Леонід Кучук: «На зборі в Туреччині проведемо спаринг із дублем київського «Динамо»

Динамо Київ 3 Лютого, 14:47 828
Леонід Кучук: «На зборі в Туреччині проведемо спаринг із дублем київського «Динамо»
Новий головний тренер «Руху» Леонід Кучук розповів про своє бачення розвитку команди, а також поділився планами на підготовку команди до весняної частини чемпіонату України.

«Щодо найближчої перспективи головної команди, то завдання в нас водночас просте та складне – для початку потрібно не вилетіти. Для мене будь-яке завдання складне. Тому налаштовуватиму гравців усіх суперників сприймати, як «Барселону». Настрій на гру – дуже важливий компонент.

Скрупульозно підбираємо виконавців для подальших виступів в офіційних матчах. Не хочу озвучувати прізвища тих футболістів, які до нас приєднаються, – скажу лише, що це кваліфіковані виконавці, які сприймають ті вимоги, які ми висуваємо. Серед них є гравці, які раніше працювали зі мною. Зараз, за великим рахунком, у нашій обоймі є практично два склади. На будь-яку позицію потрібно мінімум 2 гравці. Конкуренція рухає футболом – причому це має бути конкуренція і зі суперником, і зі самим собою.

Найголовніше – це селекція. Активно працюватиме не лише в регіоні та в Україні, а й в інших країнах. Уже в Південній Америці переглядали 240 команд… Охочих до футболу дітей багато, як ти їх забезпечиш і навчиш – має велике значення. Так само, як і сім’я, релігія, виховання... Це великий потенціал, який треба вміти використовувати та запустити. Попереду в нас тернистий шлях, може, будемо помилятися, але робитимемо це разом. Головне завдання – залишити слід у львівському футболі. Мені, наприклад, приємно, що на стадіоні одного з клубів, де я працював, є графіті з моїм портретом – це означає, що недаремно я там доклав уміння та зусилля…

У цьому процесі важливою є кожна дрібниця – навіть те, як футболіст, образно кажучи, заходить у роздягальню. Нещодавно ми відвідали значну кількість європейських футбольних клубів. Так от мені сподобалася роздягальня загребського «Динамо»: це – як лабораторія. Є місце, де футболісти моляться, є кімната тільки для взуття, в іншій – лише форма, окремо – медична служба. Я так само серйозно до всього ставлюся – звертаю увагу на все: хто обслуговує футболістів, як вони харчуються, як проводять вільний час. Неважливого у футболі немає. Вважаю, що футболісти мають розвиватися на тільки фізично, а й розумово. Щось подібне варто запровадити згодом і в академії – словом, завдання у нас непросте.

Упродовж декількох місяців я уважно стежив за матчами «Руху». Не хочу вдаватися в подробиці, але мені було зрозуміло, на якому пульсі грає команда, чи підготовлена схема на гру, чи готували тренування. Все має бути під чітким контролем.

Під час тренувального збору в Туреччині є попередні домовленості з дублем київського «Динамо» та фінською командою їхньої Прем’єр-ліги. Але конкретики ще немає, вона з’явиться пізніше, наші спаринг-партнери ще визначаються. Але, повірте, проведемо не один якісний товариський матч у рамках підготовки до відновлення сезону – в мене в цьому плані є чималий досвід проведення тренувальних зборів», - цитує Кучука офіційний сайт «Руха».