Роман Яремчук і його грецька весна: скромний герой чемпіонського «Олімпіакоса»

Світовий футбол 10 Травня, 13:53 254
Роман Яремчук і його грецька весна: скромний герой чемпіонського «Олімпіакоса» | 19-27
Український нападник не став найкращим бомбардиром, але саме його пас поставив крапку в ключовому матчі сезону.

Роман Яремчук, український нападник, приєднався до грецького клубу «Олімпіакос» на початку сезону 2024/2025. Його перехід викликав інтерес футбольної спільноти, зважаючи на попередні виступи в європейських лігах. Адже після того самого сезону в «Генті», коли Роман здійснив 27 результативних дій (20+7), за ним почала вибудовуватись черга. Але найближчою виявилась «Бенфіка», де й розпочався спад.

Якщо врахувати, що після відходу з Бельгії Яремчук грав у чотирьох командах, тоді варто порівняти його показники. Тренерський штаб, уболівальники, експерти й аналітики знають, що «хліб нападника — це голи». Кому потрібен форвард без результативності? З сезону 2021/2022 по 2024/2025 Роман забив менше, ніж у «Генті» за 34 гри. А саме 15 голів, що для нападника є вкрай поганим показником. З цього й стає зрозуміло, чому українець довго не затримувався в командах.

Перехід до «Олімпіакоса» та адаптація

Улітку 2024 року Роман Яремчук вирішив перебратись до Греції та підписав свій черговий контракт з «Олімпіакосом». Він став частиною амбітного проєкту, який завжди ставить перед собою високі цілі й досягає їх. Сума трансферу склала всього-на-всього 2 млн євро, що на сьогоднішній день є дуже низьким показником. Але попри це вже в серпні українець забив свій перший гол у матчі проти «Каліфеї».

Головний тренер команди зазначив: «Ми впевнені, що Роман принесе нам багато користі своїм досвідом і гольовим чуттям».

Варто зазначити, що частина футбольних аналітиків позитивно відгукувалась про трансфер. Відзначали швидку адаптацію та здатність Романа грати без м’яча. Також було сказано про роботу насамперед на команду, а не на персональні досягнення. Звичайно, після Португалії, Бельгії і тим паче Іспанії українець легко увійшов у грецький чемпіонат. Адже рівень гри команд ліги явно поступається Прімері, де Роман просто розчинявся на тлі сильної опозиції в обороні суперника.

Але не варто зупинятися лише на місцевому чемпіонаті, слід поглянути на міжнародну арену. Адже «Олімпіакос» брав участь у Лізі Європи і навесні 2025 року зустрічався з «Буде-Глімтом». У першому матчі греки були розгромлені з рахунком 3:0 на виїзді, а Яремчук отримав найгіршу оцінку в складі і був замінений на 59-й хвилині. А от у матчі-відповіді вдома Роман вийшов на заміну з другого тайму і оформив дубль. Тим самим приніс своїй команді перемогу, якої було недостатньо для проходу далі.


Стиль гри та тактична роль

Тут варто почати з того, що Яремчук є класичним нападником і в більшості випадків добре справляється із завданнями страйкера. Але попри це, є частина експертів і аналітиків, які відзначають універсальність Романа в атаці. Одним із таких варіантів є відтягнутий форвард. Тут усе залежить від партнерів по команді, адже для такої формації потрібні сильні вінгери. Яскравим прикладом був «Ліверпуль» зі своєю зірковою трійкою. Фірміно брав на себе кількох захисників, тим самим відкриваючи простір для Салаха і Мане. Або ж нещодавній «Реал», де з цією роллю прекрасно справлявся Джуд Беллінгем і пара крайніх у вигляді Вінісіуса та Родріго. Але це все зіркові приклади, і, звісно, у Романа не вийде продемонструвати щось подібне. Проте в нього є зріст (191), який дозволяє вигравати верхові дуелі.

