Мораєса – достатньо: чому Ісмаїлі не потрібний збірній України

Збірна України 20 Березня, 14:05 1975
Мораєса – достатньо: чому Ісмаїлі не потрібний збірній України | 19-27
Блогер «Футбол 24» Сергій Тищенко вважає, що із натуралізацією пора закінчувати. І називає одразу 9 аргументів.

Збірна України стартує у відборі до чемпіонату Європи. Розмови про так звану натуралізацію не вщухають. Слідами Марлоса та Мораєса можуть піти ще декілька гравців. Якщо натуралізацію Жуніора ще можна виправдати проблемою забивного нападника для збірної, то розмови про інших «варягів» виглядають явно недоречними.

Доволі тривалий час ходять розмови навколо можливої натуралізації Ісмаїлі. То бразилець близький до збірної України, то він не хоче змінювати громадянство. До кінця незрозуміло, чим вся ця історія може завершитися.

Ісмаїлі викликався на товариський матч збірної Бразилії перед чемпіонатом світу-2018. Щоправда, на поле так і не вийшов. Маючи конкурентами Марсело та Алекса Сандро, гравцеві Шахтаря буде важко на щось претендувати у складі «селесао».

Вважаю, що для Шахтаря отримання українського паспорта Ісмаїлі буде не найкращим рішенням. Бразильцеві вже 29 років. У такому віці більше часу належить приділяти відпочинку, особливо тим гравцям, які виконують багато бігової роботи. Ось Марлос не витримав поєднання клубу та збірної: це призвело до того, що натуралізований бразилець пропустив важливі матчі «гірників» у Лізі чемпіонів.

Для збірної залучення такого кваліфікованого гравця, як Ісмаїлі, буде суттєвим підсиленням. Але проблема в тому, що вік бразильця не дозволяє сподіватися на серйозні перспективи. На противагу цьому – наявність власних футболістів, які успішно можуть грати зліва у захисті.

Зараз основним є Микола Матвієнко, якому тільки 22. За потреби на цій позиції можуть зіграти наші легіонери Олександр Зінченко та Євген Макаренко. Але окрім них є цілий ряд футболістів, які не завадили б збірній на лівому фланзі оборони.

1. Андрій Цуріков

26 років, Олександрія

цуріков

Свого часу цей талановитий фланговий гравець так і не зміг реалізувати свій потенціал у Динамо. Хоча після переходу із Металурга (Запоріжжя) саме Цуріков вважався більш обдарованим та перспективним, ніж, скажімо, сьогоднішній капітан «біло-синіх» Сидорчук. Настав період оренд, невизначеність. Все це не йшло Андрієві на користь. Щось схоже зараз відбувається зі ще одним вихованцем Металурга Едуардом Соболем. Коли гравець не потрібний команді, якій належить його контракт, виникають проблеми з мотивацією.

Підписавши повноцінну угоду з Олександрією, Цуріков врешті знайшов себе. Демонструє стабільну та якісну гру. У недавньому принциповому матчі проти Динамо став ковалем перемоги олександрійців.

Прогрес Цурікова не залишається непоміченим для Андрія Шевченка. Футболіст вже отримував виклик до табору збірної. Зрозуміло, що то було тільки знайомство. Але при подальшому прогресі гравця все може трапитися. Тим паче, Цуріков наближається до свого оптимального віку.

2. Володимир Костевич

26 років, Лех (Познань, Польща)

костевич

Костевич дуже гарно розпочав у Польщі. Мав схвальну пресу та любов уболівальників. У Польщі навіть дивувалися, що цей гравець залишається поза увагою тренерів збірної України.

На жаль, Лех спіткали проблеми. Команда припинила демонструвати хороші результати. Гра Костевича також була не найкращою. Можливо, причина в тому, що Володимир вже вичерпав себе на рівні польської першості. Взяв все, що тільки можна, і віддав, скільки міг. Далі потрібні нові виклики. Адам Навалка будує у Познані новий проект – Костевич може виявитися зайвим. Тож варто очікувати переходу. Сподіваюся, це буде крок вперед, до більш сильного чемпіонату.

Не секрет, що скаути європейських чемпіонатів дуже уважно переглядають чемпіонат Польщі, а клуби не особливо тримаються за гравців. У випадку хорошої пропозиції – погоджуються. Думаю, час Костевича вже настав. А якщо Володимир гратиме у Німеччині або Італії – Андрій Шевченко просто змушений хоча б спробувати його у збірній.

3. Едуард Соболь

23 роки, Яблонец (Чехія)

соболь

Минулий сезон розпочинав у Славії, але згодом, зі зміною тренера, втратив місце у складі. Влітку тривалий час перебував без клубу, але врешті опинився в іншій чеській команді – Яблонец. Не так давно цей колектив доволі успішно грав проти Динамо в Лізі Європи.

Розпочинав Соболь не найкращим чином. Довго не зміг себе знайти, але з часом, як то кажуть, прорвало. Зараз Едуард показує дуже якісний футбол. Недарма Шевченко знову повернув його до збірної.

Вважаю, що невизначеність із клубом, постійні оренди не дозволяють Соболю на повну розкрити крила свого потенціалу. Звичайно, до орендованих гравців клуби ставляться не так відповідально, як до тих, хто є на контракті. Ніхто не хоче розвивати футболіста для когось іншого. Можливо, влітку щось зміниться у цьому плані, в Соболя буде більше стабільності.

4. Василь Кравець

21 рік, Леганес (Іспанія)

кравець

Талановитий лівий захисник прогресував у другому за силою іспанському дивізіоні. Спершу мав певні проблеми на Піренеях, але після адаптації та завдяки власному характеру Кравець продовжує зростати.

