23 квітня відбудуться півфінальні матчі Кубка України. У Львові Буковина зіграє з Динамо, у Житомирі Полісся зустрінеться із Шахтарем. Матч Буковина – Динамо Київ стане першою зустріччю команд за 21 рік, а Андрію Ярмоленку залишилося забити два голи до результату Андрія Шевченка. Sportarena зібрала 10 фактів про півфінал Кубка України.
- Буковина вперше в історії зіграє у півфіналі Кубка країни. До цього сезону найкращим результатом чернівецького клубу був вихід до 1/8 фіналу турніру.
- Востаннє Буковина та Динамо зустрічалися між собою в офіційному матчі 21 рік у травні 1994-го в рамках чемпіонату країни. Тоді кияни перемогли 3:0.
- Буковина жодного разу в незалежній історії не перемагала Динамо: п’ять поразок та нічия у шести матчах. Різниця м’ячів – 1:13.
- Чотири голи у матчах із Буковиною забив найкращий снайпер протистояння Віктор Леоненко.
- П’ять суперників пройшла Буковина на шляху до півфіналу. Чернівчани стартували з 1-го попереднього раунду. Полісся, Динамо та Шахтар стартували з 1/8 фіналу.
- Два голи залишилося забити Андрію Ярмоленко до повторення кубкового результату Андрія Шевченка. Зараз Ярмоленко має 19 м’ячів, Шевченко 21. 20 голів у Кубку забив Сергій Ребров, 24 – Максим Шацьких. Найкращий снайпер турніру – Андрій Воробей – 25 м’ячів.
- Динамо в 21-й раз зіграє у півфіналі турніру. Лише у двох випадках із 20-ти кияни не змогли подолати цю стадію: 2004-го поступившись за сумою двох матчів Дніпру, 2009-го – Шахтарю.
- Полісся вдруге та другий сезон поспіль зіграє у півфіналі Кубка. Торік на цій стадії житомиряни програли Ворсклі.
- Шахтар у 25-й раз зіграє у півфіналі Кубка Україна. Чотири рази Гірники не змогли подолати цю стадію, поступившись Металісту (1992), вінницькій Ниві (1996), Карпатам (1999) та землякам із Металурга (2010).
- Чотири матчі провели між собою Полісся та Шахтар. Гірники ще жодного разу не перемагали житомирян: три поразки та нічия.
Хочеш допомогти ЗСУ 🇺🇦?
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!