Також у нашій групі – Угорщина, Хорватія і Туреччина. Сергій Тищенко розбирається із кадровим потенціалом української команди.
Молодіжна збірна України двічі поспіль виходила на Євро. Це – чудовий результат. Але замахнутися на третій Євро поспіль буде вкрай важко. Насамперед – через слабке покоління гравців 2004-05 років народження. Є велика ймовірність, що із самого початку будуть залучати 2006 та навіть 2007 роки народження.
Воротарі
Владислав Крапивцов тривалий час шукав собі новий клуб після зникнення СК Дніпро-1. Виплив у Іспанії. Статус другого номера Жирони не дає можливості сподіватися на стабільну ігрову практику. Хіба будуть якісь проблеми у Пауло Гассаніги.
Юрій-Володимир Герета виграв конкуренцію за місце у складі в Дмитра Ледвія. Зараз Ледвій взагалі перебрався до ЛНЗ. Тому Герета матиме стабільну ігрову практику в Русі.
Непогано розкрився у минулому сезоні голкіпер Колоса Іван Пахолюк. Тільки незрозуміло, чи гратиме він у новому сезоні. Руслан Костишин запросив до Ковалівки Тимура Пузанкова із Шахтаря та Дмитра Мацапуру із Зорі.
Святослав Ванівський поїхав до Сталі Жешув. Це другий за силою дивізіон Польщі. У Русі у Ванівського не дуже виходило.
Прогноз. За логікою, саме Герета має стати основним голкіпером, бо матиме стабільну ігрову практику. Крапивцов їздив на Євро-2025 у статусі третього воротаря із перспективою набратися досвіду. Схоже, що саме в ньому бачать основного. Не варто відкидати, що в ролі третього номера братимуть кіперів 2006-07 років народження.
Правий захисник
Тут все просто та очевидно – основним має стати Ілля Крупський із Металіста 1925. Він вже має досвід виступів за молодіжку попереднього покоління.
Стабільно гратиме за Рух Андрій Кітела.
Доля Олексія Гусєва та Антона Дрозда поки залишається незрозумілою. Обоє програють конкурецію в Динамо та Шахтарі відповідно. Потрібна оренда. Від успішності оренди залежатиме шанс у молодіжній збірній.
Прогноз. Крупський – основний. Кітела – в ролі дублера.
Лівий захисник
Одна з найбільш проблемних позицій у збірній. Серед 2004 року основним був Андрій Булеза, але останнім часом він має трабли зі здоров'ям та майже не грає. Серед 2005 року ця позиція була проблемною. Загубилися Данило Білоконь та Максим Стрюков. Перший не піднявся вище другої команди Полісся, а другий поки не вражає у Словаччині.
Можливо, свій шанс отримає Віталій Катрич з Інгульця. Головний недолік – команда із Петрового гратиме тільки у Першій лізі.
Прогноз. На цій позиції будуть постійні пошуки та експерименти. Не виключено, що гратиме хтось із центральних захисників.
Центр захисту
Тут вибір гравців доволі великий, але все залежить від ігрової практики та вподобань тренерського штабу. Стабільно за Рух гратимуть Богдан Слюбик та Віталій Холод. Вони вже не перший рік мають досвід виступів в УПЛ, але поки Унаї Мельгоса не проявляв особливого інтересу до центральних захисників львівського клубу.
Беззаперечно, що основним має стати Тарас Михавко. Тут може бути одна «перешкода» – його запрошення у національну збірну.
Цікавий Мельгосі та його штабу «гірник» Микола Огарков, але тут питання ігрової практики. Огаркову потрібно визначатися із орендою.
Іван Єрмачков минулий сезон провів у орендах. Потрібна стабільна ігрова практика, щоб викликатися до молодіжної збірної. Тут все залежатиме від позиції Вердера.
Прогноз. Оптимальною парою могло би бути поєднання Михавко – Слюбик. Перший – це футбльний інтелект, а другий – фізична сила. Якщо Михавко буде викликатися у національну команду, то це дає шанси Холоду, Єрмачкову та, можливо, Мельниченку, який також спроможний грати на цій позиції.
Опорний півзахисник
Іван Варфоломеєв має всі шанси стати ключовим опорником наступного скликання і вже набув певного досвіду виступів за команду Мельгоси. Саме помилка півзахисника Слована коштувала українцям першого місця та поразки від одноліток із Сербії. У Чехії Варфоломеєв відносно стабільно грає. Має роль гравця ротації.
