Одні команди дивували, інші – розчаровували. У когось був спад чи підйом, а хтось стабільно провів увесь рік. Чимало цікавих подій було і на трансферному ринку. Протягом 2024-го року ні за кого не платили 100 млн євро і більше. Але все одно було багато цікавих новачків, за якими вже можна зробити певні висновки.
Далі розглянемо найдорожчі трансфери 2024 року.
Дані Ольмо («Барселона», 55 млн євро)
Ольмо кілька років пов'язували з топ-клубами, але з різних причин він не міг залишити «РБ Лейпциг». Травми заважали гравцеві повноцінно заявити про себе, але після чемпіонату Європи не було сумнівів, що він піде на підвищення. У результаті всього, влітку 2024 року іспанець повернувся до «Барселони», вихованцем якої він є. Сума трансферу склала 55 млн євро. Дані швидко став важливим гравцем для каталонців. За половину сезону 26-річний хавбек зіграв 15 матчів у всіх турнірах, забив 6 голів та віддав 1 результативну передачу. Ольмо добре підійшов під систему Ганса-Дітера Фліка. Одна майбутнє гравця опинилося під питанням, оскільки «синьо-гранатові» не можуть його зареєструвати на другу частину кампанії.
Амаду Онана («Астон Вілла», 59,4 млн євро)
В «Евертоні» часто з'являються талановиті гравці, які згодом залишають клуб через нездатність конкурувати з більшістю команд Прем'єр-ліги. Утім, «іриски» непогано заробляють на своїх футболістах. Влітку вони отримали майже 60 млн євро за трансфер Онана, який перейшов до «Астон Вілли». «Евертону» дісталася пристойна сума, а «левам» – якісний опорник, на якого був попит в АПЛ. Бельгієць не завжди проводить багато часу на полі, але отримує шанси від тренера, який використовує 23-річного хавбека як у центрі поля, так і в опорній зоні. Онана все ще молодий і перспективний футболіст, який може приносити користь команді.
Жоау Невеш («ПСЖ», 59,9 млн євро)
З приходом Луїса Енріке «ПСЖ» робить ставку на молодих гравців. Частково ця стратегія виправдовує себе, оскільки парижани зібрали перспективну команду з хорошим майбутнім. Однак у єврокубках їй поки що не вистачає стабільності. Одним із літніх новачків «ПСЖ» став Невеш, який перейшов із «Бенфіки» майже за 60 млн євро. Молодий португалець швидко освоївся на «Парк де Пренс» і став гравцем основи. Вже у перших двох матчах Ліги 1 він оформив по 2 результативні передачі. Зараз на рахунку 20-річного хавбека 2 голи та 6 асистів у 22-х поєдинках у всіх турнірах. Це хороші показники для центрального півзахисника. Невеш може зіграти і в опорній зоні, де теж почувається комфортно. Цього разу «ПСЖ» не помилився з трансфером.
Мусса Діабі («Аль-Іттіхад», 60 млн євро)
Влітку «Астон Вілла» не лише підписувала, а й продавала гравців, причому досить вигідно. Одним із таких футболістів став Діабі, за якого «леви» отримали 60 млн євро від «Аль-Іттіхаду». До 25 років француз встиг зарекомендувати себе в Європі. Він добре проявив себе в «Баєрі» як один із найкращих асистентів Бундесліги, та й в «Астон Віллі» виглядав непогано, але в Бірмінгемі провів лише 1 сезон. Незважаючи на ранній як для Саудівської Аравії вік, Діабі все ж таки вирушив до Про-ліги, де допомагає «Іттіхаду» лідирувати в турнірній таблиці. Там француз робить те, що в нього і в Європі добре виходило – асистує. На рахунку 25-річного вінгера вже 10 результативних передач у 12 матчах.
