Крім того, підключились китайські клуби, які напередодні відкриття сезону намагаються підписати якомога більше висококваліфікованих гравців. DYNAMO.KIEV.UA представляє ТОП-10 переходів зимового трансферного вікна.
10 МІСЦЕ. МУССА ДЕМБЕЛЕ «Тоттенгем»→ «Гуанчжоу Фолі»
Ціна: 12 млн євро
Перехід Мусси Дембеле в «Гуанчжоу Фолі» в черговий раз підтвердив скупу трансферну політику лондонського клубу. Власне, дивує не сам переїзд гравця до китайського чемпіонату, а те, що «шпори» мають досить слабку лаву запасних, а в боротьбі за топ-4 АПЛ потрібно мати стабільних 6−7 гравців на заміну. Крім того, фігура Дембеле була однією із провідних в «Тоттенгемі», бельгієць досить часто виходив в основному складі. Бували такі часи, коли місце Дембеле на полі було безальтернативним. Однак керівництво «шпор» на чолі із Даніелем Леві – це досить дивакуваті люди, які звикли вигідно продавати футболістів, але надто рідко купляють кваліфікованих гравців. Такий консерватизм нині приносить свою користь, однак через деякий час подібна система може рухнути, тому наступне трансферне вікно обов'язково має бути плодовитим.
У Китаї Дембеле, імовірніше, буде завершувати свою професійну кар'єру, тим паче, що його зарплата дорівнюватиме 10 млн євро,а його вік складає 31 рік. Як на мене, досить пристойна платня для середньостатистичного футболіста. Однак, друзі, це Китай. Тут все по-іншому.
9 МІСЦЕ. СЕСК ФАБРЕГАС «Челсі» → «Монако»
Ціна: 10 млн євро
Відхід Фабрегаса із «Челсі» очікувався досить давно, адже іспанський футболістів програв конкуренцію більш молодим футболістам і, таким чином, отримував менше ігрового часу. Очікувалося, що кар'єру гравця зможе реанімувати «Мілан», чимало італійських ЗМІ були впевнені в цьому переході, однак Фабрегас прийняв виклик «Монако».
У своєму першому інтерв'ю в статусі гравця «Монако» Фабрегас сказав, що він перебрався до «княжого» клубу за наполяганням Т'єрі Анрі, який, до речі, був звільнений із поста головного тренера «монегасків» у кінці січня. Безумовно, що для «Монако» цей трансфер додасть нових імпульсів, адже команда знаходиться в напівмертвому стані.
Варто відзначити, що в останньому матчі «княжичі» вперше із початку грудня здобули перемогу в чемпіонаті, а вирішальний гол у ворота «Тулузи» (2:1) забив саме Фабрегас.
8 МІСЦЕ. МАРУАН ФЕЛЛАЙНІ «Манчестер Юнайтед» → «Шаньдун Лунен»
Ціна: 12 млн євро
Перехід Маруана Феллайні в інший клуб став логічним завершенням зимового трансферного вікна. Бельгієць втратив місце в основному складі «червоних дияволів». Також він змінив свій імідж, тепер він не вирізняється на полі. Його екстравагантна зачіска завжди приковувала до нього увагу, але в листопаді минулого року він зробив кардинальний крок, і на думку вболівальників, втратив 15 см росту.
З приходом Уле-Гуннара Сульшера бельгієць провів лише 31 хвилину на полі, тому керівництво клубу пішло на прохання футболіста і прийняло пропозицію китайського «Шаньдун Лунен». Таким чином, Маруан став другим бельгійцем, котрий поїхав підкорювати китайську суперлігу. Так само, як і Дембеле, він отримуватиме в новому клубі 10 млн євро на рік. Скоріше за все, що цей трансфер «поставив хрест» на кар'єрі футболіста в збірній, але в його віці чимало гравців думає про те, що потрібно «кормити сім'ю», тому все виглядить досить логічно.
7 МІСЦЕ. БРАЇМ ДІАЗ «Манчестер Сіті» → «Реал»
Ціна: 18 млн євро
Восени 2017 року мадридський «Реал» намагався придбати талановитого іспанця, але тоді «міщани» переконали футболіста залишитись в Манчестері, йому пророкували місце в основному складі. Тріо Фоден-Санчо- Діаз мало стати майбутнім «Манчестер Сіті», але все сталося так, що футболісти поступово почали покидати клуб. Спочатку в Дортмунд переїхав Санчо, а через рік Діаз попросив відпустити його до «Реалу», який саме шукав універсального вінгера.
