​Фінальний акорд: Циганков підтвердив свою унікальність

Динамо Київ 3 Лютого, 17:24 2962
​Фінальний акорд: Циганков підтвердив свою унікальність
Найкращим футболістом України 2018 року у віковій категорії U-21 за підсумками референдуму проекту «Золотий Талант» вдруге поспіль став півзахисник Динамо Віктор Циганков.

Віктор Циганков — унікальний футболіст. Лише йому одному за шестирічну історію проекту Золотий Талант вдалося тричі (!) посісти перше місце за підсумками року. У 2016-му Циганков виграв референдум в категорії U-19, а в 2017-му — в категорії U-21, а в 2018-му підтвердив свою перевагу. А ще Циганков — перший, кому вдалося виграти в одній віковій категорії звання гравця року двічі.

Але якщо в 2017-му його перевага перед Миколою Матвієнко у фінальному раунді опитування склала лише 64 бали (а з урахуванням всіх бонусів скоротилося до 48), то зараз Циганков відірвався від Мар'яна Шведа на 157 балів. А з урахуванням бонусів — на 168. Неймовірно переконлива перемога

У фінальному раунді референдуму були розглянуті 127 анкет експертів — тренерів, відомих у минулому футболістів, профільних журналістів. Циганков не потрапив тільки в 10 з них, а в 98 випадках з 117-ти опинився на першому місці. У Шведа — 96 влучень у трійки респондентів, але тільки 13 — під №1. А Микола Шапаренко, який опинився третім (він молодший за конкурентів на рік) був згаданий 89 разів (9 — під №1).

Відрив цієї трійки від усіх інших фіналістів настільки величезний, що четвертий у рейтингу - Володимир Шепелєв - лише 19 разів згадувався в анкетах.

Вже традиційно колективну думку висловили і вболівальники - шляхом голосування на сайті проекту Золотий Талант. У підсумку проголосували 653 людини.

Багато вибирали тільки одного футболіста, хоча ми дозволяли називати відразу трьох. У підсумку колективна трійка від уболівальників вийшла трохи іншою.