«Шахтар» – «Динамо». Експерти похвалили арбітра матчу, якого розкритикував Фонсека

Динамо Київ 7 Квітня, 22:11 1005
«Шахтар» – «Динамо». Експерти похвалили арбітра матчу, якого розкритикував Фонсека | 19-27
Здивував вибір арбітра на цей матч. Максима Козиряцького кинули у гирло вулкану, незважаючи на той факт, що до цього моменту молодий суддя матчів рівня «Шахтар» - «Динамо» не судив.

Екс-арбітри ФІФА Мирослав Ступар та Сергій Шебек спрогнозували два сценарії: буде або гучний скандал, або ж в Україні з'явиться дуже перспективний суддя.

На щастя, за підсумком чвертьфінального класичного дербі маємо другий варіант – Козиряцький витримав напругу і тепер найближчим часом зможе зазіхати на статус топ-арбітра України. Принаймні, про це кажуть наші експерти: «Він – молодець», - відзначив Сергій Шебек; «Буде хорошим арбітром», - запевнив Мирослав Ступар.

Обидва експерти відзначили психологічну стійкість Козиряцького – Максим не поплив у складних епізодах, як от в ситуації з другою карточкою Жуніору Мораєсу. «Відсудив так, наче має за спиною великий суддівський багаж», - цю фразу можемо прийняти за аксіому.

Треба додати, що претензії до Козиряцького все ж є – жовта карточка Сідклею за симуляцію. Незрозумілим також є попередження Мораєсу в епізоді з вилученням Гармаша, хоча у експертів є припущення, що «гірчичник» винесений за розмови. В іншому – все закономірно і послідовно, незважаючи на те, що арбітра втоптали в бруд Паулу Фонсека, його підопічні та експерти післяматчевої студії на телеканалі-трансляторі. Учасникам матчу і коментаторам не сподобалося те, що Козиряцький показав гравцям обох команд аж чотирнадцять жовтих карточок. Можливо, дійсно багато, але ж ситуація вимагала саме цього. «У Козиряцького не було власної інтерпретації епізодів, він судив у відповідності до букви Правил. Його заслуга в тому, що він обрав манеру суддівства, яка не спричиняла труднощів щодо визначення критеріїв порушення правил», - сказав Мирослав Ступар. А проблему в питанні 14 карточок, на думку експерта, варто шукати не у арбітрові, а в поведінці футболістів обох команд. У нас, на жаль, звикли всіх собак вішати на суддівство.

В якості підсумку треба зазначити, що Козиряцькому – 38 років. Він більше шести років судив Першу лігу. Питання до наших очільників суддівського корпусу: чому не розгледіли таланту Максима раніше? Адже крім цього матчу, Козиряцький впорався ще з одним міні-фіналом УПЛ, коли вдало розсудив «Арсенал-Київ» і «Ворсклу» в матчі, який визначав склад шестірок на другий етап чемпіонату.