Паулу Фонсека: «Докладаємо всіх зусиль, щоб відновити Марлоса до «Динамо»

Динамо Київ 5 Квітня, 12:51 751
Паулу Фонсека: «Докладаємо всіх зусиль, щоб відновити Марлоса до «Динамо»
Наставник «Шахтаря» відповів на запитання журналістів напередодні чвертьфіналу Кубка з «Динамо».

– Паулу, в якому графіку «Шахтар» проводить мікроцикл підготовки?
– Найголовніше – відновити наших хлопців, адже після попереднього матчу ще не минуло й 48 годин. Починаємо тактично готуватися до складної гри, якими є геть усі з «Динамо», і далі в Кубку пройде лише один.

– На відміну від багатьох українських тренерів, ви відкрито ділитесь кадровими новинами. Розкрийте зараз якісь таємниці: як зміниться склад «Шахтаря» за кілька днів?
– Марлос перебував не в найкращих кондиціях для матчу з «Олександрією», і ми вирішили лишити його на лаві запасних. Протягом цього сезону він мав певні проблеми, на жаль, після збірної вони ускладнились. Докладаємо всіх зусиль, аби відновити його до «Динамо». Побачимо, чи вдасться. А в іншому доступні майже всі. Не секрет, що наш склад не надто відрізнятиметься від того, який ви зазвичай бачили цього року. Усвідомлюємо, що попереду складний поєдинок, і хочемо випустити на поле найкращих.

– Тенденція останніх зустрічей із «Динамо»: «Шахтар» багато контролює м’яч та створює моменти, однак є проблеми з реалізацією. Які висновки зробив тренерський штаб і команда?
– Так, ваша правда, матчі дійсно засвідчують тенденцію нашого домінування на полі. Ми здійснили цей аналіз. Найчастіше результат ґрунтується на наших помилках у тих епізодах, що «Динамо» створює проти нас, а їх не так уже й багато. Ми не повинні помилятися в обороні, ставити під загрозу свою безпеку. В атаці ж завжди домінуємо, створюємо багато моментів. Із «Динамо» слід бути трохи безпечнішим у захисті, плюс вірити в те, що ми можемо створювати нагоди в атаці та їх реалізовувати. Поєдинки з «Динамо» складні, тому що суперник дуже швидко сідає в оборону й часом надзвичайно важко розкрити зони. Проте в кожному разі ми намагатимемось підготувати команду якнайкраще, аби це зробити.

– Прокоментуйте новини ЗМІ про те, що Веллінгтон Нем, можливо, піде.
– Насправді це лише новини. Наразі я знаю, що Нем у нашій команді. Він працює, і дуже добре. Саме завдяки цьому він мав змогу зіграти з «Олександрією», де став однією з визначальних фігур. Для мене важлива тільки робота на тренувальному полі та в матчах, а не те, що пишуть в Інтернеті. Доки футболісти перебувають тут, я розраховую геть на всіх.

– А на молодих хлопців – Тете, Маркоса Антоніо? На Фернандо, який грав з «Динамо» лише раз? Чи готові вони психологічно до таких матчів?
– Слід визнати, що Фернандо цього сезону грав досить багато. Зараз прийшли новачки, їх потрібно добре підготувати, а випускати необхідно в найкращому контексті – коли нема жодного ризику. А поєдинки з «Динамо» є дуже вимогливими. Нам потрібно знайти найкращий контекст, аби хлопці могли вийти на поле та відчути український чемпіонат. Дехто більш досвідчений, ніж інші, однак усі вони молоді. Аналізуватимемо кожен матч і спробуємо зрозуміти, кого з новачків найкраще інтегрувати у певний момент. Вік на їхньому боці, вони мають час. Перша мета клубу – перемагати. І мий вибір завжди ґрунтується в тому напрямку, щоб команда виграла, незалежно від того, хто виходить на поле. А молодим футболістам ще слід зрости, й для цього потрібен правильний контекст.