У Ла Лізі Василь міг опинитися ще минулого літа, але Вальядолід не зумів домовитися із Луго. Взимку українець перейшов до іншого іспанського клубу – Леганес. Нова команда Кравця грає за схемою із одним гравцем на фланзі. Тому зрозуміло, що Кравцеві потрібен час. Тим не менше, він крок за кроком завойовує своє місце у складі.

У молодіжній збірній України Василь грав дуже мало. Якраз у той час проходив період адаптації в Іспанії. Але минулого року досить солідно відіграв у гостях проти лідера групи – англійців. Останнім часом отримує запрошення у національну команду. Міг би дебютувати проти Словаччини чи Туреччини, але через травму змушений був покинути табір націоналки.

5. Богдан Михайличенко

21 рік, Зоря

михайличенко

Михайличенко – дуже талановитий гравець, тільки от травми перешкоджають йому розкрити свій потенціал. Свого часу Сергій Ребров запрошував Богдана до першої команди Динамо ще в зовсім юному віці. Але тоді не вистачило майстерності, щоб реально претендувати на основний склад. Зараз гравець проходить період становлення у дорослому футболі, виступаючи за Зорю.

Богдан розпочинав, як лівий фланговий півзахисник. Але з часом опустився нижче, ставши грати у захисті. Це – його позиція. У матчах кваліфікації Ліги Європи зміг нівелювати доволі сильних опонентів у складах Браги та Лейпцига. При цьому намагався підключатись до атаки. Наразі йому не вистачає стабільності через брак досвіду. Але, думаю, ніхто не сумніватиметься у прогресі Михайличенка в Зорі. Орендний контракт із луганцями розрахований ще на півтора сезони.

6. Владислав Дубінчак

20 років, Арсенал-Київ

дубінчак

Дубінчак набирається досвіду у дорослому футболі. Зрозуміло, що спершу, коли гравець переходить із юнаків у професіональний футбол, виникають великі труднощі. В УПЛ грають набагато швидше, ніж це було у першості дублерів. Під кінець сезону Влад вже починає освоюватися. У матчі проти Карпат прочавив досвідченого Федецького, що призвело до автоголу Папи Гуйє. Весною став стабільнішим, досвідченішим.

На мою думку, у Влада є великий потенціал. Наразі він його не розкрив через ряд причин. Причина полягає в тому, що тривалий час виступав на юнацькому рівні за Динамо. Основним у молодіжній команді був тільки один сезон.

Сила Дубінчака – характер, непоступливість, працездатність. Недарма він обирався капітаном юнацької команди Динамо, яка перемагала Бенфіку та Наполі. При подальшому досвіді дорослого футболу і відсутності травм Владислав може досягнути значних успіхів.

7. Орест Лебеденко

20 років, Луго (Іспанія)

лебеденко

У 2017-му Карпати запросили на лівий фланг оборони досвідченого аргентинця Кортеджано та перспективного українця Османа. Власний вихованець Лебеденко виграв конкуренцію в обох.

Молодий гравець набирався досвіду і мав усі можливості з часом стати провідним виконавцем у Львові. Карпати дуже нагадують Валенсію у плані того, що їм вдається гарно готувати талановитих лівих захисників.

У першій половині чинного сезону Лебеденко чудово проявив себе при тренері Мораіші. Талант Ореста став очевидним, належало тільки правильно його розвивати. Вчити завжди простіше, ніж перевчати. Тож прийняли рішення продати гравця у Луго. В Іспанії українець має можливість пройти адаптацію в Сегунді.

8. Віталій Миколенко

19 років, Динамо

миколенко

Миколенко не звик звертати увагу на імена та ціни на гравців. У цьому сезоні виграв конкуренцію у віце-чемпіона світу – хорвата Піваріча та придбаного за 5 мільйонів бразильця Сідклея. Думаю, що звитяги і суми відступних у контракті Ісмаїлі так само будуть для Миколенка не особливо суттєвими.

Помітно, що хлопець має величезний потенціал. При цьому психологічно – дуже стійкий. Із нервами у молодого гравця все у порядку. Інакше бути не може, якщо із тобою працює Олег Лужний.

Вже сьогодні Миколенко може приносити користь збірній – зіграти як на фланзі, так і в центрі. Олександр Хацкевич бачить у юному захисникові серйозну перспективу. Можливо, білоруському наставнику поки не дуже вдається досягнути результату, але працювати із молодими захисниками він точно вміє. Минулого сезону розкрився Бурда, цього сезону гарно показує себе Миколенко. При належній довірі Віталій має всі шанси стати ключовим гравцем збірної України.

9. Олексій Гуцуляк

21 рік, Карпати

гуцуляк

У тому, що Гуцуляк – талановитий футболіст – ніяких сумнівів. Хлопцеві тільки 21, а він вже доволі тривалий час на слуху. Навіть встиг побувати в Іспанії та зіграти не один сезон за Карпати.

Починав на позиції форварда. Потім пробувався на лівому фланзі півзахисту. На цій позиції грав за молодіжну збірну Україну. У Карпатах актуальною стала проблема лівого захисника, тож минулого сезону Гуцуляка спробували на цій позиції – спрацювало. У хлопця є швидкість, техніка, вміння підключитися до атаки. Можливо, він не досконалий у відборі, але це повинно прийти із часом. Фізично Олексій спроможний грати по всьому лівому фланзі.

Крок за кроком Гуцуляк стає лідером Карпат. Думаю, що після Шведа може стати наступним лотом, за якого Карпати отримають хороші гроші. Зарубіжний досвід повинен зробити його ще сильнішим. Однозначно, ситуацію із кар'єрою Гуцуляка варто тримати під контролем.