ФІФА призупиняє санкції проти гравців і тренерів, які розірвали контракти

Світовий футбол 28 Листопада, 12:35 182
ФІФА призупиняє санкції проти гравців і тренерів, які розірвали контракти | 19-27
Як інформує Gazzetta.it, ФІФА призупиняє санкції проти гравців і тренерів, які розірвали контракти. Це перший ефект від рішення Європейського суду. Рішення, яке змушує клуби зробити революцію на ринку.

Революція вже почалася і, ймовірно, потрясе футбольний ринок до самих основ. Можливо, вже в січні. ФІФА фактично вирішила призупинити дисциплінарні процедури проти гравців і тренерів, звинувачених у недотриманні чинних правил, які, однак, втратили чинність через рішення Суду Європейського Союзу у справі Діарра. Про це повідомляє газета Le Parisien.

У жовтні колишній французький півзахисник після багаторічного судового розгляду довів, що чинні правила, встановлені ФІФА, не сумісні з вільним пересуванням осіб, одним з основних принципів ЄС. Для Європейського суду правила органу, очолюваного Джанні Інфантіно, які накладають солідарну відповідальність на інший клуб, вважаються «непропорційними», а заборона на реєстрацію нового гравця в односторонньому порядку - «нерегульованою». Фактично, це був поштовх до лібералізації ринку, який прискорюється сьогоднішнім рішенням ФІФА не застосовувати санкції до тих, хто не дотримався, зокрема, статей 6 і 17 статуту і трансферного регламенту.

За відсутності санкцій питання компенсації у випадку, якщо гравець або тренер вирішить в односторонньому порядку розірвати контракт, який пов'язує їх з клубом, залишається абсолютно невизначеним. Перспектива, яка тепер можлива ще й тому, що федерації зобов'язані давати дозвіл на можливий перехід в інші клуби, на відміну від того, що відбувалося в минулому. Коротше кажучи, згідно з більш вільною інтерпретацією нового сценарію, гравці та тренери можуть змінювати команди в будь-який час сезону, без будь-якого ризику санкцій або зобов'язання виплати компенсації.

ФІФА, яка відкрила новий етап обговорення з усіма представниками футбольного світу щодо оновлення правил, попереджає, однак, що призупинення дисциплінарних процедур не виключає майбутніх санкцій. Тим часом, найбільше ризикують невеликі клуби, оскільки великі клуби можуть легше залучати молоді таланти без будь-яких послуг за принципом quid pro quo. Однак багатшим клубам складніше вступити в конфлікт один з одним, враховуючи, що значну частину вартості бюджетів складають активи клубу.