На Віктора Циганкова, якого називали тим, хто в перспективі здатний замінити колишнього лідера «біло-синіх». Коли в певний момент стало зрозуміло, що з Києва «гострить лижі» вже й сам Циганков, фанати за попередньою аналогією почали заспокоювати себе тим, що у команді вже є потенційна заміна для Віктора. Такою тоді вважався екс-вінгер молодіжної збірної України та чемпіон світу U-20 Георгій Цітаішвілі.
Але насправді все пішло зовсім не за ідеальним для «Динамо» сценарієм. Після початку повномасштабної фази російсько-української війни Цітаішвілі вирішив залишити вітчизняний чемпіонат, де він у сезоні-2021/22 на правах оренди виступав за «Чорноморець». Завдяки Annexe 7 ФІФА та грузинському громадянству (за збірну етнічної батьківщини хавбек почав офіційно грати ще з осені 2021-го) Георгій подався до Польщі, де наступний рік із невеличким провів у лавах «Вісли» та «Леха», але ані там, ані там, кажучи відверто, успіху не досяг.
Влітку 2023-го Цітаішвілі не побажав повертатися до «Динамо», де вже півроку як не було Циганкова – того, хто, по суті, й «закривав» шлях грузину до першої команди киян. Георгій вирішив обрати інший шлях і, через брак кращих варіантів, повернувся на батьківщину – до «Динамо» Батумі, із яким також оформив тимчасову угоду. Там Цітаішвілі поталанило стати чемпіоном країни і загалом нарешті отримати статус беззаперечного гравця основного складу, провівши за рік 34 матчі в рамках чемпіонатів (вони у Грузії проводяться за системою «весна – осінь») й відзначившись 5 голами та 8 асистами.
У січні 2024-го Цітаішвілі дав резонансне інтерв'ю, у якому заявив, що отримував українське громадянство виключно для того, щоб потрапити до першої команди київського «Динамо», а також наголосив, що ніколи не мав мрії виступати за національну збірну України. Як мінімум репутаційно після таких слів Цітаішвілі був назавжди втрачений для «Динамо», та й сам він на той момент, вочевидь, вже вирішив для себе, що ніколи не повернеться до України.
Влітку минулого року в Цітаішвілі з'явився чудовий привід підтвердити останню тезу. Серйозний інтерес до хавбека виявляло «Полісся», яке готувалося дебютувати в єврокубках, через що висловлювало бажання викупити контракт Георгія у «Динамо», але… Вінгер навідріз відмовився повертатися до України. Він шукав інші варіанти, не прийнявши пропозицію і з Туреччини – від «Коньяспора».
Як підсумок, Цітаішвілі все ж таки свого дочекався. Він поїхав грати в оренду до Іспанії. Щоправда, не у Ла Лігу, а в Ла Лігу 2 (вона ж – Сегунда), де трудову угоду з ним підмахнула «Гранада».

Відверто кажучи, вибір Цітаішвілі не вражав. Втім, кажучи об'єктивно, кращих пропозицій тоді Георгій навряд чи міг би дочекатися, враховуючи загалом невдалу історію виступів у Польщі, а переродження в чемпіонаті Грузії могло посприяти виникненню інтересу з другого ешелону топових європейських футбольних країн, але аж ніяк не з тамтешніх елітарних ліг. На шляху до вершини Цітаішвілі потрібно було пройти через горнило трясовини, й залишалося тільки не помилитися із країною. Насправді, вибір був між іспанською «Гранадою» та німецькою «Гертою», і як показав час, Георгій не помилився, переїхавши саме на Піренеї.
У «Гранаді» Цітаішвілі вдалося стати таким самим важливим футболістом основного складу першої команди, як і в «Динамо» Батумі. Станом на зараз можна навіть сказати, що Георгій – це вибір № 1 для тренерського штабу «насридів», оскільки грузинський легіонер має максимальну кількість (33) появ на полі в матчах Ла Ліги 2 у складі своєї команди, а також частіше за інших одноклубників (29 разів) виходив саме у стартовій одинадцятці. Та й за сумарною кількістю ігрового часу Цітаішвілі у «Гранаді» наразі поступається лише 27-річному Мігелю Рубіо (2378 хвилин проти 2520 хвилин відповідно), але той діє на позиції центрального захисника, а гравців цього амплуа по ходу матчів апріорі змінюють значно рідше, ніж тих, хто грає на атаку.
По суті, саме у «Гранаді» Цітаішвілі вперше у кар'єрі на дорослому рівні став по-справжньому наріжною фігурою для команди. Грузин настільки міцно завоював довіру тренерського штабу «насридів» на чолі із 59-річним Франом Ескрібою, що у лютому клуб навіть вирішив відпустити в оренду в «Альбасете» де-факто його єдиного конкурента на позицію правого вінгера – 23-річного Пабло Саенса. Цим переходом у «Гранаді» ще раз показали, що ставку до кінця сезону робитимуть виключно на Цітаішвілі, хоча він у команді лишень на правах орендованого, на відміну від Саенса, котрий має з клубом повноцінний контракт.
