Чому не до жартів зараз найбільшому жартівнику українського футболу

Футбол України 1 Квітня, 10:42 1694
Чому не до жартів зараз найбільшому жартівнику українського футболу
Український півзахисник гельзенкірхенського «Шальке» Євген Коноплянка напередодні зіграв 5 хвилин у виїзному матчі проти «Ганновера» (1:0).

Вихід на поле українця спричинений швидше бажанням потягнути час, ніж посиленням гри. Хоча навіть за такий короткий термін Коноплянка встиг двічі піти на звичний на себе дриблінг лівим флангом, що дозволило відсунути гру подалі від воріт команди – для команди, яка захищалася від наполегливих атак господарів із «Ганновера», це виявилося важливим нюансом. Але лише нюансом.

Для Євгена, якому у вересні виповниться вже 30 років, гельзенкірхенський період кар’єри вже однозначно закінчився. Більше того – не за горами так звана футбольна пенсія. Якщо вінгер української збірної ще хоче десь «посвітитися» на серйозному рівні, то йому треба серйозно думати вже зараз – не до жартів, які він так полюбляє у навколофутбольному житті.

АМБІЦІЇ. Оптимальним варіантом став би перехід у якусь іншу команду з топ-5 футбольних асоціацій Європи. Однак інтерес до Коноплянки останнім часом на цьому ринку з різних причин не настільки великий. Тоді, можливо, можна буде обмежитися футбольним грандом однієї з країн із другого ешелону європейських країн на кшталт Португалії, Нідерландів, Бельгії, Туреччини чи інших.

Не виключено і повернення додому, скажімо, в «Шахтар» чи в «Динамо», але наразі ні сам футболіст, ні донецький клуб не розглядають таку вірогідність серйозно

ГРОШІ. Узимку активно мусувалися розмови про можливий перехід Коноплянки в «Бешикташ». Його заробітна плата в стамбульському клубі мала би скласти не менше 2,5 мільйона євро на рік. При цьому інші джерела стверджували, що з урахуванням різних бонусів ця сума могла вирости до 3,2 мільйона.

У «Шальке» Євген заробляє за різними даними від 4-ох до 5-ти мільйонів євро на рік. Тобто неминуче доведеться іти на зменшення окладу. Однак турки в останній момент відмовилися від таких виплат для українця. І саме це, за твердженнями місцевих медійників, стало основною (хоча й не єдиною) перешкодою зимового трансферу. Словом, апетити Коноплянці варто зменшити суттєво – інакше ніяк…

ЗБІРНА. Цей майданчик для того, щоби гучно нагадати про себе, Коноплянка в березні не використав сповна. Так, він вийшов в основному складі і проти португальців, і проти люксембуржців. Однак в обидвох випадках від нього чекали значно більшого. Чогось особливого не побачили і, зокрема, численні скаути, які масово завітали на лісабонський поєдинок.

А зараз, коли в «Шальке» Євген переважно гріє лаву запасних або виходить на символічну кількість хвилин, як у вчорашній грі, до нього більше уваги, як до одного з визнаних лідерів «синьо-жовтих». Підтверджень цього лідерства не помітили. Тож доводити це потрібно буде вже наступного разу – у червні…

Наразі ж футболіста, від якого декілька років тому (пам’ятаєте?) чекали прориву у європейському футболі, «чужа сторона» просто засмоктала – в іспанській «Севільї» пішло не зовсім так, тепер – і в «Шальке» теж. Хоча проблиски були навіть дуже хороші. Тож футбольна доля «пожартувала» так, що в жартівника Євгена Коноплянки тепер, мабуть, залишився останній шанс. І як він ним скористається – зараз залежить не лише від нього…