Бразильська революція в «Динамо» провалилася

Динамо Київ 1 Квітня, 14:36 1825
Бразильська революція в «Динамо» провалилася
Бразильці мали допомогти «Динамо» вийти на новий рівень, відразу підсилити команду перед стартом в єврокубках. Але ніхто із них так і не став ключовим гравцем «Динамо».

26-річний бразильський півзахисник «Динамо» Че Че близький до переходу в «Сан-Паулу». За повідомленням медіа залишилося тільки пройти медогляд. Київський клуб отримає за свого гравця 5. 5 мільйонів євро. Інший бразилець 24 річний Вітор Буено теж перебуває в батьківщині. 2 квітня закривається трансферне вікно в Бразилії. Тому гравець намагається домовитися про повернення до «Сантоса», або знайти собі інший клуб.

Влітку «Динамо» придбало відразу трьох гравців із Бразилії - Че Че, Сідкелея та Буено. За перших двох були заплачено в районі 5 мільйонів за кожного, а Буено поміняли на Дерліса Гонсалеса. На бразильців покладали величезні сподівання, але за 9 місяців ніхто із них не зміг себе проявити в Україні.

Бразильці мали допомогти «Динамо» вийти на новий рівень, відразу підсилити команду перед стартом в єврокубках. Але ніхто із них так і не став ключовим гравцем «Динамо».

Че Че починав сезон в основі, але потім втратив місце в складі. Сідклей почав грати тільки тоді, коли на флангах півзахисту почався кадровий голод. Альтернативи бразильцю не було, коли почав пропускати матчі Бесєдін через травми, а Вербич почав грав в нападі звільнивши лівий фланг.Зараз ситуація повторюється через травму Соля. Хоча Сідклей приходив до «Динамо» в ролі лівого захисника. Буено фактично так і не грав.

Причин тут може бути багато. Головна із них - відсутність довіри головного тренера Олександра Хацкевича. У білоруського фахівця є своє бачення футболу, власна побудова гри. Знайти в якій місця для бразильців було так і не вийшло. Хацкевичу простіше працювати із гравцями, коли є пряма комунікація, можливість донести власні вимоги. Вербич, Кендзьора вивчили російську мову, більше адаптовані до європейського футболу, тому їм простіше.

Звичайно, що в такій ситуації немає сенсу тримати коштовних футболістів на лаві запасник. Ціна на них у такому разі буде тільки зменшуватися. На противагу цьому, молоді українські футболісти можуть потрапляти в заявку чи виходити на якісь окремі матчі.

«Динамо» вже не перший раз намагається працювати на бразильському ринку. Були періоди, коли більш активно запрошували бразильців, були періоди, коли були порівняно пасивні. Але майже завжди бразильські легіонери грали в останні 15 років. Приходили футболісти на всі позиції окрім воротарської. Правда тільки одиниці були успішними.

З приходом в «Динамо» на посаду віце - президента Євгена Краснікова були великі сподівання, що в цьому плані багато чого може змінитися. Свого часу пан Красніков був одним із творців » Металіста» кращих часів. Саме йому приписують запрошення до України Тайсона, Марлоса, Шав«єра. Але в Києві в нього поки нічого не виходить.

Я думаю, що в першу чергу «Динамо» знову не змогло бути успішними в векторі бразильських гравців через відсутність взаємодії та розуміння між тим же Красніковим та Хацкевичем. Бачення футболу - якщо не протилежне, то близьке до цього. Бразильці- той матеріал, який потребує довіри від головного тренера. Якщо вони не будуть відчувати підтримки, то просто втрачають будь -яку впевненість у собі. Че Че не розкрив свій потенціал в «Динамо» навіть на половину. Відразу після перших невдач його садили в запас, або відправляли в молодіжну команду. В таких умовах потрібно футболісту проявляти характер, але бразильці скоріше гравці, із яких варто брати їхні сильні футбольні якості, але ні в якому разі не перевчати.

Не менше важливо, що європейський футбол відрізняється від футболу з інших континенті. Тому обов'язково потрібне час на адаптацію.Тільки в окремих випадках гравець може відразу показувати якісний футбол. Майже всі латиноамериканці » Металіста» мали декілька місяців для адаптації. Попри невдачі, вони все одно отримували певний ігровий час. В «Шахтарі» деякі футболісти в окремих випадках мали півтора сезону на адаптацію. Той же Ісмаїлі десь тільки через рік почав грати, хоча прийшов зовсім не хлопчиком.

Якщо зараз піде не тільки Че Че, але ще і Буено на постійній основі, то буде зрозуміло, що Ігор Суркіс довіряє і далі тренерському штабу на чолі із Хацкевичем та не планує змінювати тренера. Інакше просто немає було сенсу відпускати гравців, які мають довгострокові контракти та знаходяться в команді тільки 9 місяців.

Невдача із бразильцями в першу чергу засвідчує відсутність єдиного вектору розвитку команди. Повинно бути зрозумілим, куди рухається команда та які ставить цілі? Не можна довіряти власні молоді та при тому купувати відразу 3 гравці із Бразилії. Це суперечить одне одному. В такому разі, жодна зі ставом не спрацює.

Сергій Тищенко