Альтернатива – Максим Мельниченко із Полісся. Але тут все залежить від ігрової практики у клубі або можливої оренди. Потрібно грати, щоб отримувати виклик до молодіжної збірної.
Не найкращим чином йдуть справи у Данила Ващенка в Олександрії. Саме Ващенко мав замінити Калюжного після переходу Івана до Металіста 1925, але Олександрія взяла в опорну зону бразильського легіонера Фернандо Енріке. Схоже, що новий тренер команди Кирило Нестеренко не дуже довіряє молодому українському опорнику.
Прогноз. Варфоломеєв – основний та Мельниченко в ролі ротації.
Інсайди
Тут вибір гравців доволі широкий та різношерстий – Євген Пастух із Руха, Антон Царенко із Лехії Гданськ, Олег Федор та Артур Шах із Карпат, Рамік Гаджиєв із Металіта 1925, Данило Кревсун із другої команди Борусії Дортмунд, Роман Саленко із Зорі. Не варто скидати із рахунків Івана Лосенка із Шахтаря, Дмитра Годю із Вереса, Самуеля Обінаю із того ж таки Металіста 1925.
Пастух залишився у Русі та має стабільно грати. Царенко отримує ігрову практику у Польщі. Саленко матиме шанси у Зорі. Шах доволі непогано виглядав у минулому сезоні за Карпати. Забуксував після зміни клубу Федор. Поки не виправдовує аванси Гаджиєв. Кревсун стабільно виходив за другу команду Дортмунда.
Однозначно, що потрібно відкидати Єгора Ярмолюка, який за своїм рівнем та статусом вже є гравцем національної команди.
Не забуваймо про талантів Динамо та Шахтаря – відповідно Кирила Осипенка та Віктора Цуканова, які 2006 року народження.
Прогноз. Тут не буде постійних основних гравців. Все залежатиме від форми та ігрової практики у конкретний відрізок сезону.
Вінгери
Наче вибір є, але існують проблеми з ігровою практикою або переходом у дорослий футбол. У Зорі загубився Андрій Маткевич. Сподіваюся, що прихід Віктора Скрипника щось змінить для орендованого у Динамо гравця. Аналогічно щодо Дмитра Кремчаніна, який влітку також поїхав за ігровою практикою до Зорі. Якщо вони гратимуть на рівні УПЛ, то матимуть свої шанси у збірній.
Доволі непогано розкрився під кінець сезону ще один колишній динамівець Артем Слесар. Тут питання також у зміні тренера. Слесар грав при Бартуловічу, а зараз команду очолив Скрипник.
Тимур Тутєров працює із першою командою Сандерленда. Якщо він не залишиться там, то потрібно думати про оренду в дорослому футболі.
Доволі непогано розпочинав минулий сезон Артем Гусол у Колосі, але майже всю весняну кампанію він пропустив через травму. Знову ж таки, все буде залежати від ігрової практики.
Поки не дуже радує Геннадій Синчук в Монреалі. Є питання зі здоров'ям гравця. Можливо, знайде себе Олег Пушкарьов, який минулого сезону доволі непогано виглядав у Інгульці.
Прогноз. Тут також все залежатиме від ігрової форми та практики, тож основних гравців не буде. Всі перелічені виконавці отримають шанси. Гусол та Синчук, до слова, 2006 року народження.
Форвард
Хороші шанси в Ігоря Горбача, якого добре знає Мельгоса, бо вже запрошував його до молодіжки. Щоправда, Горбач багато грав у Зорі на фланзі. Ніхто не знає, як воно буде після зміни тренера.
Серед 2005 року немає нікого. Микита Дзень загубився. Сергій Панченко спробує реабілітувати свій потенціал зі зміною тренера в Русі.
Хороші шанси поборотися за основу у Матвія Пономаренка. Напевно, потрібно йти в оренду, якщо не буде шансів у першій команді Динамо.
Другий кандидат – Артем Степанов із Байєра. Хоч він 2007 року, але вже матиме шанси грати у другій Бундеслізі за Нюрнберг.
Прогноз. Пономаренко та Степанов будуть конкурувати за місце в основі.
Орієнтовний склад у відборі на Євро-2027
Крапивцов (Герета) – Крупський, Михавко (Огарков, Холод), Слюбик (Єрмачков), Катрич (Огарков) – Варфоломеєв (Мельниченко) – Пастух (Гаджиєв, Кревсун), Шах (Федор, Царенко) – Маткевич (Горбач, Слесар), Пономаренко (Горбач, Степанов), Гусол (Кремчанін, Тутєров).





