Герой футбольного дня. Леонід Кучук
Футбол України 595 2 Січня, 11:45

За підсумками новин про призначення на посаду головного тренера Руху

Леонід Кучук відомий нам як тренер, який спроможний давати гідний результат в стислі терміни та за екстремальних умов. Оцінити роботу білоруса безпосередньо в українському футболі ми мали можливість в 2011-му-2012-му та 2017-му роках. Спершу Кучук керував київським «Арсеналом», а друге його пришестя в український футбол відбулося на посаду головного наставника кам'янської «Сталі».

Тоді команда вже терпіла фінансову кризу і серйозно хиталася під натиском проблем з менеджментом. Але Кучук зумів розчистити уламки, що з'явилися після керування «Сталлю» дивними нідерландцями (Якоб Галл та Ерік Ван дер Меєр). В чотирнадцяти матчах під керівництвом Кучука «Сталь» зазнала лише трьох поразок і фінішувала далеко від зони вильоту. А ряд футболістів (Карікарі, Шабанов, Антон Кравченко, Паньків, Каленчук, Кузик) привернули до себе увагу більш заможних клубів.

Герой футбольного дня. Леонід Кучук - изображение 1

Після «Сталі» Кучук працював з «Ростовом», але й на цьому місці не пробув довше шести місяців. Тож загалом вималювалася дуже цікава тенденція: лише в одному клубі з низки тих, які очолював Кучук, білорусу вдалося затриматися довше, аніж на півтора року. Власне, завдяки тій каденції у молдовському «Шерифі» (2004-2010) Леонід Станіславович і зробив собі ім'я.

Чому не складалося на інших місцях? Десь не таланило з роботодавцями, десь Кучук приходив на відверто кризові умови, хтось не тягнув фінансових запитів тренера. В контексті такої непосидючості Леоніда Кучука звістка про його призначення на посаду головного тренера «Руху», яке начебто повинне відбутися в середині січня, викликає неоднозначну реакцію.

Герой футбольного дня. Леонід Кучук - изображение 2

З одного боку, спеціаліст такого рівня в Першій лізі чемпіонату України – це дійсно престижно; це шанс, що на підвищення у класів претендуватиме ще один колектив («Рух» першу частину чемпіонату завершив на 13-й позиції турнірної таблиці). З іншого боку, за останніх три роки винниківці змінили шістьох тренерів, останнім з яких був талановитий, відкритий і не конфліктний Юрій Вірт. Цей факт наштовхує на думку, що тренерам непросто уживатися з президентом «Руху» Григорієм Козловським. Як це вдасться вимогливому і принциповому Леоніду Кучуку? Одне з найбільш актуальних запитань футбольної весни в Україні.

Кучук міг би легко підсилити чи не будь-який клуб УПЛ. Але не менш цікаво буде спостерігати за ним і на рівні Першої ліги. Та ще й в такому клубі як «Рух».

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100