Суркіс все купив. Грецькі ЗМІ знайшли причину поразки «Олімпіакоса» від «Динамо»

Динамо Київ 22 Лютого, 12:21 4665
Суркіс все купив. Грецькі ЗМІ знайшли причину поразки «Олімпіакоса» від «Динамо»
В Греції переконані, що «Динамо» не заслужило перемогу.

Матч-відповідь 1/16 фіналу Ліги Європи проти «Динамо», схоже, розбив серця грецьким вболівальникам та журналістам. Провідні спортивні видання в унісон стверджують, що «Олімпіакос» не заслужено зазнав поразки, при цьому вибудовують класичну для української громади теорію змови.

Оглядач видання Fos ton Sport Хрістос Меглідіс розпочинає свою статтю безапеляційною заявою: «Олімпіакос» - краща команда, ніж «Динамо». Якщо не в цілому, то, принаймні, в даний момент». Він проводить паралель з поєдинками пірейців проти «Металісту»: «Звісно, це було не так шокуюче, як у матчах проти «Металісту», коли «Олімпіакос» виграв 1:0 в першому матчі, а потім вів в рахунку на своєму полі. Але це така ж втрачена можливість для грецької команди пройти далі по сітці плей-офф Ліги Європи. Вони могли це зробити, але свою роль зіграли помилки». Журналіст акцентує увагу на тому, що кияни значно краще розпорядились своїми моментами. Втім, наприкінці статті Меглідіс частину вини на виліт «Олімпіакосу» покладає на арбітра Івана Кружляка: «Ворожий арбітраж допоміг українцям подолати раунд, хоча вони цього не заслуговували, виходячи з того, що обидві команди продемонстрували на полі».

Суркіс все купив. Грецькі ЗМІ знайшли причину поразки Олімпіакоса від Динамо - изображение 1

Видання Gavros на темі суддівства акцентує куди більше уваги. На думку журналістів, арбітр Іван Кружляк судив занадто однобоко і тому є просте пояснення: «Давно відомо про дружбу Зорана Лаковіча (директор комітету національних асоціацій в УЄФА) з братами Суркісами… Ігор Суркіс – президент «Динамо», який добре знає перших осіб УЄФА та процеси, які відбуваються всередині організації. Григорій Суркіс, колишній президент ФФУ, наразі є членом виконкому УЄФА (напевне, грецькі журналісти пропустили новину про заміну Суркіса Павелком – прим.). Ланцюжок з Лаковічем та Суркісами доповнює Іван Кружляк (арбітр матчу), який влаштував «бійню» «Олімпіакосу» в Києві».

Журналісти Gavros переконані, що Кружляк, можливо, й не мотивувався кимось, але він розуміє, що для розвитку своєї кар’єри йому краще судити «прихильно» до «Динамо». Далі згадується, що Кружляк не перший раз судить матчі за участю «Динамо» (виїзний поєдинок проти «Лаціо» в минулому році, який закінчився 2:2), та й загалом за його арбітражу українські клуби за останні два з половиною роки здобули чотири перемоги. Ну а головним гріхом словака, окрім того, що він свистів в одну сторону, як пише Gavros, було те, що він не вилучив Кендзьору на 42-й хвилині, адже мав йому показати другу жовту.

Суркіс все купив. Грецькі ЗМІ знайшли причину поразки Олімпіакоса від Динамо - изображение 2

Журналіст цього ж видання Вайос Балафас соромить генерального секретаря УЄФА Теодора Теодорідіса та згадуваного Зорана Лаковіча (теж з відсилкою до братів Суркісів) за суддівство в обох матчах між «Динамо» та «Олімпіакосом»: «Один матч гірший другого. Ніби вони влаштували конкурс, хто більше образить «Олімпіакос». По вчорашньому поєдинку Балафас окрім фолу Кендзьори на 42-й хвилині згадує, що арбітр не дав жовту Буяльському, Циганкову, та й загалом Кружляк пропускав брудну гру українців, тоді як пірейці відповідали за всією строгістю закону.

Залишається нагадати, що «Динамо» перемогло в Києві завдяки єдиному голу Франа Соля.