Вболівальники «Реала» зустріли цей трансфер із насторогою, адже після переходу Роналду до «Ювентуса» вони очікували справжні придбання у вигляді Мбаппе чи Неймара. Однак Флорентіно Перес відкинув подібні ідеї. Для Діаза перехід в «Реал» — це однозначно крок вперед. На батьківщині вихованець «Малаги» зуміє швидше адаптуватись, і, як мінімум, потрапляти хоча би на лаву запасних. При хорошому збігу обставин Діаз отримає шанс, щоб проявити себе в основному складі.
Варто відзначити, що 19-річний нападник дебютував за «вершкових» у кубковому матчі проти «Леганеса» (3:0).
6 МІСЦЕ. КЕВІН-ПРИНС БОАТЕНГ «Сассуоло»→ «Барселона»
Ціна: оренда
Перехід підстаркуватого Боатенга до «Барселони» шокував майже всю футбольну спільноту. Гравець, який, грубо кажучи, був списаний вже як п'ять років, неочікувано переїздить до столиці Каталонії. Такий хід подій здивував, мабуть, самого гравця. Виступаючи за скромний «Сассуоло», ганець спокійно продовжував свою непоказну кар'єру. Однак в один день «Барселона» забажала взяти Боатенга в оренду, диктуючи це тим, що клубу потрібний досвідчений гравець на позицію Суареса. Звичайно, що Боатенг володіє прекрасною технікою та ударом, але він завжди грав на позиції чистої десятки, в деяких випадках він зміщувався на позицію вінгера.
Перевагою цього переходу є те, що в сезоні 2016/17 Боатенг захищав кольори «Лас-Пальмаса», тому йому не потрібен час на адаптацію. Крім того, нині на ринку досить мало висококваліфікованих футболістів, яких можна придбати за невеликі гроші. До речі, Боатенг дебютував за «Барселону» досить невдало, його клуб поступився «Севільї» з рахунком 0:2.
5 МІСЦЕ. ФРЕНКІ ДЕ ЙОНГ «Аякс» → «Барселона»
Ціна: 75 млн євро
Голандський футбольний ринок довгий час знаходиться у підвішеному стані. Досить мало якісних футболістів переїздило до топ-5 чемпіонатів. Однак молоді таланти «Аякса» і ПСВ привернули увагу майже всіх грандів Європи. Імена де Йонга і де Лігта не зникали із перших шпальт британських та іспанських журналів. Ситуація навколо гравців закрутилася так, що кожного дня на них з'являвся новий покупець.
Однак «Барселона», яка після відходу Ін'єсти змушена знайти йому повноцінну заміну, розставила всі точки над «і». Каталонський клуб запропував за 21-річного півзахисника близько 75 млн євро. Амстердамський клуб із радістю прийняв таку щедру пропозицію «блаугранос». Важливим плюсом даного трансферу є те, що де Йонг перейде до «Барселони» лише по завершенні сезону. Таким чином, він зможе допомогти «Аяксу» в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.
4 МІСЦЕ. КШИШТОФ ПЬОНТЕК «Дженоа» → «Мілан»
Ціна: 35 млн євро
Ще майже рік назад ніхто не знав про польського нападника, навіть, на його батьківщині, але сьогодні він є одним із претендентів на «Золотий бутс». Після переходу із «Краковії» до «Дженоа» Пьонтек став справжнім відкриттям серії А. Його результативність змусила топ-клуби звернути на нього увагу. Відзначимо, що в дебютному поєдинку проти «Лечче» 23-річний поляк відзначився 4 голами. Як на мене, це один із кращих починань за всю історію футболу. Після такої гольової феєрії всі очікували, що авантюрний нападник «здується», але сталося все навпаки. За 21 матч в футболці «Дженоа» Пьонтек провів 19 голів.
