До першого матчу з Бельгією залишилося менше двох двох тижнів, тож пора поговорити про збірну. Незабаром Сергій Ребров оголосить розширений склад, котрий готуватиметься до зустрічі із братією Руді Гарсії, й, якщо чесно, ми розраховуємо побачити нові прізвища.
Минулі виклики Івана Калюжного та Олександра Назаренка були продиктовані кадровим дефіцитом (на щастя, хлопці зуміли скласти переважно позитивне враження).
Але кого з УПЛ не завадило б ще залучити? У нас є пʼять кандидатів, один із яких прямо вже проситься на негайну перевірку тренерським штабом. Ділимося власними міркуваннями.
Єгор Твердохліб
На жаль, “Кривбас” поганенько виглядає — так, змусив попітніти “Шахтар” (1:1), чим фактично вбив чемпіонську інтригу, але до цього спасував “Вересу” (0:3) та “Інгульцю” (0:2). Єгор Твердохліб не був причетний до програшів, однак і сам не в оптимальних кондиціях — лише відновився від пошкодження і провів 16 хвилин з донеччанами.
Виникає резонне питання: а навіщо тоді кликати атакувального півзахисника? Коротко відповідаємо: причина та ж сама, що і в Олександра Назаренка — прекрасний осінній відрізок.
Твердохліб став рушійною силою криворіжців, заніс в актив 8 голів, є серед претендентів на звання найкращого бомбардира сезону. Із 13-го по 17-й тур УПЛ не залишав поле без результативної дії, а в боротьбі із “Поліссям” (3:1) відвантажив хеттрик, чим похитнув позиції Імада Ашура та спричинив розмови про його відставку.
Не дуже правильно жити минулим, але вважаємо, що заради Єгора слід зробити виняток. Універсал — молодий, готовий здійснити крок уперед, і, уявіть собі, яким би поштовхом послужило запрошення до лав національної команди.
Гадаєте, у цьому немає сенсу? Знову повертаємося до Назаренка, що завдяки промоції збірної навіть зумів потратити на орбіту іноземних клубів (того ж “Трабзонспора”). Твердохліб теж на це заслужив.
Олександр Філіппов
У кампанії 2019/20 Олександр Філіппов відзначився 18 мʼячами, й уже тоді велися розмови про те, щоб Андрій Шевченко взяв на олівець представника “Десни”. На жаль, сподівання виявилися марними, гравець усвідомив, що рівень команд, які не причетні до єврокубків, не котується Шевою та вирішив шукати кращої долі за кордоном.
Період у Бельгії та Латвії, на жаль, ознаменувався якщо не провалом, то посереднім виступом. А от “Дніпро-1”, де зʼявилася можливість накопичити досвід на міжнародній арені, та “Олександрія” підтвердили, що центрфорвард перебуває в повному порядку.
Якщо Ребров оцінив Калюжного за внесок у просування “Олександрії”, то мав би похвалити і Філіппова, як рівноцінно важливого елемента в побудовах Руслана Ротаня. Виконавець хеттриком прибив “Шахтар” (4:3), приніс перемогу над “Кривбасом” (1:0), вразив ворота “Руха” (1:1) та двічі — луганської “Зорі” (2:1).
Сам факт того, що лідер атак “жовто-чорних” після тривалої зимової перерви оформив дубль, вказує на його хорошу функціональну готовність. Хіба це аргумент?
Безперечно, Сергій Станіславович дивиться у бік Артема Довбика, нестабільного, однак перевіреного топ-пʼятіркою, Романа Яремчука, котрий суперечливий у Греції, зате ефективний і зі старту, і джокером у збірній, також є Владислав Ванат.
Але хотілося б, щоб Філіппова, як і Єгора Твердохліба, таки помітили та бодай викликали на загальне тренування для демонстрації скілів. Дайте відчути атмосферу.
