Післяматчева прес-конференція Паулу Фонсеки

Динамо Київ 24 Квітня, 21:22 2568
Післяматчева прес-конференція Паулу Фонсеки
Головний тренер «Шахтаря» прокоментував нічию з «Динамо» (0:0) у 25-му турі чемпіонату України.

- Сьогодні була тактична гра, в якій гольових моментів майже не мали обидві команди – до останньої хвилини. Суперники віддали перевагу безпеці в обороні, а не ризику в атаці. Ми контролювали м’яч більшу частину гри. Але небезпечних епізодів біля воріт «Динамо» не створили, як і кияни біля наших.

Очікував, що «Динамо» буде більше ризикувати, але вони грали більш безпечно. У черговій грі ми не пропустили, і це важливо для нас. Якби до пенальті ви спитали, чи дійсно нічия – заслужений результат, то це було б справедливо. Але зараз ми засмучені, що не забили пенальті, бо могли перемогти. 7-очкова перевага над «Динамо» зберігається.

- Чи означає заміна Болбата на Бутка, що Болбат був не готовий до гри?

- Ні, Болбат отримав попередження та пожалівся на біль у м’язі.

- В останніх матчах Коваленко виглядав добре в опорній зоні. Чому сьогодні ви його залишили в запасі, а місце надали Алану Патріку?

- Коваленко дійсно добре виступав на цій позиці, але він був травмований і тренувався з нами лише останні два дні. Я сумнівався перед матчем, ставити Віктора чи ні, але оскільки його пауза була тривалою, ми вирішили не ризикувати.

- Чому ваша команда так слабко зіграла в атаці? Чи не зарано повірили в чемпіонство?

- Ні, «Динамо» повністю закривалося в обороні. Деякі моменти ми розігрували занадто безпечно, коли можна було більше ризикувати. Але й кияни не відкривалися та не дозволяли нам проводити гострі атаки.

- Чи була установка сьогодні грати більш стримано?

- Звісно, перед грою я говорив із футболістами про те, що в матчах із «Динамо» завжди важко втримати емоційний контроль. Голову потрібно тримати холодною та не піддаватися таким ситуаціям. Суперництво є не лише між «Шахтарем» і «Динамо», такі протистояння існують між грандами і в інших країнах. За останні два матчі з киянами було багато «гірчичників», але, тим не менш, гравці поважали один одного.
Такі матчі дуже складні для суддів, але сьогодні арбітр відпрацював відмінно. Після кубкового поєдинку я був несправедливий із арбітром, якого я розкритикував на прес-конференції. Але передивившись гру ще раз вдома, я ще раз проаналізував картки, і визнаю, що всього два попередження були невірними – картки на Мораєсі та Степаненкові, а інші були заслужені. Повторюся, що судити матчі з таким емоційним навантаженням - дуже непросто.

- Чи відчуваєте ви, що наблизилися до чемпіонства, і гра з «Динамо» через місяць носитиме лише формальний характер?

- Я дійсно на це сподіваюся. Сьогодні була небезпечна гра. Якби ми програли, «Динамо» повірило б у себе ще більше. Але ми втримали різницю в 7 очок, що є дуже важливим. Проте наші гравці знають, що у нас попереду кілька складних поєдинків, і ми граємо на ліміті своїх сил. Ніхто ще нічого не виграв.