У зимове трансферне вікно футболіста довгий час вів мадридський «Реал», але його не приваблював переїзд до нового чемпіонату, тому Пьонтек прийняв пропозицію «Мілана», який не має справжнього нападника з часів Ібрагімовича та Індзагі. В новому клубі Кшиштоф розпочав так само, як і в «Дженоа». Він провів три поєдинки і відзначився трьома голами. Варто відзначити, що його два фантастичних гола допомогли «Мілану» перемогти «Наполі» і пройти до півфіналу Кубка Італії. Деякі вболівальники вже порівнюють Пьонтека з легендарним українцем Андрієм Шевченко.
3 МІСЦЕ. АЛЬВАРО МОРАТА «Челсі» → «Атлетико»
Ціна: оренда
Перехід Морати до «Челсі» увінчався для футболіста справжнім провалом, хоча розпочав він досить привабливо. У перших 6 поєдинках за «синіх» Мората відзначився 6 голами — 100 відсоткова результативність. Що ще потрібно для справжнього нападника? Правильно, потрібна стабільність, але Мората не може намацати її більше, як рік. Його «шедевральні» промахи стали причиною для насмішки серед вболівальників. З приходом Саррі іспанець остаточно втратив місце в основному складі, що і стало основною причиною переїзду Альваро до «Атлетико».
В мадридському клубі Морату зустріли досить неприязно, адже він розпочинав свою кар'єру саме в стані «матрасників», однак через деякий час перебрався до головного ворога «Атлетико» — мадридського «Реалу». Вболівальники із невдоволенням прийняли цей перехід і під час матчу проти «Хетафе» вони викрикували «чанти» проти переходу Морати в їх клуб. Однак керівництво клубу вирішило по-своєму і підписало гравця.
Варто відзначити, що «Атлетико» розраховує на Морату в майбутньому, адже оренда гравця розрахована аж до літа 2020 року. До речі, іспанець уже встиг дебютувати за «Атлетико» — він вийшов в основному складі в матчі проти «Бетиса», який «матрасники» програли із мінімальним рахунком 0:1.
2 МІСЦЕ. ГОНСАЛО ІГУАЇН «МІЛАН» → «ЧЕЛСІ»
Ціна: оренда
Переїзд Гонсало Ігуаїна на Туманний Альбіон сповнений чималими загадками та несподіванками. Здавалося, що аргентинець спокійно дограє сезон в «Мілані» і назад повернеться до «Ювентуса», однак впертість Гонсало дозволила йому втілити мрію. Домовившись із керівництвом «б'янконері», «Челсі» та Ігуаїн розпочали співпрацю.
Головний тренер «синіх» Мауріціо Саррі намагався придбати футболіста ще в літнє трансферне вікно, але тоді босси «синіх» відмовились від послуг аргентинця. Взимку, коли команда переживала не кращі часи, керівники «Челсі» відгукнулись на пропозицію головного тренера і заключили орендний договір із «Ювентусом». У дебютному поєдинку за «аристократів» Ігуаїн провів чуть більше 30 хвилин, однак його команда поступилася «Борнмуту» із рахунком 4:0. У наступному турі аргентинець виправився — він забив два гола у ворота «Хаддерсфілда» (5:0). Цей перехід залишив двояке враження, але підсумки ми будемо підводити по завершенні нинішнього сезону. Відзначу, що оренда футболіста розрахована до літа 2019 року.
1 МІСЦЕ. КРІСТІАН ПУЛІШИЧ «Боруссія» Дортмунд → «Челсі»
Ціна: 64 млн євро
Дортмундська «Боруссія» в черговий раз показала, як потрібно виховувати гравців і продавати їх за чималі гроші. Крістіан Пулішич знаходиться в структурі німецького клубу з 2015 року. Ще старина Клопп запросив талановитого американця до «Борусії». З того часу футболіст здіснив неймовірний прогрес. Не дивно, що ним цікавилися провідні топ-клуби Європи.
У боротьбі за Пулішича «Челсі» виграв конкуренцію у таких грандів, як «Манчестер Сіті» та «Ліверпуль». Головний тренер «синіх» Мауріціо Саррі був надто здивований, коли дізнався, що «синім» вдалося підписати такого талановитого гравця, який, як ніхто інший, підходить під його стратегію. Швидкі вінгери— один із головних елементів стратегії 60-річного італійця.
Варто відзначити, що Пулішич офіційно стане гравцем «Челсі» лише влітку 2019 року. Його контракт із «синіми» розрахований до літа 2024 року.
Адамович Ігор
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!