2018: підсумки року для молодіжної збірної України U-21

Збірна України 29 Грудня, 14:40 523
2018: підсумки року для молодіжної збірної України U-21
Молодіжна збірна України вчергове не вийшла до фінальної частини чемпіонату Європи. Цього разу — 2019 року. Це вже 11-й відбір для нашої збірної U-21, який завершився на стадії кваліфікації, із 13-ти проведених.

Нагадаємо, що до фіналу Україна потрапляла лише двічі — на Євро-2006 та Євро-2011. У першому випадку підопічні Олексія Михайличенка відіграли блискуче й стали віце-чемпіонами континенту, у другому команда Павла Яковенка не вийшла із групи.

Ще одного разу — під час циклу Євро-2002 — українська молодіжка у плей-офф поступилася Швейцарії (хоча хлопці Володимира Онищенка й посіли перше місце у відбірній групі, регламент відправив їх до стикових матчів).

Команда Олександра Головка турнірне завдання не виконала — виграла п’ять поєдинків відбору з 10-ти, зазнала трьох поразок і посіла третє місце після Англії та Голландії.

Узагалі молодіжна збірна у 2018 році провела на диво дуже мало ігор — по дві в березні, вересні та жовтні. У листопаді ми вже побачили абсолютно нову команду — із гравців 1998—1999 років народження, на яких чекає відбір до Євро-2021.

Зазвичай молодіжка грає ще два матчі на традиційному Меморіалі Валерія Лобановського у травні, але цього року на цьому турнірі виступала збірна U-19, яка готувалася до фінальної частини Євро-2018, де в підсумку підопічні Олександра Петракова стали бронзовими призерами.

Але із завданням віддавати кращих виконавців до національної збірної Головко впорався. Серед тих, хто навіть не грав у молодіжній команді у 2018-му, а був постійно задіяний в Андрія Шевченка, назвемо Миколу Матвієнка, Олександра Зінченка, Віктора Циганкова та Артема Бєсєдіна.

За обидві команди виступали Андрій Лунін, Віталій Миколенко, Віктор Коваленко, Микола Шапаренко, Мар’ян Швед та Андрій Борячук. Викликалися до національної збірної, але не грали в її складі у 2018-му, Павло Лук’янчук, Василь Кравець та Володимир Шепелєв.

У плані кадрової допомоги національній збірній молодіжна команда працювала дуже непогано. Проте каденція Олександра Головка добігла кінця, із новим складом молодіжки працюватимуть інші тренери.

Відзначимо також, що в семи матчах 2018-го Головко задіяв 44-х гравців. Це дуже багато, але 21 із них — це вже представники нової хвилі, потенційна основа для майбутньої команди. У тому числі 16 гравців 1998—1999 років народження вийшли на поле в спарингу з Грузією.