Найневдаліші бразильські трансфери «Динамо»

Динамо Київ 4 Квітня, 12:12 1858
Найневдаліші бразильські трансфери «Динамо» | 19-27
Згадуємо найбільш провальні бразильські покупки київського клубу.

Бразильські футболісти завжди були в тренді. Традиційно технічні, пластичні, знають, що робити з м'ячем, вони давно здобули славу гравців зі знаком якості. Не оминула бразильська хвиля і нашу країну. Практично кожен український клуб елітного дивізіону з різним успіхом довірявся представникам найбільш футбольної в світі нації. Зараз краще за всіх це виходить у «Шахтаря», який свідомо обрав такий вектор свого розвитку. А ось у «Динамо» Союз з бразильцями нечасто виходить плідним. Приклад тому - свіжий продаж Че Че і можливе закінчення альянсу з Вітором Буено. Діого Рінкон, Даніло Сілва, Бетао і Карлос Корреа були, здебільшого, винятками з правил, тоді як трансферних невдач було набагато більше. Згадаймо найбільш примітні з них.

Леандро Машаду

Безсумнівно, найзірковіший з бразильців, які переходили в «Динамо». Встигнувши зіграти за рідну збірну, досвідчений форвард переходив до Києва в парі з Діого Рінконом. Але, всупереч прогнозам, наскільки ж по-різному склалися їхні долі в Україні! Рінкон став гравцем основного складу, а статусний Леандро, провівши п'ять поєдинків (два голи), швидко відбув геть. І тут сальдо вийшло негативним для «Динамо». Форвард був куплений за мільйон євро (тут і далі - за даними Transfermarkt), а в загадковий мексиканський «Керетаро» був відпущений за 800 тисяч.

Алессандро

Справа була в далекому 2003-му. Стихійно куплений у Фламенго за 275 тис. євро, цей правий захисник в Києві почав «за здравіє». У матчі з «Дніпром» (2:0) Алессандро відзначився голом і залишив від своєї гри вельми приємне враження. А далі все пішло зовсім не так. Бразилець зіграв за киян ще тільки тричі, після чого фактично випав з основної обойми. Остаточно позбутися від гравця вдалося лише через чотири роки. Алессандро на невідомих умовах поїхав на батьківщину в «Сантос».

Родріго

Типовий бразильський захисник, для якого безпосередні обов'язки були справжньою мукою. Родріго нерідко банально забував повертатися до своїх тилів при регулярних підключянних до атак. Правда, і забивати примудрявся справно. 16 м'ячів в 69 матчах в динамівській футболці - цілком пристойний показник, проте помилки в обороні траплялися набагато частіше. Роман з киянами у бразильця вийшов довгим, але не таким вже щасливим. Так, був чемпіонський титул, два Кубка і Суперкубка, але вболівальники куди частіше згадують знамениту перепалку з Олександром Алієвим в матчі за дубль. Тоді латиноамериканець просто вдарив по ногах партнера по команді. Остаточно і безповоротно Родріго пішов з «Динамо» тільки в 2012-му, коли на правах вільного агента опинився в скромній «Віторії».

На продаж Че Че. Найневдаліші бразильські трансфери Динамо - изображение 1

Майкл

Знахідка Андрія Біби спочатку бачилася вдалою. Дубль у ворота київського «Арсеналу» (2:2) Майкл спорудив ефектно, проте розвинути успіх заважали травми і помітне непорозуміння з партнерами. В результаті за «Динамо» технічний хавбек зіграв лише в восьми зустрічах, і в 2011 році покинув клуб. Ішов Майкл в нікуди, проте пізніше раз у раз спливав в «Португезі» та інших заштатних бразильських клубах. Ось така невесела історія.

Гільєрме

Про такий дебют можна тільки мріяти. Хет-трик у виїзному матчі проти «Карпат» (1:4), відмінні відгуки преси і надії уболівальників - так стартував форвард в Україні. На жаль, той поєдинок так і залишився всього лише приємним сплеском. Гільєрме в основі не закріпився, після чого їздив по орендах. Парадокс, але в цьому випадку київському клубу вдалося повністю відбити невдалий трансфер. Бразилець був куплений у «Крузейро» за 5 млн. євро, а в «Атлетіко Мінейро» проданий за 6.

На продаж Че Че. Найневдаліші бразильські трансфери Динамо - изображение 2

Жерсон Маграо

По суті, бразилець в «Динамо» видав лише один чудовий поєдинок - з «Рубіном» (3:1) в Лізі чемпіонів. Хоча очевидно, брали лівого хавбека явно під основу і з серйозними надіями. Маграо в київську гру вписувався слабенько. І що робити з його найкращими якостями в київському клубі так і не зрозуміли. У підсумку куплений у «Крузейро» за 2,2 млн. Євро, Жерсон через три роки за символічну суму був відпущений в маловідому «Прімаверу».

Андре

Куплений за 8,1 млн. євро в 2010 році, «Андрюша», як його ласкаво називали партнери по команді, став символом трансферних провалів «Динамо». Ще б пак, за два роки в клубі бразильський форвард зіграв лише в дев'яти матчах, а після відходу з тренерського містка Валерія Газзаєва - ще міцніше осів на лавці запасних і в дублі. Складалося враження, що талановитий чарівник м'яча просто не розуміє, чого від нього хочуть в Києві, та й прижитися в Україні було для нього тієї ще дилемою. Динамівське керівництво зрозуміло це відносно швидко, і в 2012 році Андре був проданий в бразильський «Атлетіко Мінейро» за 5,8 млн. Фінансові втрати клубу (з урахуванням немаленької зарплати легіонера) очевидні.

Дуду

Швидкий, технічний і надзвичайно маневрений, Дуду переходив в Україні повним честолюбних планів. Відеонарізки з його діями заворожували уяву, і тоді, в 2011-му, хавбек бачився рішенням проблем в атаці. Його купили в «Крузейро» за дуже навіть значні на той час 5 млн., але віддачі від трансферу не було. Дуду зіграв за київський клуб трохи більше трьох десятків матчів, відзначившись чотирма голами, а в 2014 році був передбачувано проданий в «Палмейрас». Вже за 3 млн. На Батьківщині Дуду повернув собі статус зірки, він двічі ставав чемпіоном Бразилії та потрапляв до символічної збірної Кубка Лібертадорес.

На продаж Че Че. Найневдаліші бразильські трансфери Динамо - изображение 3

Раффаель

У Німеччині у цього футболіста виходило і виходить куди веселіше, ніж на київському етапі кар'єри. Придбаний у 2012 році у «Герти» за 9 млн., атакуючий хавбек ніяк не міг пристосуватися до нових для себе країни і команди. Рівень майстерності Рафаель мав колосальним, однак застосувати його на ділі так і не спромігся. З яскравих моментів можна згадати хіба що вирішальний гол в ворота «Зорі» (1:0) в дебютному матчі Олега Блохіна на посту наставника. Подальшого просування вперед і вгору не вийшло, і рік потому Раффаель повернувся в свою улюблену Німеччину. Вже за 5 млн. У менхенгладбахської «Боруссії» він виступає і понині.

Роман Петренко