Три думки після матчу «Динамо» - «Олександрія»

Динамо Київ 5 Травня, 10:55 2496
Три думки після матчу «Динамо» - «Олександрія» | 19-27
«Динамо» зіграло внічию з «Олександрією» (1:1) у матчі 27-го туру УПЛ.

Хацкевич намудрував, але його врятувала інтуїція

Білоруський фахівець не міг розраховувати перед матчем на цілий ряд футболістів основи. Гармаш, Бурда та Кендзьора пропускали гру через дискваліфікацію, а два нападники «біло-синіх» Соль та Бєсєдін продовжують перебувати у лазареті. Відтак, Хацкевич вирішив спробувати на позиції дев’ятки уругвайця Де Пену, який у попередніх поєдинках досить непогано діяв на лівому фланзі атаки. Карлос намагався бути активним, пропонував себе партнерам, але йому не вистачало ані фізики для боротьби з оборонцями Шарана, ані необхідної для центрфорварда нахабності. Словом, Де Пена – явно не Луїс Суарес, і це ще м’яко сказано. «Чарруа» більше страждав на незвичній для себе позиції, аніж грав у футбол.

Дивлячись на муки латиноамериканця, у багатьох, мабуть, виникло логічне запитання – чому не Русин? Ба більше, беручи до уваги катастрофічну кадрову ситуацію киян, не дуже зрозуміло, чому єдиний доступний центральний форвард грав за команду U-21 проти тієї ж Олександрії. І не просто грав, а провів на полі усі 60 хвилин, відзначившись голом з пенальті. Окей, не будемо шукати логіку там, де її немає, а просто відзначимо, що Назарій став рятівником киян. Йому знадобилось лише 6 хвилин після виходу на поле, щоб зрівняти рахунок. Русин технічно покотив під дальню стійку. Джокер Хацкевича спрацював, честь та хвала керманичу Динамо… який почав вигадувати велосипед на рівному місці. Але з лавки видніше.

Молодь Динамо не вразила

Георгій Цітаішвілі дебютував у основному складі, зайнявши місце на лівому фланзі атаки. Він дуже активно розпочав поєдинок, здійснивши декілька вдалих спроб дриблінгу, змушував суперників фолити… а ближче до середини першого тайму розчинився на полі. У перерві Хацкевич посадив його на лавку. 18-річному вихованцю Динамо не вистачало вертикальності, гостроти попереду, а також комбінаційної гри з партнерами. Отримавши м’яча, він переважно намагався брати на себе, і дуже часто робив це невиправдано. Однак потенціал цього футболіста не викликає жодних сумнівів, йому потрібно продовжувати давати шанс ще у цьому сезоні, тим паче, що Динамо вже навряд чи кудись подінеться з другого місця.

21-річний Микита Кравченко, який з’явився у складі київського клубу вперше з липня 2017-го, також провів неоднозначний поєдинок. Саме з-під нього Цуріков виконав рокову для «біло-синіх» передачу, яка завершилась взяттям воріт. Заради справедливості відзначимо, у цьому епізоді провалився не лише Кравченко, але й уся оборона киян, яка згодом дозволила прийняти м’яч самотньому в карному Сітало та прогавила на дальній стійці Лучкевича. За останнім не пригледів Миколенко. Однак попри наявність помилок у захисті Кравченко не соромився йти вперед та навіть міг забити класний гол наприкінці першого тайму, коли Паньків здійснив суперсейв, потягнувши м’яч з дальньої дев’ятки.

Шаран заслуговує на оплески

Олександрія менше контролювала м’яч (64% – 36%) та значно рідше пробивала по воротах (6 – 14), однак язик не повернеться сказати, що команда Шарана лише відбивалась. У першому таймі гості виглядали набагато переконливіше та організованіше за свого суперника, давши урок гри другим номером. І хто-зна, чи не вивезли б олександрійці з Києва три очки, якби Сітало реалізував вбивчий момент перед свистком на перерву. У другому таймі під тиском Динамо вони, можливо, засильно притиснулись до власних воріт, але це зовсім не було схоже на пожежу. Третя команда УПЛ доволі впевнено оборонялась, хоча й втратила вже до 54-ї хвилини трьох ключових виконавців – Лучкевича, Цурікова та Шендріка. Шаран заслуговує на оплески.