Повернення Мілевського в київське «Динамо» - ідеальний варіант для усіх?

Динамо Київ 11 Лютого, 19:24 5386
Повернення Мілевського в київське «Динамо» - ідеальний варіант для усіх?
«Динамо» завершило тренувальні зимові збори і готове до поновлення сезону.

Перед стартом вирішальних поєдинків «Динамо» аналізуємо головну проблему київського клубу і теоретичне її вирішення.

Як і в осінню частину сезону, так і тепер київська команда фактично входить з одним форвардом. Якщо раніше це був Артем Бєсєдін, який зараз заліковує важку травму, то тепер є іспанець Фран Соль. Як грати в єврокубках, УПЛ та Кубку України без фактичної конкуренції в лінії атаки - невідомо. Цікаво, що на хвилі обговорення проблем «Динамо» з форвардом, вдало спекулює настроями київських фанатів агент екс-нападника киян Артема Мілевського - Олександр Панков. Один з його з останніх постів провокативно порівнює ефективність «Мілі» в «Динамо» з Бреста і іспанського новачка: «Кабан (Мілевський, - авт.) відіграв 170 хвилин і віддав три асисти. А скільки віддав і забив Соль за 5 матчів в Іспанії?».

Звісно, кожен хвалить «своє болото», але певна логіка в словах агента є. Білоруси грали на зборах з доволі пристойними суперниками: «Аль-Джазіра», «Шанхай СІПГ» та «Гуанджоу». Тож, можна говорити, що Мілевський перебуває в непоганій формі. Тож назвемо аргументи, які доводять, що повернення футболіста в київський клуб, навіть, якщо це зараз майже нереально, є оптимальним вирішенням проблеми Олександра Хацкевича.

Відсутність альтернативи. Артем Бєсєдін ще довго відновлюватиметься після травми ахілового сухожилля. Назарій Русин та Владислав Супряга ж навряд чи можуть скласти конкуренцію Мілевському і його досвіду. Оформити якісний трансфер форварда президенту Ігорю Суркісу зараз дуже складно. А той же Артем Мілевський готовий пішки йти в Київ, якщо б отримав пропозицію. І, гадаємо, питання зарплати було б не ключове.

Результативність. Звісно, на фоні середняка чемпіонату Білорусі нападникові легко виглядати «в формі». В киян інші завдання і значно конкурентніше середовище. Проте, можна однозначно стверджувати, що «в своїй» команді Мілевський швидко стає лідером. В чемпіонаті Угорщини форвард практично не грав, після повернення в Брест одразу ж оформив три асисти. Тож навіть, якщо рахувати лише цифри, то «Міля» виглядає доволі привабливо.

Універсальність позиції. Мілевський може зіграти, як на вістрі, так і під нападником Франом Солем. А іспанець, саме той форвард, який потребує «останнього пасу». Як показали тренувальні спаринги, півзахисники «Динамо» не якісно обслуговують пасами нападника. Тож і тут Артем Мілевський, який розуміє футбол, як ніхто інший, каші б не зіпсував.

Іміджева привабливість. Форвард є тим футболістом, на яких «ходять вболівальники». Його нестандартна гра завжди приваблювала фанатів. Навіть в часи скандалів, кияни очікували на вихід на поле Мілевського. Він лідер, як за футбольним інтелектом, так і за характером.

Підсумовуючи, можемо сказати, що хоч ймовірність повернення Артема Мілевського в київське «Динамо» мінімальна, але такий трансфер виглядає доволі цікаво.

Любомир Чотирбок