Збірна України вистояла проти Португалії та здобула нічию

Збірна України 22 Березня, 23:39 3239
Збірна України вистояла проти Португалії та здобула нічию | 19-27
В Лісабоні на стадіоні «Да Луж» збірна України провела свій перший матч у відбірному турнірі Євро-2020 зі збірною Португалії (0:0).

Стартові хвилини матчу пройшли без моментів та ударів, однак при невеликій перевазі господарів поля.

Перший небезпечний момент трапився на 16-й хвилині біля воріт Пятова.

Пепе пробивав із-за меж штрафного майданчику, український голкіпер перевів м’яч на кутовий. Відразу після цього Карвалью реалізував навіс із правого флангу, однак арбітр справедливо зафіксував офсайд.

Португальці взяли матч під свій контроль. Підопічні Шевченка втрачали м’яч у простих ситуаціях, багато обрізок від наших футболістів.

На 20-й хвилині удару по воротах завдав Коноплянка, але не точно.

Роналду без проблем пройшов Кривцов і пробив низом, Пятов не дав себе прошити. Через кілька хвилин після обрізки Матвієнка Кріштіану отримав ідентичний момент і знову не зміг переграти нашого воротаря.

Миколенко сміливо пішов уперед у штрафний, пройшовши двох суперників, але сфолив проти Діаша.

Варто відзначити, що збірна України не лише відсиджувалась в обороні, а й намагалась відповідати в атаці, однак креативу «жовто-синім» біля не вистачало…

Уже в доданий час ледь не трапився курйозний епізод біля наших воріт. Зінченко віддав незручну передачу на Пятова. М'яч відскочив від голкіпера і він ще й послизнувся. Роналду вже був готовий покарати українців, однак в останній момент Пятов встиг вибити м'яч.

У непростому першому таймі українці, організовано діючи в обороні, зуміли стримати чемпіонів Європи. На перерву команди пішли з рахунком 0:0.

За перші 45 хвилин у нас 0 ударів по воротах проти 3-х у Португалії.

На другий тайм команди вийшли без замін. Португальці активно діяли в атаці.

На 57-й хвилині зустрічі Андре Сілва розвернувся та пробив з лінії штрафного у дальній кут, але Андрій Пятов парирував удар.

На 62-й хвилині Рубен Невеш пішов з поля, на заміну вийшов Рафа Сілва. Португальці перейшли на схему 4-4-2.

Андрій Шевченко також відреагував на перебіг подій, випустивши Циганкова замість Марлоса. Відзначимо, що заміна виправдана, адже Марлос не зумів себе проявити.

Португальці відчутно домінували та тиснули на нашу оборону, українці шукали свій шанс на контратаках.

Яремчук непогано зачепився за передачу Циганкова на лінію штрафного, але Роман сфолив. Суперник відповів затяжною атакою, яка завершилась подачею Карвалью на дальню стійку – м'яч пройшов над поперечиною.

На 73-й хвилині Дієго Соуза замінив Андре Сілву. На 76-й хвилині дебютував у складі збірної України натуралізований бразилець Жуніор Мораєс. Нападник замінив Яремчука.

Українці всіма силами оборонялися, непросто доводилось нашій команді.

На 85-й хвилині матчу два супер-шанси не реалізував Мораєс! Спочатку форвард обіграв захисника та пробив - удар в останній момент заблокували. Після цього Коноплянка вистрілив з-за меж штрафного – Патрісіу відбив перед собою прямо на Мораєса, який із кількох метрів пробив вище воріт!

Під кінець зустрічі тренери використали по останній заміні. Жоау Маріу замінив Жоау Моутінью, Буяльський вийшов замість Коноплянки.

Арбірт матчу зафіксував нічию – 0:0.

Таким чином, після 1-го туру відбору на Євро-2020 збірна України має в активі перший пункт. У паралельному матчі Люксембург переміг Литву з рахунком 2:1.

Наступний матч підопічні Шевченка проведуть через кілька днів, 25 березня, проти збірної Люксембургу на виїзді. Португалія прийматиме того ж дня Сербію.