Чому такому «Динамо», як зараз, не допомогли би й Агуеро, Кейн чи Джеко

Динамо Київ 16 Лютого, 17:00 2140
Чому такому «Динамо», як зараз, не допомогли би й Агуеро, Кейн чи Джеко Фото: fcdynamo.kiev.ua
Проблема нападника, який би успішно завершував атакувальні спроби, залишається актуальною для київського «Динамо».

Відсутність забивного форварда в «Динамо» перетворилася на таку собі «ідею фікс» для прихильників команди, сторонніх фахівців футболу та навіть тренерів столичного клубу. Пошуки наконечника атак, який би міг належно завершувати наступальні потуги «динамівців», супроводжувалися метушливими авантюрами на кшталт виходу у стартовому складі «необстріляного» Супряги на важливий матч кваліфікації Ліги чемпіонів проти грізного «Аякса» чи використання на вістрі номінального вінгера Вербіча.

І ось нарешті цієї зими вболівальники начебто зітхнули з полегшенням – «Динамо» підписало іспанського форварда Франа Соля, який раніше, виступаючи за «Віллем II», вражав бомбардирськими вміннями нідерландських шанувальників футболу. На цій кандидатурі особисто наполягав головний тренер київської команди Олександр Хацкевич.

Але минули всі спаринги середсезоння та перший офіційний матч року з «Олімпіакосом» у рамках Ліги Європи – а в графі забитих голів розхваленого іспанця, як і раніше, «сиротливий» нуль. І проблема не лише в такій неприємній статистиці, а ще й у тому, що особливих шансів новачок «Динамо» немає.

Як у товариських іграх, так і в поєдинку в Греції м'яч банально не доходив до Соля. Складалося враження, що інші футболісти київської команди банально не знають, як використовувати кращі якості свого «найсвіжішого» одноклубника.

Більше того, помітно, що «Динамо» грає так само, як і під час офіційних поєдинків минулого року, коли у складі не вистачало форварда штрафного майданчика, такого собі забивали «на п'ятачку». Тоді команда просто виходила зі складної ситуації, але тепер з появою Франа мала би перелаштуватися.

У цьому плані виникають запитання до Олександра Хацкевича та його тренерського штабу: чому під час тренувальних зборів у Марбельї вони так і не змогли інтегрувати Соля в ігровий ансамбль колективу? Із чим пов'язаний брак варіативності у передній лінії? Адже вистачить суперникам надійно прикрити Вербіча та Циганкова, й атакувальний потенціал киян зменшується у рази та зведеться до одноманітності.

Якщо справді у наступних матчах ми так і не побачимо награних комбінацій із переведенням м'яча на адресата Соля (а такі награвання, за елементарною логікою, мали би з'явитися після тренувальних зборів в Іспанії), то можна буде констатувати, що в такому разі підопічним Олександра Хацкевича не допоможе жоден навіть зірковий форвард на кшталт Агуеро, Кейн, Джеко чи хтось інший.

Сподіватимемося, що «динамівці» таки вміють грати по-іншому. Інакше проблеми можуть виникати не лише в Лізі Європи, зокрема, у повторному матчі з «Олімпіакосом», а й навіть у поєдинках чемпіонату України в Прем'єр-лізі.

Віталій Павлишин