Герой футбольного дня. Ісмаїлі

Збірна України 26 Грудня, 12:01 822
Герой футбольного дня. Ісмаїлі
За підсумками останніх новин про вартість і можливу натуралізацію.

Впродовж останніх кількох років «Шахтар» міцно утримує лідерство УПЛ в площині підготовки футболістів під продажу. Бразильці, які приєднуються до «гірників», розвиваються, обростають м'язами, завдяки правильному піару отримують гарну пресу і переїжджають до топ-чемпіонатів за немалі гроші. Останній приклад – Фред. І насправді «Шахтар» мало хвилює те, що в МЮ бразилець регулярно не грає. Свою користь з цього трансферу український куб отримав.

Тож не дивно, що за найсвіжішими оцінками вартості футболістів саме бразилець із «Шахтаря» є найдорожчим гравцем чемпіонату України. Дивувати може амплуа лідера – ніколи так високо не оцінювався захисник. Навіть Даріо Срна, попри його авторитет і харизму, ніколи не був найдорожчим футболістом «гірників».

Герой футбольного дня. Ісмаілі - изображение 1

Втім, попри не типовість ситуації, Ісмаілі цілком і повністю заслужив своє визнання. На рівні з Тайсоном і Марлосом він є лідером колективу, але, на відміну від гравців атакувальних амплуа, осінь провів стабільно: не випадав через травми, не втрачав форму, був локомотивом колективу у всіх матчах Ліги чемпіонів. Навіть в тих, в яких «Шахтарю» доводилося отримувати на горіхи від потужного «МанСіті».

Показова статистика: впродовж 2018-го календарного року вартість Ісмаілі на Transfermarkt зросла від 5,5 мільйона євро до 18-и мільйонів євро. Приріст – 12,5 мільйонів – найкращий показник прогресу серед представників УПЛ і далеко не останній показник у Європі. У своїх 28 років Ісмаілі досяг піку.

Добре для «Шахтаря», що з гравцем підписаний довготривалий контракт. Поточна угода розрахована до липня 2023-го року, що уберігає клуб від ситуацій, які сформувались, наприклад, навколо Бернарда і Факундо Феррейри, які пішли з «Шахтаря» вільними агентами. Діючий контракт гарантує «Шахтарю» або солідну грошову компенсацію (і у випадку реальної зацікавленості в придбанні покупцеві доведеться викласти значно більше, аніж 18 мільйонів), або ж плідну співпрацю з Ісмаілі на футбольному полі. І одне, і інше – це дивіденди.

Герой футбольного дня. Ісмаілі - изображение 2

А ще Ісмаілі впродовж останнього року кілька разів сватали до збірної України. Незважаючи на те, що захисник їздив на збір з Бразилією, в України й досі є можливість «перехопити» гравця. І є цілий пласт футбольного суспільства, зацікавлений в натуралізації Ісмаілі за прикладом Марлоса. Хоча ця тема – вже предмет іншої, більш детальної розмови.