Opta зробила прогноз щодо топ-8 групового етапу ЛЧ: там немає «Барселони»

Світовий футбол 7 Листопада, 14:19 155
Opta зробила прогноз щодо топ-8 групового етапу ЛЧ: там немає «Барселони» | 19-27
Ми перебуваємо на екваторі лігової фази Ліги чемпіонів сезону 2025/26 — турніру, який із новим форматом повністю змінив спосіб сприйняття цих змагань.

Тридцять шість команд змагаються в єдиній таблиці, а вісім турів визначать учасників стадії плей-оф. Тепер кожен бал має більшу вагу, ніж будь-коли раніше. І, як це часто буває в сучасну епоху, слово мають також алгоритми та штучний інтелект.

«Суперкомп’ютер» Opta — одна з найточніших аналітичних систем у сучасному футболі — опублікував прогноз щодо того, які команди завершать серед перших восьми, гарантуючи собі прямий вихід до 1/8 фіналу. Результати, засновані на тисячах симуляцій, принесли кілька сюрпризів.

Згідно з прогнозом моделі, «Арсенал» виглядає найкращою командою лігової фази — із середнім показником 20,26 очка, що ставить лондонців на вершину рейтингу. Команда Мікеля Артети, яка минулого сезону зупинилася за крок від фіналу, тепер вважається найстабільнішою в Європі. Її баланс між надійністю в обороні, домінуванням у володінні м’ячем і потужністю в атаці забезпечує їй перше місце з помітною перевагою.

Друге місце посідає «Баварія» (19,38 очка). Мюнхенський гігант під керівництвом Венсана Компані залишається постійним учасником фінальних етапів турніру. Трійку лідерів замикає «Манчестер Сіті» — 17,97 очка.

Четвертим іде «Ліверпуль» (17,16 очка). ШІ вважає його командою з високим рівнем стабільності, хоча трохи нижче трьох головних фаворитів. П’яте місце займає «Інтер» (16,96 очка): попри відхід Сімоне Індзагі, міланці залишаються потужною силою в Європі.

Шостою йде «Парі Сен-Жермен» (16,58 очка). Попри поразку від «Баварії» та травми Дембеле, Дуе й Ашрафа Хакімі, парижани залишаються серед головних претендентів на титул. На сьомій позиції — «Реал Мадрид» (16,01 очка). Команда Хабі Алонсо зберігає місце в топ-8, навіть попри невдалу поразку на «Енфілді». Восьме місце посідає «Ньюкасл Юнайтед» (14,89 очка) — межу для прямого виходу до 1/8 фіналу.

Головною жертвою цих прогнозів стала «Барселона», яка опинилася на дев’ятому місці (14,69 очка) — лише на дві десяті менше, ніж потрібно для потрапляння до топ-8. Це змусить команду Гансі Фліка грати у 1/16 фіналу — стадії, що завжди несе додатковий ризик.

Щодо прогнозів на переможця турніру, Opta знову віддає перевагу «Арсеналу», оцінюючи його шанси на титул у 23,53%.

Забирай бездепозитний бонус 1000₴ для ставок в betking по промокоду FCDK