Статус недоторканного для «Гранади» гравця, який встиг заслужити Цітаішвілі, підкреслює й свіжа інформація з преси, де напередодні поєдинку «насридів» проти «Ейбара» (запланований на 12 травня) особливо відзначається серйозність втрати грузина для команди Ескріби. З'явитися на полі Георгій не зможе через перебір жовтих карток, і це буде лише шостий випадок в цьому сезоні, коли вінгер не потрапить до заявки команди на матч Ла Ліги 2, хоча попередні переважно були пов'язані із вояжами Цітаішвілі до національної збірної Грузії.
Статистично Цітаішвілі є другим бомбардиром команди в рамках Ла Ліги 2 і п'ятим – за кількістю виконаних результативних передач. Грузин не є лідером другого дивізіону іспанського футболу за якимись іншими показниками, і його прізвища немає там навіть у топ-5 (окрім хіба що сумнівної графи – «влучання у штангу»). Більше того, статистично Цітаішвілі в другому дивізіоні Іспанії навіть «просідає» за більшістю показників, порівняно із тим, на що він був здатний у елітарних лігах України чи Польщі. Наприклад, в середньому за матч у Сегунді Георгій за «Гранаду» виконує 45 дій на полі (51% – вдалих), у той час як в Україні за «Чорноморець» аналогічний показник у нього дорівнював 56 (52% – вдалих), за «Віслу» – 61 (46% – вдалих), а за «Лех» – 66 (59% – вдалих).
Але якщо цього виявляється достатньо, аби бути лідером «Гранади», яка наразі активно бореться за можливість опинитися у зоні плей-офф, де буде розіграно третю путівку до Ла Ліги, то немає жодних причин шукати приводу для критики. На цьому рівні таких виступів Цітаішвілі більш ніж достатньо, а виблискувати на вищому Георгій, вочевидь, банально не готовий – чи то зовсім, чи то поки що, тут вже остаточні акценти розставить тільки його подальша кар'єра та успіхи в ній.

Для «Динамо», що більше хвилює українських вболівальників, нинішня ситуація із Цітаішвілі загалом складається позитивно. Станом на зараз Георгій на порталі Transfermarkt оцінюється у 1,5 мільйони євро, і це максимальна його вартість за всю кар'єру (аналогічний показник був на межі 2020-2021 років, після чого пішов спад та падіння аж до мінімальної позначки у 600 тисяч євро).
Напередодні у ЗМІ з'явилася інформація про категоричне небажання Цітаішвілі повертатися до України в цілому та до «Динамо» зокрема. Грузин нібито мотивує такий свій вибір більш комфортними умовами в Європі та кращим ставленням до легіонерів, хоча ці аргументи, відверто кажучи, виглядають не зовсім переконливими. Ймовірно, Цітаішвілі чи то десь все ще тримає образу на «Динамо», чи то (що скоріше за все, хоча і не факт, адже в голову іншій людині банально не залізеш) боїться війни, яка триває ось уже четвертий рік та від якої він, використовуючи Annexe 7 ФІФА, втік ще навесні 2022-го...
Чи міг би нинішній Цітаішвілі стати у нагоді «Динамо»? Об'єктивно кажучи, навряд чи. І підписання колумбійця Анхеля Торреса, нехай той навіть рік не грав у футбол, виглядає наразі куди більш логічним, цікавим та правильним рішенням з боку босів «біло-синіх», аніж ймовірні «кішки-мишки» та вмовляння Георгія.
Анхель Торрес в Динамо. Новий Карлос де Пена чи Жерсон Родрігеш?А якщо так, то головне завдання для керівництва «Динамо» на найближче літо в аспекті Цітаішвілі – це пошук найвигіднішого варіанту та можливості для повноцінного продажу грузина. Подальша співпраця з цим футболістом не дасть киянам нічого, а тому саме зараз настає момент брати від нього максимум – продавати й отримувати живі гроші, які можна або ж реінвестувати у підсилення складу, або ж пустити на покращення особистих умов для когось із футболістів першої команди.
Та обставина, що Цітаішвілі вдалося стати ключовою фігурою у «Гранаді» грає лише у плюс для «Динамо» в потенційних торгах, нехай навіть контракт «біло-синіх» із грузином діє ще лише один рік. Серед зацікавлених у вінгері сторін зараз називаються ті самі, хто й був готовий домовлятися щодо Георгія у січні – болгарський ЦСКА та сама «Гранада». Щоправда, за інформацією наших джерел, іспанці будуть готові піти на викуп Цітаішвілі виключно у разі виходу в Ла Лігу, а у іншій ситуації максимум, про що здатні домовлятися – це повноцінний трансфер, але на умовах вкрай довгострокової розстрочки, що із високою ймовірністю не влаштує «Динамо».
Що ж, дочекаємось літа та подивимося, що вдасться вичавити «Динамо» із ситуації довкола Цітаішвілі – футболіста, якому видавалися величезні аванси в українській Прем'єр-лізі, але який зумів реалізувати себе в іспанській Ла Лізі 2…
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!