Блогер: «Найбільший позитивний момент у грі «Динамо» загалом - це стратегія протидії єдиному робочому інструменту «Олександрії» в атаці»

Динамо Київ 5 Грудня, 21:39 232
Блогер: «Найбільший позитивний момент у грі «Динамо» загалом - це стратегія протидії єдиному робочому інструменту «Олександрії» в атаці» | 19-27 Фото: ФК Динамо
Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі розбирає єдиноборства у матчі «Олександрія» - «Динамо».
Олександрія 0:0 Динамо

xG графік

Олександрія - 0.49 xG; 9 ударів (2 в площину) з середньої дистанції 21.2 метрів (4 з-за меж штрафного)

Динамо - 0.30 xG; 7 ударів (2 в площину) з середньої дистанції 20.2 метри (2 з-за меж)

В розмовах після матчу постійно фігурувало словосполучення «ціна помилки». Коли я був малим, то дорослі навколо після таких ігор говорили: «Ігра била равна, ігралі два говна».

Певно перше (ціна помилки) і спричинило друге…

  • Лише кожне ~десяте володіння команд досягало чужих штрафних (11% в господарів та 10% у гостей)
  • Причини дещо різні, якщо Динамо застрягало на власній половині (44% володінь досягли чужої), то гравцям Олександрії банально бракує мізків проатакувати чужий штрафний майданчик в позиційці (27% точності передач в периметр проти 47% у киян)
  • Прогресія з мʼячем однаково лягла в обох команд, що Олександрія (59%), що Динамо (61%) мають точність передач до фінальної третини нижчу за середню по сезону в…Лівого Берега!

Єдиноборства

Футбол - це лише дві змінні. Перша змінна - час, друга - простір. Коли обидві команди в силу обмеженості (в Динамо це відсутність Шапаренка та Ярмоленка, наприклад, а з ними і величезної частки командного ігрового інтелекту) нездатні якісно використовувати ці дві складові, то доводиться говорити про боротьбу. Не про футбол, а наслідок його відсутності - дуелі.

Певно найбільший позитивний момент у грі Динамо загалом - це стратегія протидії єдиному робочому інструменту Олександрії в атаці. Бо окрім Безерри у цієї команди більше нічого немає, якщо рахувати лише open play ситуації без стандартів.

Вважав та вважаю, що Дубінчак перша опція в Динамо на позицію ЛЗ. Його головні чесноти на фоні Кості - якісна взаємодія з Шапаренком на лівій половині поля та вища точність в передачах в завершальній стадії атаки. Тому, коли виходить Вівчаренко, то варто очікувати, що в 4 ситуаціях з 5 він не зможе виконати крос, бо не зможе перебити навіть першого блокувальника. Однак, якщо говорити про захист, то Вівчаренко чіпкіший за Дубу. Звісно, якщо Костя зосереджений, а не як у матчі з Рейнджерс на 90ʼ хвилині.

Відсутність Шапаренка автоматично забрала у Дубінчака одну з двох переваг над Костею. Так, кияни провели лівим флангом лише 8 атак, однак низька залученість Вівчаренка до атаки фактично нейтралізувала Безерру (єдиний інструмент Олександрії в атаці):

  • Костя виграв 10 з 13 дуелей у захисті (77%) та 2 з 2 за втрачений мʼяч (100%), і як ви розумієте, то левова частка саме проти Безерри
  • Костя здійснив 20 повернень мʼяча, поступившись лише Попову (21)
  • лідер УПЛ за кількістю вдалих обведень Безерра обмежився лише 2 вдалими спробами з 7 (29%)

Єдиний момент Безерри в матчі стався саме тоді, коли Костя пішов в атаку, і відзахищатися нормально проти бразильця партнери не змогли (удар під кутом на 62ʼ хвилині на 0.12 xG).

Беззуба атака? Так. Але фанати Арсеналу вже бачили канонірів без Едегора та Сака. Не дуже воно на контрасті того, як усе функціонує з ними. Дай Бог, канєшна, здоров’я Судакову та Зубкову, але Шахтар не буде схожим на Шахтар без них. Он вже в тілівізорі плювались після матчу з Рухом, де Олександра не було.

За відсутності на фланзі атаки інтелекту (Ярмоленко), Динамо нагадує себе періоду після Циганкова. Якість ухвалених рішень котиться вниз, бо мʼязи ніколи не замінять мозок. Михайленко хлопчина не дурний, але це відмінний від Шапаренка ігровий профайл. Тому й мене не дивує побачене. Взагалі. Це швидше закономірно.

Не дивує і відсутність замін, та їх таймінг. В Шовковського немає зараз часу щось тренувати, а матч проти прямого конкурента не місце для експерименту. Кого випускати? Рубчика, що пропустив передсезонку та геть не втямить чого від нього вимагають? Брагару, якому теж важко зрозуміти де він зараз? Герреро, якого навіть вболівальники х***и обкладають? Малиша? Саленка?

Головний тренер Динамо не став влаштовувати змагання посередностей. Він не підняв навіть Дубінчака, бо Костя зʼїв Безерру. Особисто вітаю рішення тренера спиратися лише на перевірених часом виконавців, а не намагатися вгодити ЗМІ, як це інколи вже почав робити Ребров у збірній.

Чекаємо у «матчі-відповіді» повернення Шапаренка. На Ярмоленка та Піхальонка очікувати не варто. Шапа - це резерв Динамо. Є сподівання побачити Динамо більше схожим на Динамо, а не на ту прутня, якою воно було вчора!

Чи є резерви з Олександрії? Враховуючи, що команда виглядає з мʼячем безпорадною проти 8 одеситів в полі, то вчора ми побачили максимум. Вівчаренко має відпочити та схавати Безерру знову. Хуан навіть деякий час ховався від Кості в центрі (напівфланзі), розуміючи, що Костя за ним туди не піде, а Михайленко іноді губив орієнтири, як і Бражко.


Напевно хтось вживатиме словосполучення «Динамо поступилося в боротьбі». В якості аргументу приводитимуться цифри виграних дуелей, де є перевага Олександрії (74:68). Проте це занадто поверхнево. В Динамо вищий відсоток:

  • виграної боротьби в атаці (+3%)
  • виграної боротьби в захисті (+3%)
  • виграної боротьби за втрачені мʼячі (+17%)

Тож різницю зробило повітря, де кияни дійсно поступилися 9:14.

В Олександрії перевага у чистому володінні лише у 2ʼ20ʼʼ. Однак в киян за поверненнями мʼяча суттєвіша фора - 96:79. Вчора по тілівізорі розганялася теза, що в киян прям брак страшний, а в Олександрії усе добре! Насправді ж на 112 втрат киян Олександрія відповіла 122-ма. Різниця лише в тому, де це відбувалося:

  • 67 зі 122 втрат господарів сталися у фінальній 1/3 через нестачу клепки та пʼятки Калюжного
  • в киян навпаки 72 втрати зі 112 сталися в перших 2/3 через відсутність провідних виконавців, а отже і клепки