«Ребров довів, що є самостійним тренером»

Динамо Київ 3 Травня, 11:54 1597
«Ребров довів, що є самостійним тренером»
Якщо в «Динамо» Реброва вважали несамостійним тренером, який сповідує футбольну філософію Рауля Ріанчо, то зараз можна сказати: тренер самоствердився, довів своєю роботою, що має власне бачення розвитку футболу.

Будь-які перемоги українців за кордоном приємні. У нас не так багато тренерів працює в інших країнах, щоби не помічати їхнього успіху. Успіх Сергія Реброва у «Ференцвароші» тільки підтверджує кваліфікацію українського тренера.

Не став би применшувати заслугу Реброва через те, що він досяг успіху лише в чемпіонаті Угорщини. Звичайно, рівень футболу там не найвищий. Але «Ференц­варош» зміг взяти золото національного чемпіонату після невдач у минулих сезонах. Значить — тут точно є заслуга головного тренера, який виграв титул у перший рік роботи. Я не думаю, що першість Угорщини набагато поступається вітчизняному чемпіонату. Зрозуміло, що у нас є клуби рівня «Динамо» та «Шахтаря», але в іншому картина не набагато відрізняється.

Не так давно Сергій Ребров працював у «Динамо», грав із командою в Лізі чемпіонів, Лізі Європи, мав там певні успіхи. Кожен тренер має свою дорогу та отримує власний досвід. Були причини, через які українець поїхав на Близький Схід. Думаю, він там багато чого здобув. Зараз працює в Угорщині. Все це надає Реброву новий досвід та доповнює його як цілісного тренера. Якщо в «Динамо» Реброва вважали несамостійним тренером, який сповідує футбольну філософію Рауля Ріанчо, то зараз можна сказати: тренер самоствердився, довів своєю роботою в Саудівській Аравії та Угорщині, що має власне бачення розвитку футболу. Цим Ребров мені завжди був симпатичний як футболіст і потім тренер — уміє приймати рішення, має власні переконання.

Ребров-тренер культивує футбол контролю м'яча. Щось подібне можна сказати і про його партнера по нападу, а зараз головного тренера збірної Андрія Шевченка. Це бачення навряд чи напрацювалося в Україні. Скоріше, це закордонний досвід.

Всеволод КЕВЛИЧ