Ігор Леонов: «Жодна команда світу не може пресингувати 90 хвилин»

Футбол України 10 Квітня, 16:38 498
Ігор Леонов: «Жодна команда світу не може пресингувати 90 хвилин»
Наставник «Арсеналу-Києва» розповідає про останній тур і характеризує найсильнішу лінію команди.

— Ігорю Івановичу, 3:1 — чудова перемога, однак 3:0 було би краще, правда? Не з’явилося відчуття «змазаності» після пропущеного в другому таймі м’яча?

— На нас тиснула відповідальність, тому, можливо, кінцівка зустрічі й вийшла «змазаною». І не забувайте: «Чорноморець», по-перше, серйозна команда (одна нічия з «Динамо» чого варта), по-друге, наш прямий конкурент за виживання. Хто сказав, що ми зобов’язані були перемогти їх із великим рахунком?

— Після чудової стартової 45-хвилинки в Одесі прийшов другий тайм, коли, як здалося збоку, Ваша команда ніби перестала грати.

— Це неправда. У перерві я сказав хлопцям: забуваємо про результат і граємо так, ніби 0:0… Іще раз: проти нас грала хороша команда, причому в себе вдома. Так, у другому таймі у нас мала місце просадка, зате останні 10 хвилин ми знову пресингували й атакували. Та жодна команда світу не може пресингувати 90 хвилин!

— Дехто зробив висновок, що по перерві «Арсенал-Київ» просто «підсів» фізично…

— Ні. Після матчу я спеціально перевірив цей момент і переконався, що ми в хорошій формі. Просто, повторюся, на всіх тиснуло наше турнірне становище; якби ми програли, відстань до «Чорноморця» становила би сім очок.

— Всеукраїнське об’єднання тренерів визнало Вас Наставником туру. Мають такі речі якесь значення?

— Звичайно, дякую за визнання! Проте для мене головне — командні результати й показники. Завдання №1 сьогодні — залишитися в УПЛ. А якщо команда показує результат, різні визнання прийдуть самі собою.

— Сьогодні «Арсенал-Київ» має чудову трійку хавбеків: Танковський — Оріховський — Домбровський…

— Так, півзахист — найсильніша наша лінія. В принципі, силу будь-якої команди світу можна визначити за середньою лінією… У чому сила названої трійки виконавців? Окрім того, що індивідуально сильні, вони ще й взаємозамінні. Основна наша схема — Танковський та Домбровський опорні, Оріховський під форвардом, але якщо Андрій або В’ячеслав ідуть уперед, Павло опускається й підстраховує їх.

— Іще про Домбровського: декому здається, що навесні він грає не так яскраво, як восени.

— Не знаю… Взимку в нього була травма, він пропустив частину зборів, але останнім часом майже набрав форму.

— Наступного туру «каноніри» зіграють із «Ворсклою» — командою, яка, по-перше, після зими не може похвалитися результатами, по-друге, яку «Арсенал-Київ» не пустив у першу шістку.

— Тобто «не пустили»? Ми винні? А вони самі скільки очок втратили? Полтавці могли забезпечити собі місце в Групі 1 іще до матчу з нами — хто їм завадив не переносити все на останній тур першого етапу? Нам кожна перемога на вагу золота, ми хотіли перемогти тоді й хочемо зараз.