Футбол України 23 Квітня, 22:12 937
Наші за кордоном. Шахов – творець чемпіонства, Юрченко в центрі скандалу, українці ведуть Реброва до золота | 19-27
Минулий тиждень став дуже гарячим для українських легіонерів у європейських чемпіонатах.

Тиждень, що минув був багатим для наших земляків на голи, результативні передачі, вилучення і, на жаль, травми. Проте позитиву було більше – Шахов став чемпіоном Греції, Слован Сухоцького також достроково тріумфував у Словаччині, а Реброву з Петряком та Харатіним залишилося зробити півкроку для того, щоб виграти чемпіонат Угорщини.

Англія

Олександр Зінченко повернувся, а Манчестер Сіті переміг! Третє протистояння за 12 днів з Тотенхемом завершилося мінімальною перемогою господарів (1:0). Українець відіграв весь поєдинок.

Іспанія

Андрій Лунін вже традиційно опинився у заміні Леганеса.

Роман Зозуля провів 90 хвилин у перестрілці Альбасете та Лас-Пальмаса (4:2). Команди забивали з шаленою «купністю», однак українець результативними діями не відзначився (хоча міг, коли виходив віч-на-віч з голкіпером). Альбасете продовжує ділити другу сходинку Сегунди з Гранадою.

Малага без Євгена Селезньова розгромила Алькоркон (4:1). Нападник не потрапив у заявку на матч. Густаво Бланко-Лещук записав до активу гольову передачу.

Така ж проблема в Ореста Лебеденка, який ще не потрапляв у заявку Луго.

Німеччина

Євгена Коноплянки вкотре не було у заявці Шальке, який був знищений Хоффенхаймом (2:5).

Повернувся у гру Борис Тащи. Востаннє українець на поле виходив ще у листопаді. Ще до 70-ї хвилини Дуйсбург вдома «горів» Зандхаузену 0:2, однак матч завершився внічию (2:2). Тащи вступив у гру на 72-й хвилині. Дуйсбург продовжує перебувати на дні Другої Бундесліги, відстаючи від рятівного місця на 7 очок.

Бельгія

Генк переміг Стандард (3:1), а Руслан Маліновський вийшов у старті та відіграв 86 хвилин. Українець віддав розкішний гольовий пас і допоміг своїй команді ще на крок наблизитися до чемпіонства.

Пас Руслана на 02:15

Гент розписав нічию з Андерлехтом (0:0). Роман Яремчук був замінений у компенсований час, а Роман Безус вийшов на заміну на 62-й хвилині. Наприкінці зустрічі м’яч після удару Безуса влучив у штангу. Вперше за довгий період часу повернувся у заявку Гента Ігор Пластун.

Андрій Бацула зіграв 5 хвилин у матчі з Серкль-Брюгге, в якому його Кортрейк переміг (2:1).

Туреччина

Кайсеріспор поступився Галатасараю (1:3), проте рахунок в зустрічі відкрив наш Артем Кравець. Нападник та його земляк Олександр Кучерпровели на полі по 90 хвилин.

Слід додати, що Кравець у цьому сезоні забив 4 голи – серед команд, що постраждали від українця є три гранди: Фенербахче, Бешикташ та Галатасарай.

Євген Опанасенко та Микола Морозюк минулий тур провели на лаві запасних.

Заключний матч всієї нашої рубрики відбувся в понеділок ввечері – Сівасспор приймав Бешикташ. Дуель фаворита і середняка була цікавою ще й тому, що зійшлися два екс-динамівці Домагой Віда та Сергій Рибалка. Саме Віда відкрив рахунок у середині першого тайму, проте під завісу першої половини Рибалка видав ефектну передачу на Фуссені Діабате, яка стала гольовою.

Рибалка пішов з поля на 84-й хвилині, а вже за мить Бешикташ вирвав перемогу – 2:1.

Греція

Євген Шахов – чемпіон Греції! Українець відіграв ключову роль в двобої з Левадіакосом (5:0) – за тур до фінішу чемпіонату команда із Салонік стала недосяжною для Олімпіакоса. Саме Шахов відкрив рахунок в зустрічі вже на 3-й хвилині. Гравці суперника сигналізували про офсайд, однак суддівська бригада вирішила інакше.

На рахунку Євгена і четвертий гол у матчі – українець вдало зіграв під час стандарту.