Педру Нету («Челсі», 60 млн євро)
Незважаючи на переповнений склад, «Челсі» продовжував підписувати гравців у 2024 році. Одним із літніх новачків «синіх» став Нету, який перебрався до лондонського клубу з «Вулверхемптона» за 60 млн євро. Переходити в «Челсі» на той момент все ще було ризиковано, але португалець зважився на переїзд – і не помилився. 24-річний вінгер став важливим гравцем для Енцо Марески, що вже можна вважати хорошим досягненням, оскільки новий тренер «синіх» розраховує не на всіх футболістів. Їх у нього просто забагато. Перевага Нету полягає в тому, що він не є одностороннім гравцем. Він може зіграти на обох флангах атаки та під нападником. Португалець дає тренеру варіативність і заслужено отримує у відповідь ігрові хвилини.
Лені Йоро («Манчестер Юнайтед», 62 млн євро)
Йоро став одним з останніх трансферів Еріка тен Хага у «Манчестер Юнайтед». Влітку за гравця була серйозна боротьба. Очікувалося, що футболіста підпише мадридський «Реал», але «вершкові» не хотіли платити «Ліллю» суму, яку вимагали французи, а про зниження вартості молодого захисника домовитися не вдалося. Проте «МЮ» погодився заплатити стільки, скільки потрібно. Поки що складно сказати, чи правильно зробили манкуніанці. Іноді 19-річний центрбек виходить на поле у стартовому складі, але частіше з лави запасних. Про його перспективи в «МЮ» судити поки що зарано. Француз добре проявив себе в «Ліллі» й подавав великі надії, але «Олд Траффорд» зараз є більше місцем для страждань, ніж для розвитку та прогресу.
Домінік Соланке («Тоттенхем», 64,3 млн євро)
Минулого літа «Тоттенхем» оформив рекордний трансфер, підписавши Соланке з «Борнмута» за 64,3 млн євро. Трансфер вийшов непоганим. «Шпори» підписали гравця, який практично всю кар'єру проводить в Англії, а перед тим провів хороший сезон у складі «Борнмута». У Лондоні в нього теж виходить непогано. Цього сезону 27-річний нападник зіграв 25 матчів у всіх турнірах, забив 10 голів і віддав 5 результативних передач. Домінік забиває, асистує та загалом допомагає «Тоттенхему». «Шпори» взагалі є однією з найрезультативніших команд Прем'єр-ліги, але вони надто нестабільні. З таким високим атакувальним потенціалом вони могли б претендувати на щось більше, ніж місце у середині таблиці.
Гонсалу Рамуш («ПСЖ», 65 млн євро)
Ще один трансфер «ПСЖ», який поступово виправдовує себе. У поточному сезоні Рамуш уже пропустив забагато матчів через травму, але повернувшись на поле, відзначається результативною дією практично в кожній грі. Португалець діє досить ефективно, незалежно від того, скільки часу проводить на полі. Така форма 23-річного нападника ставить у незавидне становище ще одного форварда парижан – Рандаля Коло Муані, якому, можливо, доведеться покинути клуб уже у січні. Хоча за нього «ПСЖ» заплатив на 30 мільйонів більше влітку 2023 року. У парижан зараз хороша група атаки, в яку Рандаль не дуже органічно вписується.
Хуліан Альварес («Атлетіко», 75 млн євро)
Трансфер Альвареса став найдорожчим у 2024-му році і другим за галасом після переходу Кіліана Мбаппе до «Реала» на правах вільного агента. Можливо, у «Манчестер Сіті» зараз шкодують про те, що відпустили Хуліана, з огляду на те, що у них немає прямої заміни для Ерлінга Холанда. Натомість «містяни» отримали 75 млн євро і можуть отримати ще близько 20 мільйонів бонусів. Це була вигідна угода для обох сторін. Для «Манчестер Сіті» – у фінансовому плані, для «Атлетіко» – в ігровому. Аргентинець починав не дуже яскраво в Мадриді, але в міру просування сезону стає важливим гравцем для «матрацників». 24-річний форвард ще тільки розпочинає свою кар'єру в «Атлетіко», і є підстави вважати, що вона буде успішною.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!