даними авторитетного журналіста Девіда Орнштейна, найближчими місяцями Аморім точно не отримає від керівництва «Манчестер Юнайтед» істотних фінансових ресурсів, тому португальцю належить зосередитися на тому, що він отримав «у спадок» від Еріка тен Хага, а також починати ретельно продумувати літню кампанію.

Getty Images/Global Images Ukraine. Крістіан Еріксен може залишити Манчестер Юнайтед

Це означає, що жодних переходів Вінісіуса Жуніора з «Реала» чи Жеованні Кенда з лісабонського «Спортінга» фанатам «Манчестер Юнайтед» у січні чекати не варто, як би не запевняли у зворотному деякі «бульварні видання». Зокрема, 84 мільйони фунтів на Кенда виглядають просто якимось «космічним космосом», вибачте автора за таку абсурдну тавтологію, яка чудово ілюструє усю абсурдність подібних пліток у британських таблоїдах.

Прихід Аморіма в «Манчестер Юнайтед» збігся з тим етапом у фінансовій життєдіяльності клубу, коли особлива увага приділяється правилам рентабельності та сталого розвитку, недотримання яких вже вартувало очок та призвело до штрафів для низки команд АПЛ. Тому ще на етапі попередніх переговорів із португальським фахівцем до відома останнього було донесено, що у січні на якісь великі витрати в «Манчестер Юнайтед», якщо не станеться чогось кардинально неймовірного, йти не збираються. Та й кандидатура Аморіма в цілому імпонувала керівництву МЮ через те, що Рубен ще у «Спортінгу» продемонстрував здатність справлятися із поставленими перед ним завданнями загалом при досить невеликому бюджеті (особливо у порівнянні із ключовими конкурентами – «Порту» та «Бенфікою»), та ще й з активним залученням клубної талановитої молоді.

Останнім часом у «Манчестер Юнайтед» активно «затягують паски». Дійшло навіть до скандального звільнення клубної легенди та батька сучасної величі «червоних дияволів» Алекса Фергюсона, якого «попросили» із посади глобального посла. А ще були не менш резонансні скорочення на харчування рядових співробітників клубної системи, зниження витрат на корпоративні заходи тощо.

Не дивно, що перед Рубеном Аморімом поставлене першочергове завдання вивчити усіх своїх нових підопічних, й лише після цього надати керівництву клубу свій план щодо залучення нових гравців на позиції, які новому тренерському штабу видадуться проблемними.

Можливо, Аморіму дозволять зробити дещо відносно недорогих придбань вже на початку 2025-го. Наприклад, у пресі вже пліткують про інтерес «червоних дияволів» до 24-річного вінгера «Галатасарая» Юнуса Акгюна, котрий у минулому сезоні вже виступав в Англії – що правда, лише у Чемпіоншипі, коли допомагав «Лестеру» на правах оренди. На трансфер турецького легіонера у Манчестері, за чутками, можуть виділити близько 10 мільйонів євро, але більш істотних угод здійснювати не мають наміру, якщо це не буде чимось надзвичайно вигідним з точки зору реальної футбольної економіки.

Чи можна очікувати, що від Аморіма не вимагатимуть результату у форматі «тут і зараз», якщо трансферна кампанія у січні не буде настільки масштабною, як хотілося б португальцю? Швидше за все, так. У «Манчестер Юнайтед» готові пожертвувати цим сезоном, якщо тільки новий наставник зможе повернути команді колишню психологічну впевненість у власних силах, причому це стосується як колективу в цілому, так і кожного конкретного його члена окремо.

Зокрема, до кінця сезону-2024/25 боси просять Аморіма провести персональну роботу із нідерландським форвардом Джошуа Зіркзе, на придбання якого було витрачено 42,5 мільйони євро, але який виглядає настільки слабким та розбалансованим виконавцем, що на Туманному Альбіоні вже на повний голос розмірковують стосовно необхідності повернути нападника назад до італійської Серії А.

Окрім Зіркзе, Аморіму в «Манчестер Юнайтед» доведеться зіткнутися із низкою інших колись зіркових футболістів, котрі наразі не демонструють, мабуть, й половини свого потенціалу та здібностей. Це і Расмус Хойлунд, і Маркус Рашфорд, і Мейсон Маунт, і навіть Бруну Фернандеш, який останнім часом лише досить віддалено нагадує себе самого найкращих зразків.

І лише у разі реальної неможливості реанімувати кар'єри цих «згасаючих зірок» керівництво «Манчестер Юнайтед» буде готове розглядати можливість запрошення до клубу дороговартісних новачків безпосередньо під запити та вимоги Аморіма. Тому найближчими місяцями португальському наставнику точно доведеться працювати зі «спадщиною тен Хага». Інша річ, що її цілком повинно вистачати як мінімум для потрапляння у топ-5 чемпіонату, а не похмурого борсання у нижній половині турнірної таблиці із переписуванням усіх мислимих та немислимих антирекордів…