Тарас Михавко
Тарас Михавко стрімко увірвався до основи “Динамо” та зараз є одним із ключових гравців лінії захисту. Олександр Шовковський повірив у юнака, той відповів взаємністю та гарно зарекомендував себе на дистанції. Оскільки Георгія Бущана уже немає, то саме уродженець Доброгостова є футболістом, за чиїми плечима найбільша кількість хвилин (2 427), проведених серед решти одноклубників.
Впевнений виступ спровокував приємні аналогії — Михавка все частіше порівнюють із Іллею Забарним (буде комічно, якщо центрбек швидше змінить чемпіонат, ніж Бражко). Аванси підкріплені безпосередніми діями на полі, непоганими підключеннями до фази нападу (нагадаємо, що Тарас віддав шикарний асист ще у кваліфікації ЛЧ проти “Зальцбурга”, а в УПЛ засмутив “Лівий Берег”).
Як для девʼятнадцятирічного, присутні бачення поля, позиціонування, гра на випередження — словом, є навички, які Реброву б не завадило побачити на практиці. Так, в пріоритеті вищезгаданий Забарний, Микола Матвієнко, втім, Михавко уже підходить для ротації, як мінімум. Чим він гірший від умовного Олексія Сича (не в образу останньому)? Отож бо й воно.
Микола Михайленко
“Динамо” не відпустило Бражка до “Вулвергемтона”. Можливо, Ігор Суркіс дійсно не хотів чекати на кілька траншів, прагнув отримати всю суму одразу, або ж банально розраховує продати півзахисника дорожче. Водночас не факт, що хлопець продовжуватиме рости у ціні — у нього є гідний конкурент, який прогресує широчезними кроками. І цей розвиток категорично не можна гальмувати.
Так, Олександр Шовковський розповів про пошкодження Володимира, дав зрозуміти, чому той не в оптимальних кондиціях, але чи повинно це хвилювати Михайленка? Опорник не марнує нагод, класно увійшов у весняну частину сезону, виконав великий обʼєм роботи, забив перший гол львівським “Карпатам”, ще раніше долучився до нічиєї з “Галатасараєм” та перемоги над РФШ.
Ви вже вибачте, однак якщо на уявні шальки терезів поставити Володимира та Миколу, то за нинішніх розкладів будь-який тренер повинен віддати перевагу останньому. Чи зверне увагу на це Ребров? Позиція хавбека є дуже болючою для національної команди, ми роками шукали адекватну заміну Тарасу Степаненку (і, здається, досі в пошуках). У Михайленка менший досвід, втім, це не означає, що він не має належного бекґраунду для того, щоби таки дати лік матчам у жовто-синіх кольорах.
Ілля Крупський
“Динамо” сповістило про травму Олександра Тимчика. Це, звісно, прикро, але святе місце порожнім не буває — ми глибоко переконані, що Реброву потрібно дати шанс Іллі Крупському.
Юхим Конопля сидить за спиною Вінісіуса Тобіаса, в останніх трьох турах отримав у розпорядження 20 хвилин — це не зовсім те, що хочеться бачити. Із Тимчиком, як запасною опцією, все очевидно, тепер необхідно латати/страхувати правий фланг оборони, й вихованець вінницького футболу може впоратися із завданням.
Сміло заявимо, що інтерес з боку донецького “Шахтаря”, “Нью-Інгленд Революшн” чи представників польської Екстракляси — повністю виправданий. “Металіст 1925” заплатив 3 мільйони євро, чим встановив трансферний рекорд Першої ліги? Круто! Крупський є відмінною інвестицією.
Фулбек “Ворскли” так замучив кросами київське “Динамо” у нещодавньому поєдинку, що став причетним до важливої нічиєї. “Біло-сині” рухаються назустріч золотим медалям Премʼєр-ліги, але, якщо уявити, що десь та й трапиться осічка (власне, це ледь не відбулося на ЛНЗ), то про Іллю згадають миттєво.
Ми ведемо до того, що Крупський демонструє доволі зрілий перформанс, вміло страхує та не менш вдало підключається до атак — чому нехтувати таким персонажем? Крупського навряд чи б кинули у бій на Бельгію, проте ми б зраділи такому експерименту — все одно нічого втрачати. А хіба ні?
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!