Зідан, Моурінью, Венгер та інші найгучніші тренерські відставки 2018 року

Світовий футбол 26 Грудня, 22:50 650
Зідан, Моурінью, Венгер та інші найгучніші тренерські відставки 2018 року | 19-27
2018 рік був щедрим на резонансні відходи тренерів – як з клубів, так і з національних збірних. «Футбол 24» пропонує пригадати найбільш пам'ятні з них.

2018 рік добігає завершення – час підсумовувати основні події футбольного світу. Цього разу ми пропонуємо вам пригадати найвідоміші відставки тренерів. Хтось йшов сам, когось «попросили», не обійшлося і без скандалів, а ще один тренер потрапив у наш хіт-парад одразу двічі.

Перелік наведений у довільному порядку, без прив'язки до жодного рейтингу.

1. Зінедін Зідан (Реал)

Перший тренер Реала в епоху Флорентіно Переса, який добровільно залишив свою посаду. Відставка Зізу стала великою несподіванкою, адже буквально за кілька днів до цього француз привів Реал до третьої поспіль перемоги в Лізі чемпіонів.

Зідан вирішив піти на піку слави – це його право. За час роботи в Реалі він виграв 9 титулів і став 2-м найуспішнішим тренером в історії мадридського клубу. Лунали різні версії щодо причин такого рішення – від усвідомлення Зіданом неминучого спаду команди до того, що француз начебто втомився від постійних суперечок з президентом мадридців Флорентіно Пересом.

З того часу Зідана сватають у декілька клубів, але 46-річний француз наразі залишається без роботи.

2. Хулен Лопетегі (збірна Іспанії)

Чи не найкурйозніша відставка у нашому «хіт-параді». Все було спокійно – збірна Іспанії перебувала у Росії та готувалась до старту ЧС-2018 у статусі одного з фаворитів турніру. Аж тут стало відомо, що наступником Зідана на тренерській лаві Реала стане саме головний тренер «Фурії Рохи» Хулен Лопетегі, який розпочне виконувати свої обов'язки після завершення Мундіалю.

Керівництво Федерації футболу Іспанії обурилось тим, що про призначення Лопетегі оголосили в такий момент. Рішення було дійсно вольовим – Федерація розірвала контракт з тренером, хоча до старту ЧС-2018 залишалось 2 дні. В підсумку виконувачем обов'язків головного тренера національної команди став Фернандо Єрро, під керівництвом якого Іспанія вилетіла з турніру вже на стадії 1/8 фіналу, поступившись Росії.

Найбільша іронія полягає в тому, що в Реалі Лопетегі протримався лише кілька місяців. Втім, про це – згодом.

3. Унаї Емері (ПСЖ)

Рішення іспанця піти з клубу не стало великою несподіванкою. Емері оголосив, що покине ПСЖ, ще по ходу сезону – за кілька тижнів до його офіційного завершення. Хоч паризький клуб і виграв всі внутрішні турніри, проте Ліга чемпіонів так і залишилась нездоланним бар'єром – після знаменитого вильоту в ЛЧ 2016/17 від Барселони, цьогоріч ПСЖ припинив боротьбу в турнірі знову на стадії 1/8 фіналу.

Невдача у протистоянні з Реалом, по суті, вирішила долю баска в Парижі. Посприяли відходу тренера і не найкращі відносини з головною зіркою команди Неймаром. В одному із своїх інтерв'ю Емері зазначив, що саме бразилець є головним у команді, а не тренер.

Втім, нове місце роботи баска не менш престижне – Емері замінив у Арсеналі самого Венгера.

4. Арсен Венгер (Арсенал)

Епоха французького тренера у Лондоні завершилась. Венгер після 22 років роботи в Арсеналі прийняв рішення покинути клуб попри чинний контракт до літа 2019 року. До цього йшло давно – по суті, останні років 5 стали для «канонірів» своєрідним топтанням на місці, адже головним завданням команди стала не боротьба за титул, а путівка в Лігу чемпіонів.

Періодично своє «фе» висловлювали і вболівальники – фраза «Wenger Out» стала відомою в усьому світі. І от це сталось. 2018 рік увійде в історію Арсенала, який розпочав нове життя – без Арсена Венгера в клубі.

Наразі 69-річний француз не займається тренерською діяльністю.

5. Хорхе Сампаолі (Аргентина)

Невдача на ЧС-2018 вартувала 58-річному тренеру посади. Проблеми почались ще у 2017 році – тоді «альбіселестес» ледве кваліфікувались на Мундіаль, по суті, застрибнувши в останній вагон, що вирушав на турнір.

На Кубку світу криза продовжилась. Аргентинці стартували нічиєю з Ісландією, а після цього Хорватія розібрала команду Сампаолі на маленькі гвинтики, не залишивши від механізму жодного сліду. У вирішальному матчі групового турніру Мессі та компанія все ж здобули необхідну перемогу та вийшли у плей-офф, але вже на стадії 1/8 фіналу на шляху Аргентини став майбутній тріумфатор турніру збірна Франції.

