Мацей Кендзьорек: «Обговорюємо тактичнi моменти з головним тренером «Динамо» Костюком. Уже після цього я спілкуюся індивідуально з гравцями»

Динамо Київ 1 годину тому 95
Мацей Кендзьорек: «Обговорюємо тактичнi моменти з головним тренером «Динамо» Костюком. Уже після цього я спілкуюся індивідуально з гравцями» | 19-27 Фото: ФК Динамо Київ
Асистент головного тренера «Динамо» Мацей Кендзьорек поспілкувався з клубною пресслужбою та розповів детальніше про свій прихід до тренерського штабу «біло-синіх» і роботу з командою під час тренувальних зборів.

- Під час цього сезону ви приєдналися до «Динамо» як тренер-аналітик та спеціаліст зі стандартних положень. Розкажіть трохи про своє запрошення.

- По-перше, я хотів би сказати, що я дуже плідно працюю над тим, щоб вивчити українську мову. Сподіваюся, що незабаром ми зможемо спілкуватися українською.

По-друге, дійсно, я прийшов як помічник головного тренера та спеціаліст зі стандартів. Це були мої основні обов’язки. Оскільки зараз наш тренерський штаб змінився, то й мої обов’язки змінилися, вони трохи збільшилися.

- До «Динамо» ви працювали як асистентом, так і головним тренером винятково в Польщі. «Динамо» - це ваш перший іноземний клуб у тренерській кар’єрі. Вас не злякало те, що Україна перебуває в стані війни, й матчі часто перериваються через повітряні тривоги?

- Так, я точно знаю, що відбувається в Україні. Сказати, що я не боюся, було б по-дурному. В Польщі я працював з багатьма тренерами та гравцями, які працювали в Україні. Я досить глибоко дослідив це питання. Зараз найважливіше, що я тут, щоб допомогти команді, і неважливо, що відбувається.

- Для вас це перші збори з «Динамо». Видно, як у вас по-футбольному палають очі, настільки ви активні. Скучили за футболом після відпустки чи ви є максималістом на постійній основі?

- Так, це мої перші збори з «Динамо», і ми тут, щоб плідно працювати та підготуватися до другої частини сезону. Ви правильно підмітили, що футбол - це моя пристрасть, і сподіваюся, що вона залишиться зі мною до кінця, тому що це щось особливе, що допомагає мені. І я хочу допомогти на той максимум, на який можу.

- На вашу думку, що повинен зробити тренерський штаб «Динамо», щоб команда могла прогресувати та стабільно показувати якісну гру?

- Я дуже сподіваюся, що ви побачите відповідь на це питання на футбольному полі під час наших майбутніх матчів. Я дуже сподіваюся, що вболівальники будуть задоволені нашими матчами.

- Як виглядають ваші ідеї й комбінації? Скільки часу йде на їхнє відпрацювання, скільки разів їх треба повторити на тренуванні, щоб втілити їх у реальність на полі під час матчів?

- На це питання немає однозначної відповіді, тому що все дуже сильно залежить від часу. Наприклад, у нас геть не було часу, коли ми проводили останні матчі в Лізі конференцій та чемпіонаті, тому що ми проводили більшість цього часу в автобусах, потягах. Тому більшість ідей приходили до мене в дорозі. Зазвичай, якщо в нас є довший цикл, то після матчу ми розбираємо помилки, що можна було зробити краще, і починаємо готуватися до нового суперника.

- Ви індивідуально відпрацьовуєте тактичні моменти з гравцями чи командно? Якщо індивідуально, то поділіться деталями, як саме це відбувається?

- Звичайно, ми обговорюємо всі ці моменти з головним тренером Ігорем Костюком. Уже після цього я спілкуюся індивідуально з гравцями, питаю, що вони думають, кажу, що вважає головний тренер, можливо, вношу деякі свої зауваження. Ми працюємо над усіма помилками, але теж досить важливо розвивати сильні риси.

Забирай бездепозитний бонус 1000₴ для ставок в betking по промокоду FCDK