Київське Динамо робить ставку на власних вихованців. Зараз столичний клуб посідає одне з перших місць за кількістю гравців, підготованих у першій команді.
Віктор Циганков став одним із лідерів команди. Микита Бурда – шеф оборони. Стабільним гравцем основного складу є півзахисник Володимир Шепелєв. У цьому сезоні змогли закріпитися у команді захисник Віталій Миколенко та півзахисник Микола Шапаренко. На першому зборі в іспанській Марбельї із першою командою працювали захисники Попов та Кравченко, півзахисники Алібеков, Цітаішвілі та Смирний, форвард Русин. Кожен із них вже грав за першу команду (виняток – Попов). В оренді непогано себе проявляють Олександр Тимчик, Богдан Михайличенко.
Думаю, що вектор власних вихованців – це свідома ініціатива. Керівники клубу розуміють сьогоднішні реалії життя країни. Іншого виходу, ніж підготовка власних гравців, – просто не існує. Це має бути системою, а не винятком із правила. Ігор Суркіс, своєю чергою, робить все можливе для покращення роботи дитячої школи Динамо.
Про Циганкова, Цітаішвілі, Миколенка знає вже вся футбольна спільнота України. Але за ними йде не менш талановите покоління 16-19-річних гравців, які через 3-4 роки можуть кувати славу Динамо.
1. Руслан Нещерет
17 років, голкіпер, уродженець Мукачевого, починав у місцевій школі, але з часом перейшов до Динамо
Як на мене, Нещерет – найбільш талановитий молодий кіпер у системі київського клубу. З часом зможе претендувати на першу команду. Недарма його у такому юному віці взяли на збори із першою командою. Зрозуміло, що це тільки можливість здобути досвід. Тим паче, багато в чому випадково Нещерет отримав свій шанс. В Іспанію повинен був летіти інший молодий воротар Владислав Кучерук, але через стан здоров’я залишився у Києві. Зазвичай так буває, що через чиюсь травму і тому подібне молоді гравці заявляють про себе. Будемо сподіватися, що юний воротар зможе себе проявити у першій команді.
Цього сезону в Юнацькій Лізі УЄФА жереб звів Динамо з Андерлехтом. Цей бельгійський клуб славиться своєю школою. Вперше на змаганнях такого рівня ворота «динамівців» захищав Нещерет. Незважаючи на серйозний тиск господарів, юний кіпер виглядав переконливо та врівноважено.
Якусь одну чесноту Нещерета назвати дуже важко. Насамперед, він дуже холоднокровний. Абсолютно без емоцій – впевнений у собі голкіпер. Для цієї позиції це означає дуже багато. Хлопчина має зріст 190 сантиметрів. Дуже гарно грає на лінії. Мені подобається, що Руслан намагається розпочинати атаки команди, віддаючи точний пас навіть на довгу відстань. Головне, щоб травми його оминали.
2. Крістіан Біловар
17 років, центральний захисник, уродженець Закарпаття, вихованець школи Динамо
Ще один вихованець Закарпатського футболу в системі Динамо. Ми всі знаємо, що київський клуб має дуже велику історію запрошення футболістів із цього регіону.
Зараз у Динамо є прекрасна молодих центральних захисників Попов – Миколенко. Свого часу вони вдало грали за збірні різних вікових категорій та юнацькі команди Динамо. Зокрема і в Юнацькій Лізі УЄФА та на минулорічному юнацькому Євро у Фінляндії. Але за 19-річними Миколенком та Поповим підростає не менш талановита пара захисників Біловар – Хондак.
На мою думку, Біловар має всі потрібні характеристики, щоб вирости у якісного, сучасного центрального захисника. Природа не обділила його ні зростом, ні фізичною силою, ні футбольним інтелектом. Просто потрібно все це вдосконалювати і крок за кроком йти до першої команди.
3. Данило Хондак
17 років, центральний захисник, уродженець Харкова, вихованець Металіста
Зазвичай харківський регіон є пріоритетним для Шахтаря. У системі «гірників» – багато вихідців із Металіста та взагалі із Харківщини (наприклад, головна юнацька зірка Михайло Мудрик). Але і в Динамо є гравці звідти. Всі розуміють, що наразі Металіст ще не повернувся у тому вигляді, до якого ми звикли. Але їхня школа працює. Розпочате паном Ярославським продовжує давати свої плоди навіть після всіх проблем із клубом.
