Не Мораєсом єдиним. Топові фейли в українському та світовому футболі

Світовий футбол 28 Березня, 22:58 1230
Не Мораєсом єдиним. Топові фейли в українському та світовому футболі | 19-27
ТСН Проспорт зібрав приклади фейлів в українському та світовому футболі.

Щодня все більше набирає обертів скандал із натуралізацією форварда збірної України Жуніора Мораєса.

Зазначимо, португальське видання Maisfutebol опублікувало інформацію про неправомірність натуралізації 31-річного нападника, мовляв, він не прожив на території України безперервно 5 років, як того вимагає статут ФІФА, а прожив 4 роки і 8 місяців.

У зв'язку з цим, якщо провина Федерації футболу України буде доведена, «синьо-жовтим» загрожує технічна поразка в перших двох поєдинках відбіркового етапу до Чемпіонату Європи-2020 проти Португалії (0:0) та Люксембургу (2:1), адже Мораєс взяв участь в обидвох зустрічах.

ТСН Проспорт зібрав приклади фейлів в українському та світовому футболі.

ЮНАЦЬКА ЗБІРНА УКРАЇНИ (U-17), (2018)

Рік тому те ж саме покарання отримала й юнацька збірна України (U-17). «Синьо-жовті» в матчі еліт-раунду відбору до Євро-2018 переграли сербів із рахунком 2:1.

Все б нічого, але тренерський штаб випустив на цю зустріч двох футболістів Миколу Яроша та Романа Бодню, які б мали пропускати цю гру через перебір жовтих карток. Вони заробили попередження в матчах з Ірландією та Іспанією. А в регламенті турніру вказано, що гравець повинен пропустити одну зустріч після отримання другої жовтої картки в кваліфікації.

УЄФА зарахував українській команді технічну поразку 0:3 та оштрафував ФФУ на 2 тисячі євро. З урахуванням цього рішення, збірна України посіла третє місце в групі з 2-ма очками та не зуміла пробитися на континентальну першість.

ПАРАГВАЄЦЬ, ЯКИЙ МИТТЄВО СТАВ БОЛІВІЙЦЕМ, (2017)

Збірна Болівії була покарана технічними поразками у двох матчах відбору до Чемпіонату світу-2018 через те, що незаконно задіяла футболіста Нельсона Кабреру.

Болівійській команді зарахували технічні поразки в зустрічах проти команди Чилі (0:0) та Перу (1:0). Уся річ в тому, що Кабрера не мав права виходити на поле через порушення правил Міжнародної федерації футболу про правомірність заявки гравця за національну команду. Цей захисник раніше виступав за збірну Парагваю.

Після цього випадку місцева Федерація отримала штраф у розмірі 12 тисяч швейцарських франків. Тоді Болівія посіла дев'яту позицію та не пробилася на світову першість.

Але фейли подібного роду були не тільки у національних команд.

«АРСЕНАЛ» І МАТУКУ, (2012)

2 серпня 2012 року. Київський «Арсенал» у рамках першої зустрічі 3 кваліфікаційного раунду Ліги Європи зустрічався зі словенською «Мурою». Підопічні Леоніда Кучука були очевидними фаворитами матчу та, як наслідок, здобули вдома впевнену перемогу з рахунком 3:0. Забитими голами в складі «канонірів» відзначилися Йонуц Мазілу (6), Олександр Ковпак (61) та Ерік Матуку (83). Як виявилося пізніше, саме камерунський захисник Матуку став головною дійовою особою в справі про технічну поразку для столичної команди.

Після цієї гри Контрольно-дисциплінарний комітет УЄФА угледів у гравця невідбутий термін дискваліфікації. Матуку «не відсидів» двоматчевий бан, який він отримав у складі «Гента» в сезоні 2010/11.

Як наслідок, УЄФА зарахував «Арсеналу» технічну поразку (0:3). Дива у матчі-відповіді в Словенії не відбулося - «Арсенал» виграв з рахунком 2:0, але все одно вилетів з другого за престижністю клубного турніру Європи. Загальний рахунок двоматчевого протистояння 3:2 на користь «Мури».

НЕЗАЯВЛЕНИЙ ГРАВЕЦЬ «ЛЕГІЇ», (2014)

Прикрий досвід у Європі та світі продовжила польська «Легія», яка в матчі-відповіді 3 кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів проти шотландського «Селтіка» випустила на поле гравця, якого не було в заявці.

Тренерський штаб за три хвилини до кінця основного часу випустив на поле захисника Бартоша Бережінського. Найприкріше для поляків те, що вони до цього моменту перемагали «Селтік» із загальним рахунком 6:1.

Пізніше УЄФА справедливо дискваліфікував «Легію» та вони опустилися до Ліги Європи.

ДИСКВАЛІФІКОВАНИЙ ТАНДЕМ «ГОВЕРЛИ», (2016)

Двома роками пізніше технічні поразки отримала «Говерла», яка вже зникла з футбольної мапи України. Ужгородський коллектив задіяв у поєдинках з донецьким «Олімпіком» та одеським «Чорноморцем» дискваліфікованого футболіста Віталія Ягодинського та тренера Олексія Величка.

Через цей інцидент «Говерла» отримала загальний штраф у розмірі 60 тисяч гривень. Цікаво, що з турнірної точки зору для «Говерли» це не мало жодного значення, адже вони й так програли обидві зустрічі.

ПЕРЕВИЩЕНИЙ ЛІМІТ «ДНІПРА», (2012)

У матчі чемпіонату України проти луганської «Зорі» головний тренер «Дніпра» Хуанде Рамос випустив на поле з заміни Джабу Канкаву.

Після цього, кількість іноземних футболістів на поле зросла до восьми, що заборонено регламентом ФФУ (одночасно команда може випускати сімох легіонерів, прим.).

Пізніше КДК ФФУ присудив «Дніпру» технічну поразку з рахунком 0:3.

Сподіваємося, що ситуація с Мораєсом не доповнить цей список та збірна України все ж залишиться на першій сходинці після двох стартових турів кваліфікації до ЧЄ-2020.