Післяматчева прес-конференція Паулу Фонсеки

Динамо Київ 7 Квітня, 21:28 1957
Післяматчева прес-конференція Паулу Фонсеки
Прес-конференція наставника «Шахтаря» Паулу Фонсеки після перемоги над «Динамо» в 1/4 фіналу Кубка України (1:1, по пен. 4:3).

- Це було відмінне видовище. Зустрічалися дві великі команди. У першому таймі «Динамо» виглядало краще, ми були занадто пасивними та повільними. Починали атаки неточно, що дозволило «Динамо» кілька разів виходити в небезпечні контратаки. У перерві ми сказали гравцям, що потрібно діяти з іншою інтенсивністю, в іншому темпі. Другий тайм був повністю за нами. Ми створили багато моментів, які потрібно було реалізовувати.

Вірю, що якби закінчували з 11-ма гравцями на полі, все могло скластися по-іншому. У додатковий час команди не ризикували, тому що грали в меншості. Всі розуміли, що будь-яка помилка може стати фатальною. У серії пенальті ми показали свою компетентність. Пятов зробив два фантастичних сейви.

Повторю, що сьогодні грали дві великі команди і виграти могла будь-яка з них. Шкода, що третя сторона в особі суддівської бригади не відповідала рівню поєдинку. Не розумію критеріїв вибору арбітрів на такі зустрічі. Але мої очікування з цього приводу виправдалися. Якби одна з команд від цього постраждала, це був би «Шахтар». Я не шукаю відмовки, просто констатую факти. Всі, хто бачив гру, це розуміють.

Я виграв, але при цьому критикую суддівство, яке було найгіршим. Бачили кількість жовтих карток? Я говорю про обидві команди, не тільки про «Шахтар». На нашому гравцеві фолять, а йому показують жовту картку. Суддівство було некомпетентним.

- Із чим був пов'язаний вихід Соломона замість Патріка?

- Соломон сьогодні добре себе показав і в другому таймі був найнебезпечнішим гравцем в нашій команді. Якщо ти робиш заміни, то хочеш кращого для команди.

- Як ви приймали рішення по гравцях, які будуть бити пенальті?

- Вчора ми тренували серію пенальті. Сьогодні я зібрав гравців і запитав, хто буде бити. Це не тільки питання техніки, а й емоцій. Ці хлопці зголосилися першими та показали впевненість.

- Чи буде з вашого боку якась реакція на суддівство?

- Ми нічого не можемо змінити. Є певні органи, які керують суддівством. Нехай вони цим займаються і роблять свою роботу.

Є досвідчені арбітри. Чому їх не вибирають на такі матчі? Замість цього ставлять людину, яка не може судити ігри такого рівня. Якщо не помиляюся, він зовсім мало відсудив у Прем'єр-лізі цього сезону. До таких моментів потрібно проявляти більше скрупульозності. Для мене все було очевидно ще до початку матчу.

- Із ким ви б хотіли зіграти в півфіналі?

- Зараз я думаю про наступний матч чемпіонату. Навіть не знаю, хто вийшов до півфіналу. Той факт, що ми обіграли «Динамо», не гарантує вихід до фіналу. У півфіналі в будь-якому випадку буде складна гра.

- Як Мораєс почувається психологічно після історії з його натуралізацією?

- Він спокійний і знаходиться в режимі очікування. Я не дуже глибоко знаю цей процес. Дещо знаю через пресу - про те, що Португалія і Люксембург подали апеляцію. Не знаю, на якому все це етапі. Сам гравець повинен бути спокійний. Якщо є якась помилка, то це не його вина. Вірю, що для збірної України все вирішиться добре. Я ж не нотаріус і не адвокат, тому не знаю законів. ФФУ повинна вирішувати цю ситуацію.