Минулої зими Динамо підписало контракт з Аланом Ауссі. Це вихованець Шахтаря, якого свого часу сватали до Баварії та Барселони. Здавалося, що Ауссі матиме стабільну практику в команді U-19. Але поки що там грають зовсім інші футболісти. Хондак своїм прогресом вже привернув увагу тренерів молодіжної команди Динамо. За стилем чимось схожий на Микиту Бурду. Тільки от наразі йому не вистачає впевненості у собі. Потенціал для росту – величезний.
4. Данило Скорко
16 років, правий захисник, вихованець школи Динамо
У матчі Юнацької Ліги УЄФА проти Андерлехта в Брюсселі правий фланг оборони «динамівців» раз за разом провалювався. Тарас Дмитрук просто не справлявся зі своїм опонентом Доку. Після гри тренер киян Ігор Костюк назве його інопланетянином – за вміння обігрувати відразу по декілька опонентів.
На початку другого тайму тренерський штаб нашої команди випустив на замість Дмитрука зовсім юного Скорка, який ще фактично був гравцем академії Динамо. Юний захисник зміг зупинити одного із лідерів господарів поля. У матчі-відповіді Скорко грав вже з перших хвилин.
У 16 років стартувати такими відповідальними матчами – не так просто. Потрібно бути максимально впевненим у собі, мати сильну особисту психологію. У цьому плані Скорко нагадує Миколенка, який просто виходить і грає, не думаючи про суперника.
Найбільша ігрова чеснота Скорка – надійність в обороні. До атак він долучається не так часто. А от виконання своїх безпосередніх функцій у захисті йому дається дуже добре. З отриманням досвіду Данило може закріпити власний прогрес.
5. Богдан Білошевський
19 років, опорний півзахисник, уродженець Ніжина, вихованець школи Динамо
Багато спеціалістів кажуть, що Динамо бракує не тільки креативу у середині поля, але й гравця, який був би заточений виключно на оборону. Такого собі руйнівника, яким свого часу був Огнен Вукоєвіч.
Білошевський – гравець якраз такого формату. Має хороший зріст, що дозволяє йому боротися за верхові м'ячі. Довгі ноги дають змогу впевнено почуватися у відборі. Обіграти такого футболіста – дуже непросто. Доволі вдало йде у пресинг, тримає свою зону в середині поля. При цьому Богдан має хороший дальній пас. Щоправда, травми перешкоджають талановитому півзахиснику повністю розкрити свій потенціал. Настав час гучніше заявити про себе.
6. Вікентій Волошин
17 років, фланговий півзахисник / атакувальний півзахисник, уродженець Києва, вихованець школи Динамо
Вже зараз Волошин – один із лідерів юнацької команди Динамо та збірної України відповідного віку. Якщо у Шахтарі головний талант – Мудрик, то у Динамо – це, однозначно, Волошин.
Вікентій може зіграти як атакувального півзахисника, так і флангового. Головна його чеснота – це футбольний інтелект. Такий собі Циганков, тільки більш талановитий, більш різноплановий. Прекрасна робота із м’ячем, швидкість, пас, бачення поля, обіграш суперника один в один – він уміє все!
Недарма після одного із турнірів юнацької збірної Волошину приписали інтерес провідних європейських команд. Для Динамо зараз дуже важливо довести хлопця до першої команди. Він може стати одним із найсильніших гравців для київського клубу із серйозними перспективами у Європі.
Звичайно, без недоліків не буває. У першу чергу Волошину варто підтягувати фізичні кондиції. Кінець першої частини сезону у нього вийшов не дуже вдалим. Здавалося, що сил вже не залишилося.
7. Назар Волошин
15 років, фланговий півзахисник, уродженець Харкова, вихованець школи Динамо (однофамілець Вікентія Волошина)
Минулого літа журналісти писали, що до юного півзахисника Динамо проявляють інтерес провідні німецькі клуби. Начебто сама Баварія не проти переглянути талановитого хавбека, а Штутгарт навіть надіслав відповідне запрошення долучитися до академії клубу. Поки що керівникам Динамо вдається зберігати свого особливого гравця.