Вже по ходу ЧС-2018 лунали чутки про конфлікт у команді, начебто тренер не може знайти спільної мови з підопічними, які самі мало не визначають стартовий склад на гру. Підсумок цього був один – відхід тренера, про який було оголошено в день фіналу чемпіонату світу. Сампаолі та федерація футболу Аргентини розірвали контракт за обопільною згодою.

Буквально нещодавно Сампаолі очолив бразильський Сантос.

6. Леонарду Жардім (Монако)

44-річний португалець створив справжню сенсацію у Монако, привівши команду до чемпіонства Франції та півфіналу Ліги чемпіонів. Втім, відхід лідерів та інші фактори зробили своє – Монако відверто провалює сезон 2018/19, перебуваючи в зоні вильоту. Крім того, монегаски стали однією з найгірших команд Ліги чемпіонів, безславно завершивши виступи в турнірі.

Керівництво клубу вдалось до методу «шокової терапії», який полягав у звільненні Жардіма. Як показав час, справа була не в тренері. Тьєррі Анрі, який замінив португальця, не зміг вивести команду з кризи. Монако продовжує лихоманити – передостаннє місце у чемпіонаті. Сумно спостерігати за тим, у що перетворився нещодавній півфіналіст Ліги чемпіонів.

7. Хулен Лопетегі (Реал)

Однозначно головний невдаха року. Зі скандалом покинувши збірну Іспанії за 2 дні до старту ЧС-2018 після оголошення про призначення тренером Реала Лопетегі протримався у Мадриді менше 5-ти місяців.

Початок був начебто вдалим, хоча «Галактікос» і програли Атлетіко Суперкубок УЄФА. Втім, це можна було зрозуміти – Реал лише звикав грати без Кріштіану Роналду, який покинув Мадрид та підписав контракт з Ювентусом. Далі було гірше – неймовірна безгольова серія та поразка від ЦСКА в матчі Ліги чемпіонів.

Розгром від Барселони в Ель Класіко став останнім матчем Лопетегі на чолі Реала. Зараз 52-річний іспанець не очолює жодну команду.

8. Жозе Моурінью (Манчестер Юнайтед)

Головна відставка року в АПЛ. До цього також йшло, адже Манчестер Юнайтед останнім часом під керівництвом португальця більше мучився, ніж грав. Не додавали оптимізму і напружені відносини Моурінью із гравцями МЮ – Полем Погба, Фредом та Алексісом Санчесом.

Дійшло до того, що букмекери почали вважати Особливого головним кандидатом на звільнення в АПЛ. Моурінью тримався доволі впевнено – принаймні, португалець не думав про відставку і натякав, що його звільнення обійдеться клубу в чималу суму.

Проте фіаско в матчі з Ліверпулем поставило хрест на кар'єрі Жозе на Олд Траффорд. Португалець не став новим Фергюсоном для Манчестер Юнайтед, а манкуніанці запросили на тренерську лаву Уле Гуннара Сульшера. Під керівництвом норвежця Манчестер Юнайтед у першому ж матчі забив 5 голів (вперше у 2018 році) та переміг і у другому поєдинку. Ми ні на що не натякаємо – лише факти.

Останнім часом активно лунає інформація про можливе повернення Моурінью в Реал.

9. Антоніо Конте (Челсі)

Справжній серіал. Челсі влітку припинив співпрацю з Антоніо Конте, який минулого року привів команду до перемоги в АПЛ. Причина логічна – лондонці не потрапили в Лігу чемпіонів, хоч і здобули Кубок Англії.

Італієць, вочевидь, образився на клуб, адже досі вимагає суттєву компенсацію за розрив контракту. Історія далека від завершення – за останньою інформацією, Конте готовий судитись з Челсі. Ціна питання – близько 20 млн фунтів.

Після відходу з Челсі Конте все ще залишається без роботи. До слова, Антоніо у Лондоні замінив його співвітчизник Мауріціо Саррі, який не без скандалу покинув Наполі.

10. Мауріціо Саррі (Наполі)

Один з найкращих тренерів Італії покинув Наполі та в пошуках нового виклику переїхав у Лондон, підписавши контракт з Челсі. Вже після відходу алленаторе бос Наполі Ауреліо Де Лаурентіс розкритикував Саррі, заявивши, що той його використовував. Ми дали Саррі все, а він за три роки нічого не виграв», – одіозний президент неаполітанців не підбирав слів на адресу тренера, у якого залишалось ще 2 роки контракту з клубом.

Розпочав Саррі у Лондоні блискуче – Челсі тривалий час йшов без поразок, проте потім дещо загальмував. Втім, саме Челсі завдав Манчестер Сіті першої поразки в АПЛ 2018/19.

До слова, Наполі не залишився в програші – команду очолив Карло Анчелотті, під керівництвом якого «партенопеї» залишаються основним переслідувачем Ювентуса в чемпіонаті.