Чи готова збірна України до матчу з Португалією? Розбираємося

Збірна України 16 Березня, 18:46 1584
Чи готова збірна України до матчу з Португалією? Розбираємося
Владислав Дунаєнко розповідає про думки експертів.

Попри всі думки, які й досі фігурують навколо вчорашнього матчу, який я мав «щастя» споглядати, потрібно перемикатися. Так, неприємно. Знали, що сенсацій чекати не варто і скоріш за все вдруге програєм, але це було занадто. Їдемо далі.

Сьогодні вранці мав нагоду побувати на першому Експерт-клубі Parimatch з нагоди старту збірної України у відборі Євро-2020. Вже 22 березня в Лісабоні команда Андрія Шевченка зустрінеться з чемпіонами попереднього Євро, збірною Португалії. Захід такого плану був організований вперше, але планується проводити періодично. Були б приводи, що обговорювати.

В процесі обговорення пролунало багато думок стосовно всього, що оточує збірну, проводилися паралелі з 1996 роком, формою Роналду. Можливість подискутувати з такими експертами, як Йожеф Сабо, Олександр Шовковський, Юрій Максимов та Олег Протасов, розкрила деякі питання, які лежали на поверхні, але залишалися закритими.

«Ні один тренер не буде налаштовувати збірну боятися. Не можна нікого боятися, треба виходити і грати у власний футбол», – слова тренера, з яким Україна перемагала Португалію в Києві. Йожеф Йожефович не завжди був багатослівним, але деякі його вислови заставляли задуматися. А й справді, який сенс виходити на поле, якщо боїшся суперника і готовий до знищення. «Ця збірна Шевченка нікого не боїться. Вони виходять і грають, як того хочуть вони». За командою Андрія Миколайовича справді споглядати цікаво, часом його нестандартні рішення дивують, але призводять до потрібного результату.

«Роналду в страшенній формі, він може вирішити всі питання самотужки» – фраза, яка літала по залі протягом всього обговорення. Возвеличення і без того великого не дає надій на позитивний результат. Та й серед 25 журналістів у перемогу України повірив лише один. Чи був він точним у прогнозуванні результату покаже гра.

До речі, не забули поговорити і про відсутність Ракицького в збірній. Експерти у своїй більшості відмовилися коментувати це, а представники тренерського штабу збірної посилалися на вибір головного тренера. Політика чи ігровий спад? Чим все таки обумовлений невиклик Ярослава до збірної, поки залишається в таємниці. Офіційної версії немає.

Вболівальник став ближче до національної команди. До такого висновку дійшли разом і насправді це круто. В Лісабоні на приїзд України очікує більше тисячі людей, тож підтримка буде колосальною. Буде важко, визнали всі, але головне проявити характер і бажання перемогти. Не повторювати помилки вчорашнього «Динамо».

Що я думаю з приводу стартового матчу. Шанси є. Я повторюю це завжди і з будь-яким суперником. Шансів немає тільки тоді, коли команда не виходить на поле. Як порівняння, збірна Польщі зараз знаходиться не в найкращому ігровому стані, м’яко кажучи, але дала неймовірний бій Португалії. Так, без Роналду, так, все ж не перемогли. Але не виходить тільки в тих, хто здається ще до матчу.

Такий круглий стіл був цікавий тим, щоб побачити настрій зсередини. Пробна версія показала, над чим потрібно попрацювати і що така компанія орієнтованих людей здатна генерувати важливі думки. А вже потім їх на озброєння може брати і збірна в цілому, і журналісти для висвітлення подій.

Важливий досвід, далі буде краще. ТМ Parimatch пообіцяла збирати кращих у сфері спорту для важливих обговорень. Сподіваюся, що наступною темою стане успішний виступ збірної проти Португалії та Люксембургу.

Влад Дунаєнко