Назара Волошина називають новим Ярмоленком. Фланговий гравець, який може обігрувати, робити якісні передачі, брати ініціативу на себе. Якщо дати йому простір – зупинити Назара реально лише з порушенням правил.
8. Артем Шулянський
17 років, фланговий півзахисник, вихованець школи Арсенала, згодом перейшов у Динамо
У першому матчі Юнацької Ліги УЄФА проти Андерлехта кияни зіграли 1:1. Вдома пропустили першими на початку другого тайму. Потрібно було відігруватися та ламати хід поєдинку. Відповідальність взяв на себе лівий півзахисник Шулянський. Спочатку він заробив штрафний біля лінії воріт, який реалізував Цітаішвілі, а потім, на власній майстерності, оформив вилучення та пенальті у ворота суперника.
9. Ярослав Надольський
17 років, півзахисник, уродженець Києва, вихованець школи Динамо
Надольский за манерою гри (і навіть зовнішньо) нагадує Павла Яковенка та Олексія Михайличенка. Трохи незграбна техніка, але ця зовнішня незграбність є скоріше «фішкою», ніж недоліком. Добре бачить поле, має пристойний удар, непогано обирає позицію у штрафному, періодично ловить відскоки. У ДЮФЛ (і в збірній Кузнєцова) він зазвичай грав лівого атакувального півзахисника у трикутнику з одним опорником.
Поки не дуже вдало проходить процес адаптації в команді U-19, але це ніяк не свідчить про відсутність таланту та перспектив для Ярослава. Таке враження, що йому перешкоджає деяка сором'язливість – як на полі, так і в житті. Втім, це ще вік такий, коли відбувається становлення не тільки футболіста, але й особистих якостей.
10. Євген Ісаєнко
18 років, форвард, уродженець Вінниці, вихованець школи Динамо
Ісаєнко, на перший погляд, – невеликий і навіть тендітний, але насправді – непоступливий. Це дуже наполегливий форвард, який вміє вдало пресингувати суперника, має сильне гольове чуття. Володіє хорошою швидкістю та технікою. При цьому, може забивати навіть головою. Діє як на вістрі атаки, так і нижче, шукаючи м’яч. Все ж більше полюбляє грати на лінії з останнім захисником, шукати помилки суперника. За стилем нагадує Сергія Реброва.
Восени Ісаєнко забив і за «дубль», і за юнацьку команду. Причому в деяких випадках встигав грати за обидві команди. Після того, як на Артема Бєсєдіна звалилися травми, журналісти навіть поцікавилися у Хацкевича, чи не настав час звернути увагу на молодого Ісаєнка...
На жаль, всі ці перевантаження молодий організм Жені не витримав. Кінець першої частини сезону Ісаєнко пропустив. Це була вагома втрата – особливо у матчах Юнацької Ліги УЄФА проти Андерлехта. Сподіваємося, що другу частину сезону форвард розпочне у загальній групі молодіжної команди та продовжить прогресувати.
11. Владислав Ванат
17 років, форвард, уродженець Кам'янця-Подільського, вихованець академії Динамо
Ванат, на відміну від Ісаєнка, більше класичний форвард. Має зріст 181 сантиметр. Дуже гарно почувається у завершенні атак, у межах штрафного майданчика суперників. Вміло шукає позицію біля воріт, має сильне гольове чуття. Може приймати нестандартні рішення. Як справжній забивний форвард – егоїст.
Цього сезону Ванат увірвався до команди U-19. Тренери побоювалися використовувати його на повну у Юнацькій Лізі УЄФА (перебував у ротації). Під кінець першої частини почав грати за «дубль» разом із Артемом Шулянським і навіть забив гол.
Коли влітку до Києва переїхав Владислав Супряга, я був здивований. У Динамо ж є Ісаєнко та Ванат, які не менш талановиті. Натомість поєднати відразу трьох обдарованих форвардів у системі однієї команди буде вкрай важко.
Сергій Тищенко, Футбол 24.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!