Лише чотири партнери забили в чемпіонаті більше за Шахова - в його активі 4 голи. Варто зауважити, що протягом останнього періоду часу українець відвоював місце у стартовому складі новоспеченого чемпіона. На жаль, не скажеш цього про Євгена Хачеріді. Як би там не було, ПАОК 34 роки чекав на цю подію. Більше того, команда у цьому чемпіонаті ще не програвала.

До речі, у минулому сезоні один українець вже завойовував золоті медалі у Греції – Дмитро Чигринський тріумфував у складі АЕК.

Для Салонік це надзвичайна подія – місто гуляло усю ніч.

Просто погляньте на це!

Слід додати, що у минулому сезоні Шахов виграв Кубок Греції, а вже у четвер ПАОК має всі шанси на вихід у фінал цьогорічного розіграшу Кубку. To be continued.

Данія

Владлен Юрченко та Сергій Гринь провели на тижні по два поєдинки у складі Вайле. Спочатку їхня команда розійшлася миром з Хорсенсом (0:0), а потім поступилася Орхусу (2:4). В першій зустрічі Гринь відіграв 65 хвилин, а Юрченко – 81.

У неділю обидва грали без замін, втім не допомогли Вайле тріумфувати у трилері з Орхусом. Все розпочалося з вилучення у складі господарів вже в середині першого тайму. Через кілька хвилин трапився нереальний курйоз. Навіть, якщо ви багато років цікавитеся футболом, то могли ніколи раніше не бачити такого. Владлен Юрченко повертав м’яч супернику в межах «фейр-плей», проте перестарався.

Голи Владлена на 00:45 та 01:55, нереалізований пенальті на 04:35

Далі була штовханина (Юрченка навіть завалили на газон) і дзеркальний «фейр-плей» від Вайле – команда українців дозволила супернику відновити паритет. Під завісу тайму Юрченко знову забив – цього разу йому вдався класний удар зі штрафного – 2:1. Однак Орхус до завершення подинку вразив ворота суперника ще тричі (один з голів знову виявився курйозним – штрафний було розіграно без свистка), а на 7-й компенсованій хвилині (суддя додав 9 хвилин) все той же Юрченко не реалізував пенальті. Ох і насичений матч для Владлена…

Незважаючи на гольові серії Юрія Яковенка, тренерський штаб Есб’єрга вирішив залишити українця на лаві запасних. У четвер команда Яковенка тріумфувала у протистоянні з Брондбю (1:0). Юрій з’явився на полі на 67-й хвилині, коли єдиний гол в матчі вже було забито.

Чехія

Едуард Соболь провів 90 хвилин у двобої з Богеміансом (0:1). Єдиний результативний удар прийшов з флангу українця, хоча вини Соболя у пропущеному голі немає.

Слован Тараса Качараби у драматичному матчі здолав Словацко (3:2). Переможний гол було забито з пенальті в компенсований час. Українець провів на полі весь поєдинок.

Угорщина

Ференцварош Сергія Реброва за 4 тури до фінішу збільшив відставання від Відеотона до 11 очок. В очному протистоянні з конкурентом за золото ключову роль відіграли наші Ігор Харатін та Іван Петряк, які допомогли «Фраді» тріумфувати 4:1. Все почалося з гольової передачі Петряка.

Після перерви справу продовжив Харатін, який відзначився першим забитим голом за Ференцварош.

До третього результативного удару також долучився українець – Петряк заробив дуже небезпечний штрафний удар, що завершився взяттям воріт.

Дебрецен Олександра Надя переміг Халадаш (2:1) Юрія Габовди та Олега Голодюка. Перші двоє провели по 90 хвилин, а Голодюк пішов з поля на 57-й хвилині при рахунку 0:1. Єдиний гол Халадаш забив після того, як Габовда швидко розіграв штрафний і фактично віддав гольову передачу на партнера. Традиційно надійний Надь у цьому епізоді зіграв не найкращим чином.

Мезакьовешд на виїзді програв Академії Пушкаша (0:1). Михайло Месхі за 90 хвилин отримав жовту картку, а Шандор Вайда вступив у гру відразу після перерви і створив чи не найнебезпечніший момент для гостей.

Антон Кравченко, Богдан Мельник, Роман Карасюк та Павло Лук’янчук посприяли перемозі Кішварди над МТК (1:0). У протилежній команді весь матч відіграв Євген Селін. З лави запасних за грою спостерігали Артем Кичак та Віктор Гей.

Дьошдьор переміг Пакш (1:0), Сергій Шестаков відіграв весь матч і взяв участь у зародку переможної гольової атаки.