«Маріуполь» – «Динамо»: Циганков як символ зіркової молоді киян, такі різні дебюти Попова та Ісаєнка, героїчний Худжамов

Динамо Київ 13 Квітня, 19:59 2162
«Маріуполь» – «Динамо»: Циганков як символ зіркової молоді киян, такі різні дебюти Попова та Ісаєнка, героїчний Худжамов Фото: fcdynamo.kiev.ua
«Маріуполь» програв київському «Динамо» 0:1 у 24-му турі чемпіонату України.

Якби не Худжамов і Борячук, все могло бути по-іншому

Суперник динамо категорично провалився, але після гри говорив про якусь там рівну гру. Хлопці, у вас 0 ударів у площину воріт проти 10-и в гостей. Яка тут рівна гра та погана реалізація. На фони команди Хацкевича Маріуполь взагалі нічого не створив. Так було кілька кинжальних різких атак, було старання, але хто ж «морякам» винен, що Борячук як завершувач постав гравцем досить низького виконавського класу. Азовці виглядали проти цього радикально молодого Динамо (середній вік польових гравців після двох замін 21,7) майже так само кволо, як самі кияни на фоні Челсі в недавніх іграх.

Забий Борячук, гостям було б важко, так. Та якби не голкіпер господарів Худжамов, усе могло бути інакше у протилежний бік – бік розгрому, адже віце-лідери УПЛ на 3-4 голи награли, іноді просто дивом не забиваючи. Попри помилку, яка ледь не привела до другого гола, Рустам відіграв один з найкращих матчів, не врятуваши лише в одному епізоді, зате видавши 8 ефектних сейвів!

Динамо домінувало, але декілька гравців розчаровують

Центр поля розчарував геть усім. Сидорчук, Андрієвський і Шепелєв ніби змагались, хто більше обріжеться чи втратить м'яч на рівному місці. Сергій взагалі чомусь взяв за моду лупити по воротах при кожній нагоді. Можна зрозуміти, коли це робить Циганков, у якого все нормально з прицілом. Однак капітан Динамо провів черговий невиразний матч, слабо виглядаючи при спробах комбінаційного футболу. А скільки перспективних контр загубили в зародку через якісь дикі передачі? В ідеальному світі замість Сидорчука можна було б спробувати того ж Алібекова, але Хацкевич і так шокував, давши шанс 18-річним Цітаішвілі та Ісаєнку, а ще один молодий талант – це для нього ну зовсім уже радикально було б.

Білоруський наставник знову продемонстрував якусь особливу нелюбов до бразильців, замінивши у перерві далеко не найгіршого Сідклея. За те, що дав себе показати молодому Цітаішвілі, загалом респект. Утім Гіо надто часто загравався зі своїми фінтами, а тут ще й з пасом у нього виявились чималі проблеми. Слово, сказати, що ця заміна позитивно вплинула і допомогла здобути результат – значить відійти від істини. Цітаішвілі вже показував, що може значно краще.

Є питання і до Вербіча. У словенця вже який матч не йде гра. Після застуди і матчів збірних Беньямін не може знайти свій оптимальний футболу, втрачає вбивчі моменти, а натомість забагато нервує. Спроба вдарити ззаду по ногах Яворського в неігровому епізоді на полях Європи могла б і до вилучення призвести, але гравці Динамо і Шахтаря чомусь частенько грішать такою неспортивною поведінкою. І на такі дії, як і традиційно поблажливу реакцію суддів, насправді доволі сумно дивитись.

Попов нагадує Миколенка, Ісаєнко – Русина

До слова, Вербіч на 70-й хвилині залишився єдиним динамівцем, хто не пройшов клубну школу. Молодняк Динамо продовжує веселитись, як може. Дуже сподобався на позиції центрбека Денис Попов. Хай він не дуже мудрував у комбінаційній грі, як намагається це робити Кадар, зате надійності 20-річний гравець значно збільшив. Блискуче проявив себе в боротьбі та грі один на один, з кожною хвилиною ставав усе впевненішим. Чимось нагадує Миколенка. Віталій також стрімко увірвався в основу і не просто так – відбути номер, отримати зарплату, поїхати святкувати. Зараз 19-річний лівий захисник є одним з найкращих не лише в Динамо, а й у всій УПЛ. Миколенко показує європейський рівень гри фулбека на атаку та дуже непогано виглядає в захисті. Що ж, Попов має з кого брати приклад.

Інший дебютант головної команди – Ісаєнко, нападник, якого дуже розхвалюють за його гру на молодіжному рівні. Утім Євген відверто перегорів. Так, він скупчив на собі увагу захисників в моменті з голом Циганкова, але скільки тут його власної заслуги, а скільки індивідуальних помилок суперника? З Вербічем, коли той грав на вістрі, маріупольці грали десь так само. Що ж до решти епізодів, то за 20 з лишком хвилин Ісаєнко запам'ятався хіба тим, як бездарно змарнував шанс забити, коли Худжамов залишив ворота порожніми.

Ще один низькорослий форвард штрафного майданчика, якому бракує психологічної стійкості? Поспішних висновків робити не будемо, але Ісаєнко дещо нагадав Русина, який раніше марнував прекрасні моменти, а тепер навіть в заявку не потрапляє. Євгену потрібно не зациклювати на невдачах і тиску очікувань, а діяти розкутіше та показувати те саме, що вдається на молодіжному рівні. Форварда, який забив 13 голів (10 з гри) за 9 матчів поточного чемпіонату України U-19, на дорослому рівні ми поки не побачили. Однак за саме рішення випустити юнака в момент, коли треба забивати, Хацкевичу можна поаплодувати. Це було сміливо та оригінально.