«Зоря» - «Динамо». Суддівський аналіз матчу

Динамо Київ 3 Квітня, 22:01 4540
«Зоря» - «Динамо». Суддівський аналіз матчу
Арбітр Віктор Копієвський міг стати антигероєм 23-го туру УПЛ, якби «Динамо» втратило очки в матчі з «Зорею» і серйозно похитнуло би свої перспективи наздогнати «Шахтар» у турнірній таблиці.

Суддя не призначив на користь киян справедливий пенальті вже на 9-й хвилині зустрічі, після чого «Динамо» змушене було відіграватися з рахунку 0:2. Відігралося, «прикривши» таким чином помилку арбітра.

Але суддівські експерти Мирослав Ступар та Сергій Шебек зафіксували ляп Копієвського.

Мова про момент, коли Вербич віддав тонку передачу Русину до штрафної зони, а Максим Білий, підкотившись під нападника, «скосив» його ноги.

»Суддя перебував в гарній позиції і бачив усе наче на долоні. Дивно, чому не зафіксував фол», - сказав Сергій Шебек.
Солідарний з ним і Мирослав Ступар: »Русина збили однозначно. Очевидний фол, який суддя проґавив».

«Динамо» від втрати очок, власне, врятував гол з пенальті, який арбітр призначив у другому таймі за контакт руки Чечера з м'ячем у штрафному майданчику «Зорі». Цікаво, що Сергій Шебек називає цей момент більш складним для судді, аніж момент за участю Русина і Білого. Але тут арбітр розібрався, на відміну від попереднього епізоду.

«Копієвському важко було розгледіти епізод через скупчення футболістів. Але Віктор помітив гру рукою у виконанні Чечера, тим самим врятувавши свою репутацію. Бо якби не цей пенальті – «Динамо» втратило б очки і, можливо, перспективи в боротьбі за чемпіонство. Тоді Копієвського нещадно критикували б за помилку в епізоді з Русином», - сказав Шебек.

Мирослав Ступар поправив нас, зауваживши, що не було гри рукою, а був контакт м'яча, котрий зрикошетив, з рукою, яка перебувала не в природному становищі, була піднята вище голови. На запитання «пенальті чи не пенальті?» Мирослав Іванович відповів по-філософськи: вже час, каже, щоб Комітет арбітрів чітко визначив нарешті, коли призначати одинадцятиметрові через контакт руки з м'ячем, а коли ні. Арбітри б однозначно приймали правильні рішення. Але якщо в моменті з Чечером можна дискутувати, то точно не було пенальті в поєдинку «Олександрія» - «Шахтар», коли м'яч в гущі футболістів зрикошетив у штрафній зоні «гірників» в руку Ордеця. Там-то апеляції олександрійців були точно безпідставними.

В інших моментах матчу «Зоря» - «Динамо» Мирослав Ступар і Сергій Шебек одностайні – вилучення Кадара справедливе, дуже багато жовтих карточок, червоні картки, що свідчить про те, що Копієвський не знайшов іншого методу управління грою. Сам для себе Копієвський ускладнив матч.