Сьогодні останній день трансферного вікна у топ-лігах. Що чекати українцям?

Динамо Київ 1 годину тому 234
Сьогодні останній день трансферного вікна у топ-лігах. Що чекати українцям? | 19-27
Зимове вікно переходів в АПЛ, Бундеслізі, Ла Лізі, Серії А та Лізі 1 закривається...

Сьогодні, 3 лютого, у топових європейських футбольних лігах завершує роботу зимове трансферне вікно.

У ніч на 4 лютого вікно буде офіційно закрита в англійській Прем'єр-лізі, італійській Серії А, німецькій Бундеслізі, іспанській Ла Лізі та французькій Лізі 1.

Реєструвати новачків клуби цих дивізіонів наступного разу зможуть уже лише влітку, проте це правило не стосується вільних агентів.

Прямо зараз чутки «відправляють» до топових ліг Європи кількох українських футболістів, тому сьогодні для них фактично настає «час Ч».

Зокрема, 23-річного хавбека «Динамо» Володимира Бражка останніми днями пов'язують із можливим переїздом на Туманний Альбіон. В Англії послугами центрального хавбека активно цікавиться один з аутсайдерів поточного розіграшу тамтешньої Прем'єр-ліги «Вулверхемптон». За Бражка «вовки» готові заплатити близько 20 мільйонів євро, проте, за останньою інформацією, трансфер наразі перебуває під загрозою зриву. Очевидно, не зумівши досягти угоди із «Динамо», «Вулверхемптон» звернув увагу на хавбека «Реймса» Маршалла Мунеці, покупка якого практично напевно призведе до скасування переговорів щодо Бражка.

Також в Англії продовжують циркулювати чутки щодо можливої зміни прописки 22-річним центрбеком «Борнмута» та збірної України Іллею Забарним. Активний інтерес до нього виявляє «Ліверпуль», проте поки що немає жодних передумов до того, що «червоні» спробують зробити спробу оформити угоду щодо українця вже у поточне трансферне вікно. Найімовірніше, купівлю Забарного в «Ліверпулі» розглядають вже як одну з опцій підсилення складу на літо.

Очікується, що сьогодні до Іспанії офіційно перебереться 21-річний центрбек «Динамо» Максим Дячук. Щоправда, йдеться не про перехід до клубу Ла Ліги, а про варіант із клубом другого тамтешнього дивізіону – «Сарагосою». Дячук має стати гравцем цієї команди на правах оренди до кінця цього сезону, причому з опцією викупу. Остання, як пишуть інсайдери, становитиме від 1 до 1,5 мільйонів євро. Угода знаходиться на фінальній стадії оформлення.

За інформацією пабліків, ще одним центрбеком «Динамо» – 19-річним Тарасом Михавком – цікавиться «Марсель». Представник французької Ліги 1 нібито дуже конкретно вивчає можливість підписання українського таланта, але поки що очевидних передумов до того, що трансфер може відбутися вже сьогодні немає. Раніше «Марсель» торгував досвідченого центрбека «Шахтаря» та збірної України Миколу Матвієнка, пропонуючи за нього «гірникам» вельми пристойну суму (за одними даними – 8,5 мільйонів євро, за іншими – близько 12 мільйонів євро), однак отримав відмову й був змушений сфокусуватись на інших кандидатурах. Цікаво, що головним тренером «Марселя» нині є італієць Роберто Де Дзербі, який працював в УПЛ із «Шахтарем» у першій половині сезону-2021/22, а покинути свою посаду був змушений через повномасштабну фазу російсько-української війни.

Є попит на трансферному ринку і на лідера атак «Полісся» Олександра Назаренка. Інформацію про це нещодавно підтвердив президент житомирського клубу Геннадій Буткевич, котрий, втім, не став конкретизувати ліги, представники яких контактують із «вовками» стосовно вінгера. Найімовірнішим претендентом на покупку Назаренка вважається «Трабзонспор», який цієї зими вже де-факто підписав двох українців – Данила Сікана та Олександра Зубкова із «Шахтаря». Але в Туреччині трансферне вікно відкрите до 11 лютого, а тому час домовитися щодо трансферу Назаренка в сторін ще є.

Під великим питанням знаходиться і можливий відхід з «Арсенала» у поточне трансферне вікно Олександра Зінченка. Інтерес до фулбека раніше приписували «Інтеру» та «Атлетіко», але обидва ці клуби, схоже, сьогодні точно не націлені на завершення угоди. Зокрема, президент «матрацників» Енріке Сересо нещодавно заявив, що кадрових сюрпризів не чекає, а його команда планує продовжувати грати у тому ж складі, який є зараз.

Втім, Зінченко ще матиме шанс покинути «Арсенал» та знайти клуб, де він отримає більше ігрової практики. Це можливо завдяки інтересу до 28-річного українця з боку «Фенербахче». Поки що турки вичікують, чим закінчаться контакти з Олександром у представників топових ліг, а після закриття трансферних вікон у цих чемпіонатах, можливо, будуть готові діяти, не беручи участі в аукціонних торгах, а пропонуючи ту суму, яка здаватиметься їм максимально справедливою.

А от трансферу 29-річного центрфорварда збірної України та «Олімпіакоса» Романа Яремчука сьогодні чекати не варто. Незважаючи на те, що активний інтерес до нападника виявляла італійська «Венеція», у грецькому клубі вирішили дати Яремчуку ще один шанс проявити себе, і змінити позицію будуть готові лишень у разі отримання вкрай вигідної пропозиції, на що один з аутсайдерів поточного розіграшу італійської Серії А навряд чи здатен.

Цілком ймовірно, що сьогодні мова може зайти і про інші трансфери українських футболістів до Європи, тому пропонуємо вам ретельно стежити за стрічкою новин