У який DAZN «вляпався» Андрій Шевченко і де там одеський слід

Збірна України 27 Січня, 10:37 3422
У який DAZN «вляпався» Андрій Шевченко і де там одеський слід | 19-27
Головний тренер національної збірної України з футболу Андрій Шевченко підпрацьовує в італійському відділенні світової медіаплатформи DAZN.

Таку новину, про яку стало відомо ще приблизно півроку тому, в Україні сприйняли неоднозначно. Беззаперечно зіркова постать у світовому футболі, хоча й молодий тренер, але начебто відносно успішний, до того ж далеко не останньої національної збірної світу – і тут раптом в телевізійні експерти пішов. Туди, де зазвичай ідуть тренери-невдахи або ті, хто тимчасово опинився без роботи.

Так, серед телевізійних коментаторів та студійних експертів можна знайти чимало знаменитих у минулому футболістів. Проте у цій сфері обмаль насправді успішних тренерів-практиків. Тому й з'явився певний скепсис із приводу нового заняття Андрія Шевченка.

Проте з іншого боку варто підкреслити, що хоча Шева й пішов у так звані футбольні телеексперти, все ж, схоже, він нюхом відчув, що DAZN – це дуже модна та перспективна штука. Причому вона швидко розвивається та виходить на провідні ролі у спортивному світі.

У стрімінговий сервіс DAZN, що належить Perform Group, уже входить величезний вибір контенту: топові футбольні ліги, єврокубки, НФЛ, НХЛ, НБА, в ММА – UFC і Bellator, бокс та інші види спорту. Сервіс працює тільки за передплатним принципом, при цьому, зокрема, в США щомісячна сума – всього 9,99 долара (тоді як окрема трансляція боксу часто коштує близько сотні «зелених», а пакет з американського футболу - більше 40).

Уперше DAZN запустили в Австрії влітку 2015-гого року, пізніше він з'явився в Німеччині, Японії, Швейцарії, Канаді, а 2018-го – в США та Італії. Його називають своєрідним аналогом Netflix на спортивному ринку.

Щоби розширюватися ще агресивніше, DAZN довелося активно скуповувати права – за весь час на них витратили більше 3-ох мільярдів євро. Цікаво, що близько 20% суми покрив головний інвестор DAZN Леонід Блаватник – олігарх з одеським корінням (є неперевірена інформація, що він великий шанувальник футбольного таланту Шевченка).

Саме влітку минулого року стартували трансляції італійського футболу, куди безпосередньо запросили й зіркового українця.

Трансляції йдуть у найсучаснішій якості, вони доступні на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках, смартфонах, планшетах та інших пристроях. Найголовніше в DAZN – плани змінити модель споживання спортивного контенту. Зараз трансляції у живуть за принципом PPV (pay-per-view, тобто плати і дивись). У планах DAZN вбити таку модель, перевівши перегляд спортивних трансляцій за передплатою. І таким чином вони планують перемогти нинішніх монополістів у цій сфері. І деякі успіхи в цьому вже є.

Послами DAZN в Італії стали на початках Паоло Мальдіні та чарівна телеведуча Ділетта Леотта. Саме вона зараз найчастіше з'являється в кадрі з нашим Андрієм Шевченком.

У команду коментаторів увійшли чемпіон світу 2006-го року Мауро Каморанезі, колишній відомий тренер Франческо Гвідолін, ще декілька впізнаваних у минулому гравців. У ролі експертів пару Андрієві Шевченку складає легендарний португалець Луїш Фігу. Але й інші зірки сучасного футболу теж причетні до цієї медіапрлатформи, як, наприклад, Кріштіану Роналду.

Відверто кажучи, відгуки про роботу Андрія Шевченка в італійських уболівальників футболу наразі не найкращі. У коментарях одні скаржаться на його неідеальне знання італійської мови, інші – на банальний аналіз теми, який нічим не перевершує, а подекуди й навіть поступається таким же фаховим (чи напівфаховим) оцінкам гри від красуні-напарниці. Але в тому, що Андрій Шевченко – велика фігура у світовому футболі, майже ніхто не сумнівається. І вже тільки своєю присутністю у проекті він дає йому значний поштовх уперед.

Та й, будьмо відвертими, для України теж корисно, що наш співвітчизник бере участь у чомусь такому, що дозволяє зайвий раз наголосити, що Україна – це сучасна країна, яка йде в ногу з європейськими та світовими трендами.