Ким є загадковий іспанський форвард, якого називають «без п'яти хвилин» динамівцем

Динамо Київ 12 Січня, 19:49 4353
Ким є загадковий іспанський форвард, якого називають «без п'яти хвилин» динамівцем
Іспанський нападник Фран Соль мав би приєднатися до тренувального табору київського «Динамо» під час зборів у Марбельї.

Пошуки форварда для «Динамо» нагадують такий собі серіал, який добряче набрид уболівальникам. Прізвищ згадують багато, серед претендентів нібито гравці атаки з усіх усюд (щоправда, зіркових – мінімум), офіціозу – жодного, конкретика – на рівні чуток.

Але наприкінці цього тижня розпочали з'являтися інсайди з різних джерел, що цей серіал найближчим часом таки матиме логічне завершення. Кажуть про іспанця Франа Соля, який дотепер виступав за нідерландський «Віллем II».

Франсіско (Фран) Соль Ортіс – вихованець дитячо-юнацької системи мадридського «Реала». У столичному клубі пробитися через сито зіркових персонажів не зміг. У 19-річному віці його відправили в оренду в «Луго», згодом – Ов'єдо», там «реаліст» особливо не виблискував, показуючи середню гру і не високу результативність.

Воскресити, без сумніву, здібного форварда мав «Вільярреал», куди Соля відправили 22-річним. Але Фран у колективі з Прімери банально не витримав конкуренції, регулярно забиваючи хіба що за «Вільярреал B» в одному з нижчих іспанських дивізіонів.

Саме тоді в Іспанії вирішили, що нічого путнього з цього нападника на батьківщині не буде, і погодилися на першу-ліпшу пропозицію з-за кордону. «Першими-ліпшими» виявилися представники середняка нідерландського чемпіонату «Віллема II» з Тілбурга. І там хлопця з Іспанії наче прорвало. Ось його забивна динаміка в останніх трьох сезонах: 2016/2017 – 31 матч, 10 голів (0,32 за гру), 2017/2018 – 37 ігор, 20 голів (0,54), 2018/2019 – 16 поєдинків, 15 голів (0,94).

Фран Соль став улюбленцем місцевих фанатів, які регулярно вивішували на трибунах банер з його ім'ям. І зараз, дізнавшись, що забивний іспанець може покинути їхній клуб, особливо вразливі фанати «Віллема II» футболіста ледь не зрадником називають…

Хай там як, але голеадорські виступи в нідерландській Ередивізії змусили звернути на нього увагу селекціонерів з усієї Європи. В когорті зацікавлених опинилося й наше «Динамо». Кажуть, що головний тренер Олександр Хацкевич уже декілька місяців оббиває пороги кабінету президента київського клубу з проханням придбати саме цього виконавця на проблемну позицію. І начебто знайшов розуміння.

Але – з кожним голом, заштампованим у ворота суперників «Віллема II», ціна на Франа Соля зростала. За чутками, вона навіть виросла до 10-ти мільйонів євро, проте продавці швидко попустилися, і «динамівцям» він мав би коштувати, за різними даними, від 3-ох до 5-ти мільйонів плюс різноманітні бонуси. Якщо, звичайно, конкуренти в останній момент не перехоплять – усе остаточно з'ясується в іспанській Марбельї, де проходитимуть збір футболісти «Динамо». Із Солем чи без нього – наразі це ще залишається запитанням…

За ігровими параметрами Фран Соль – форвард саме того стилю, якого бракує нинішньому «Динамо». Іспанець – гравець штрафного майданчика, замкнути навіс чи передачу, зіграти на випередження, в тому числі й головою, з'явитися у потрібній гольовій позиції – це його хліб.

Але є в цьому і значна проблема, адже для такого наконечника атак потрібні вправні піднощики снарядів. А є такі в «Динамо»? Тут уже кожен має свою думку. Проте іспанський футболіст за ігровим стилем явно відрізняється від, наприклад, Артема Бесєдіна та його молодших колег, які зараз у «динамівській» обоймі. Тобто з появою Соля атакувальний потенціал «Динамо» суттєво урізноманітнився би. Але дочекаймося усіх крапок над «і»…