ФІФА наклала на «Челсі» трансферний бан терміном на два вікна

Світовий футбол 22 Лютого, 14:57 554
ФІФА наклала на «Челсі» трансферний бан терміном на два вікна
Причина - порушення міжнародних правил підписання молодих футболістів

Лондонський клуб, а також Футбольна Асоціація зазнали санкцій з боку головного керівного органу у футболі. Все через порушення правил трансферів та реєстрації футболістів, віком до 18 років.

Як повідомляє офіційний сайт ФІФА, Дисциплінарний комітет організації покарав «Челсі» забороною на трансфери на два найближчі вікна - літом 2019 року та в січні 2020 року.

Згідно зі статтею 19 Положення ФІФА, що регулює діяльність клубів та асоціацій при трансферах неповнолітніх, «сині» не за правилами підписали та зареєстрували 29 юних гравців. Також в деяких із цих трансферів брали участь треті сторони, що також є порушенням.

Це й стало причиню бану та штрафу в 600 тисяч швейцарських франків. Заборона не поширюється на жіночі та футзальні команди «Челсі». Крім цього, клуб зможе продавати гравців.

Так само ФІФА оштрафувала Футбольну Асоціацію на 510 тисяч швейцарських франків. Також через порушення правил реєстрації гравців, віком до 18 років.

ФІФА дала «Челсі» 90 днів на те, щоб врегулювати виявлені порушення. Футбольна Асоціація, у свою чергу, отримала шість місяців на виправлення ситуації.

Утім, всі ці рішення ще можна оскаржити в Апеляційному комітеті ФІФА. За інформацією ВВС, на це у «Челсі» є три дні.

Британське видання зазначило, що рішення ФІФА — наслідок розслідування підписань лондонцями юних іноземних футболістів. Зокрема, трансферу уродженця Буркіна-Фасо Бертрана Траоре, який 2013 року перейшов на «Стемфорд Брідж».

Про те, що проти «Челсі» та «Манчестер Сіті» ведеться розслідування через вказані порушення, ВВС повідомляло ще у вересні 2017 року.

Нагадаємо, що 2009 року «Челсі» уже карали трансферним баном на два роки. 2016 року такі заборони на трансфери через порушення правил підписання юних гравців отримали також «Реал» та «Атлетіко». 2014 року через це також покарали «Барселону», але каталонський клуб через апеляцію домігся скасування 14-місячного трансферного бану для себе.

Додамо, що правила ФІФА дозволяють міжнародні трансфери гравців віком U-18 за трьох умов:

  • Батьки гравця переїжджають в країну, в якій базується зацікавлений в ньому клуб. Але при цьому, причини переїзду не пов'язані з футболом.;
  • Обидва клуби, між якими проходить трансфер, виступають в країнах-членах Євросоюзу та входять в Європейську економічну зону. Але при цьому гравцю має бути не менше 16 оків. При цьому, клуб має виконати критерії, що стосуються освіти, тренування, умов проживання та підтримки футболіста;
  • Сім'я футболіста проживає в радіусі 100 км від місця розташування клубу.