Тренерський штаб «Олімпіакоса» використовував Яремчука в різних схемах. В основній формації 4-2-3-1 Роман грав роль центрального нападника, фокусуючись на завершенні атак. За невеликим винятком були випадки, коли українець був «десяткою», але це доволі рідкісне явище. Тренер неодноразово відзначав поєднання фізики та інтелекту у Яремчука. Одні з головних козирів, які допомагали йому опинятись у потрібний час у потрібному місці. Роман розуміє й відчуває момент, коли треба відійти назад, а коли зробити ривок за спини захисників.

Що стосується сильних і слабких сторін. Тут безумовно варто звернути увагу на витривалість, яку відзначали багато хто. Так, тренерський штаб використовував українця в основному з виходу у другій половині матчу, але завдяки фізичній підготовці Роман був на крок попереду своїх суперників. Також це дозволяло йому бути ефективним як у повітряних дуелях, так і в пресингу. Вкрай рідке явище, але про нього необхідно сказати – це техніка. Безумовно, Яремчук не гравець стилю Мбаппе чи Дьєкереша, який може обіграти кількох опонентів. Але варто враховувати його габарити, а для такого зросту Роман має досить непогану техніку. І те, що відзначив тренер нинішньої команди – це футбольне мислення. Українець добре читає гру, обирає правильні позиції та моменти для завершення.

І ось настав час слабких сторін. Роман не часто радує своїх фанатів забитими голами. Це є катастрофічною проблемою, адже без забитих м’ячів жоден клуб не триматиме у складі нападника. Часто в грі Яремчука простежується недостатня ефективність у завершенні атак, особливо проти сильних суперників. І наступне – це захист. Безумовно, форвард не зобов’язаний постійно грати в обороні, але зараз мова не про пресинг. Проблема полягає в допомозі партнерам під час кутових і стандартів суперників. За такого зросту Роман повинен підстраховувати захист і перегравати суперника на другому поверсі, але, на жаль, не завжди виходить успішно діяти у власному штрафному.

Роман Яремчук і його грецька весна: скромний герой чемпіонського Олімпіакоса - изображение 2


Чемпіонський матч 4 травня 2025 року

Матч, який Роман запам’ятає надовго, а можливо й на все життя. 4 травня «Олімпіакос» вдома приймав ПАОК. Саме в цій грі вирішувалась доля чемпіонства господарів. Тренерський штаб вирішив поберегти свого джокера і залишив його на лаві запасних. Матч розпочався активно, і вже на 1-й хвилині гості відкрили рахунок. «Олімпіакос» не виглядав розбитим і комбінував свої атаки в надії зрівняти. Так і сталося на 14-й хвилині, коли Вельде відправив м’яч у сітку воріт суперника. На цьому спроби не закінчилися, і тиск з боку господарів продовжився. Нічого не проходить дарма, і команда Яремчука вийшла вперед на 30-й хвилині. Рахунок 2:1, і здавалося б, можна трохи заспокоїтися і збавити темп, але не тут-то було. ПАОК зрівнює через 2 хвилини, і до свистка арбітра команди більше не відзначилися голами.

Господарям потрібно було щось змінювати і якось оживити атаку. Тренерський штаб пішов перевіреним шляхом і випустив Яремчука на 63-й хвилині замість Вельде. «Олімпіакос» дійсно додав і знову вийшов уперед на фінальному відрізку. Але важливий момент настав тоді, коли ПАОК розраховував зрівняти рахунок. На 87-й хвилині Роман Яремчук віддав гольову передачу на Мартінша, який збільшив перевагу і поставив крапку в цьому матчі. Після гри українець не міг стримати свого щастя і, звісно ж, поділився емоціями з підписниками в соціальних мережах:

«Перший титул завжди особливий. День, який я запам’ятаю назавжди».

Роман Яремчук і його грецька весна: скромний герой чемпіонського Олімпіакоса - изображение 3


Роман Яремчук продемонстрував непоганий рівень гри у сезоні 2024/2025, ставши важливою ланкою в атаці «Олімпіакоса». Його статистика, універсальність і внесок у ключові моменти сезону підтверджують його значущість для команди. Попри деякі аспекти, що потребують вдосконалення, його перший сезон у Греції можна вважати успішним. Майбутнє покаже, чи зможе він розвинути свій потенціал і надалі радувати вболівальників результативною грою.