Віталій Кулиба: «Новий тренувальний зал в Марбельї нас дуже здивував»

Динамо Київ 18 Січня, 13:21 1537
Віталій Кулиба: «Новий тренувальний зал в Марбельї нас дуже здивував» Фото: fcdynamo.kiev.ua
Тренер з фізичної підготовки «Динамо» Віталій Кулиба - про тренувальний процес і силову підготовку футболістів на першому навчально-тренувальному зборі в Іспанії.

- У нас не так багато часу, тому за перші два тижні зборів потрібно максимально оптимально підготувати футболістів, привести їх у певні кондиції. Зробити це важко, адже вони вийшли з відпустки. Необхідно поступово підвести гравців до потрібного фізичного стану. Щоб не було ніякого підвищеного травматизму, щоб ніхто не випав, адже у нас кожен футболіст - на вагу золота.

Також у нас заплановано три гри на першому зборі. Ми намагаємося більше уваги приділяти роботі з м'ячем, але, в максимально стислі часові рамки, провести і максимально ефективну бігову роботу без м'яча.

На другий день на зборі провели тест «Йо-Йо», визначили, хто і наскільки готовий. Виходячи з отриманої інформації, ми ділимо гравців на групи, щоб кожен отримав потрібне навантаження. Адже у кожного футболіста - свій рівень підготовки, свій рівень аеробної потужності, витривалості. Якщо давати біг певної інтенсивності однаковим для всіх, то кожен, за фактом, отримає різне навантаження.

Тут більше уваги приділяється не тому, скільки пробігає футболіст, але з якою інтенсивністю і яку дистанцію. Футбол - це не монотонний біг, як в легкій атлетиці. Тут постійна зміна ритму, потрібно прискорюватися і відновлюватися, потім знову прискорюватися. Звичайно, багато що залежить і від амплуа виконавця. Якщо футболісти центру поля і крайні захисники, півзахисники, більш витривалі, то у центральних захисників і нападників загальний обсяг роботи менше, але інтенсивність буває досить високою.

У середу у нас був день, спрямований на розвиток швидкості - стартова, лінійна, дистанційна, зміна напрямку, гальмування, прискорення. В цілому, всіх компонентів. Ця робота проводиться з максимальною інтенсивністю, намагаємося також робити додаткові вправи, щоб був змагальний ефект, щоб вони викладалися повністю, але і робимо тривалі паузи для відновлення. Тому що, якщо падає інтенсивність і гравці втомлюються, то вони не демонструють свою максимальну швидкість і це менш ефективно для розвитку якостей.

В цьому році ми приїхали до Марбельї і побачили новий тренувальний зал, він нас дуже здивував в хорошому плані. Шикарний, з новітнім обладнанням, всього достатньо - простору, місця, тренажерів, вільних ваг. Все професійне. До того ж тут одночасно поміщається кілька команд для роботи.

Ми провели вже два тренування силової спрямованості, задіяли всі групи м'язів. Розвиток, в основному, спрямовано на роботи, специфічну для футболістів.

Думаю, робота без м'яча - явно не найулюбленіша робота для гравців. Проте, вони - професіонали і розуміють, що це необхідно. Вони дивляться, як працюють інші топ-клуби і знають, що без цієї роботи неможливо вийти на високий рівень. Потрібно розвиватися у всіх напрямках. Сила дозволяє знизити ризик отримання травми, дозволяє збільшити потужність, швидкість. Вважаю, хлопці це розуміють, їм важко, але ми намагаємося якось урізноманітнити роботу, додати змагального ефекту, щоб це менше давило психологічно.