​Ігор Циганик: «Давно говорив про те, що потрібно запрошувати іноземних арбітрів»

Футбол України 30 Квітня, 22:02 701
​Ігор Циганик: «Давно говорив про те, що потрібно запрошувати іноземних арбітрів»
Ведучий «Профутболу» Ігор Циганик – про рівень арбітражу в УПЛ.

- Як поліпшити кваліфікацію арбітрів в УПЛ і чому ніхто з цим нічого не робить? Я давно говорив про те, що потрібно запрошувати іноземних арбітрів.

Ну, якщо не можуть наші працювати, то чого ми будемо мучитися? Ми ж не мучимося виключно з українськими футболістами, якщо розуміємо, що наші клуби повинні бути конкурентоспроможні в Європі.

Якщо ми запросимо іноземних арбітрів, і наші подивляться, як вони судять, то повірте мені, їх рівень підніметься. А так... ми просто варимося в своєму соку, старі покоління арбітрів йдуть, приходять молоді, які довго набираються досвіду. Це катастрофа!

Їм просто не вистачає навіть не кваліфікації, а практики і ігрового тонусу в хороших матчах, де можна було б вирішувати долю. А у нас арбітри чомусь бояться бути такими персонажами на футбольному полі, які непомітні. І як тільки все починається, вони хапають свисток і намагаються показати, що найголовніші тут. Але вони не найголовніші!

Але я і не можу сказати, що у нас абсолютна катастрофа з арбітрами. Не можна говорити, що суддівські помилки вплинули сильно на долю тієї чи іншої команди. Це якщо брати в загальному. Помиляються вони і туди, і сюди. Он, щоб ми не говорили, а арбітри помилилися в матчі «Львів» - «Динамо» в бік киян. Тому і не можна говорити, що вони комусь допомагають, а когось-«вбивають».

Це в 90-х було, що арбітрам заносили гроші і вони «прасували» якусь команду так, що вона вже більше шансів не мала. Такого зараз немає, як немає і упередженості.

Кваліфікація арбітрів – так, тут є певні питання. Але якщо футбольна громадськість наполягатиме на цьому, то давайте іноземних арбітрів запрошувати. Колись це вже було, і було непогано. Принаймні, істотних скандалів я не пам'ятаю. Ну, крім того випадку, коли Мірча Луческу кидав свою шапку і кричав «Браво, Федерація!». Тоді судив якийсь португалець, вже не пам'ятаю його прізвище. Але у Луческу просто багато акторських даних – у нього така манера поведінки.