Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка

Футбол України 21 Березня, 21:39 2533
Передматчева прес-конференція Андрія Шевченка
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію в Лісабоні напередодні стартового поєдинку синьо-жовтих у кваліфікації Євро-2020 проти чинних чемпіонів Європи.

— Ми подолали довгий шлях, — розповів Андрій Шевченко, — летіли три з половиною години. В аеропорту нас тепло зустріли представники української діаспори, було дуже приємно. Потім ми прибули до готелю, усе нормально. Команда почувається відмінно, хлопці в хорошому настрої, сьогодні потренуємося. У Португалії чудова погода й стадіон. У Києві ми залишили двох гравців — Коваленка, у якого проблеми зі здоров’ям, та Шепелєва, щодо якого ми вирішили, що йому буде краще залишитися у клубі, адже ми викликали трохи більше футболістів, ніж потрібно. На його позиції є гравці, які полетіли з нами.

— Кріштіану Роналду повернувся до збірної Португалії. Тепер у команді суперників усе буде як раніше, або щось змінилося?

— По-перше, Португалія — сильна команда, чемпіон Європи. У плані технічних характеристик без Роналду ця збірна грала за схемою 4-4-3, а з ним — 4-4-2. Я дуже поважаю Кріштіану, це один із кращих гравців в історії футболу. Та форма, яку він показав в останніх матчах, змушує нас хвилюватися. Він не тільки чудовий гравець, але й лідер команди. Тому його повернення — суттєве посилення для Португалії.

— Наскільки ви задоволені фізичною формою гравців, які є в розпорядженні збірної України?

— Ми провели кілька занять, хлопці пристойно потренувалися. Був один навантажувальний день, і гравці чудово відреагували на ці випробування. Але найкращим тестом буде завтрашній поєдинок. Ми розуміємо, що на гру з таким сильним суперником команда витратить чимало енергії й сил, буде багато рухатися. Але це вимоги сучасного футболу, які потрібно виконувати, якщо хочеш перебувати на високому рівні.

Португальська збірна відчуває більший тиск, адже вона грає вдома. Ми розраховуємо взяти очки — це буде бонус для нас. У нас команда підготовлена, є певний план на гру. Завтра повинні показати хороший футбол.

— Як змінилася збірна України з часів останніх зустрічей з Португалією у 1996 році?

— Минуло вже багато часу, змінилося кілька поколінь. Наша команда зросла в рівні, в Україні з'явилися сильні клуби, такі, як «Динамо» й «Шахтар», здатні давати збірній хороших гравців.

— За збірну України виступають багато гравців «Шахтаря». Чи спілкувалися ви з португальським тренером цієї команди Паулу Фонсекою напередодні матчу в Лісабоні?

— Я спілкуюся з Фонсекою. Перед іграми ми завжди обговорюємо стан гравців. Але перед цим матчем я з ним не розмовляв, тому що розумію його походження. Будь-який португалець любить свою національну команду — не було сенсу говорити про це. Хоча Фонсека прекрасно почуває себе в Україні, я не питав його про збірну Португалії. У нас і так достатньо інформації.

— Охарактеризуйте новачка збірної Жуніора Мораеса. Він вийде завтра в стартовому складі?

— Мораес уже давно мешкає в Україні, грає в нашому чемпіонаті. Він дуже хороший футболіст. Отримати український паспорт було його рішенням. Після цього я розглядаю його як гравця національної збірної. Буде він у старті чи ні, ви побачите. Говорити про це немає сенсу.