І знову диво, і знову божевільний камбек. Слідом за «Ліверпулем», героїчний матч в Лізі чемпіонів видав і лондонський «Тоттенхем». До цього неможливо звикнути, однак слів вже немає. Хіба можливо другий день поспіль намагатися описати неймовірне? Зовсім не дивно, що на перших шпальтах британських газет опинилося народження королівського дитини, а не матч в Амстердамі...
Жах в кінці казки
«Тоттенхем», «Тоттенхем» Маурісіо Почеттіно в фіналі Ліги чемпіонів. Як?! Хто його знає», - ця фраза автора порталу Goal Пітер Стонтона найкраще резюмує реакцію англійської преси. В «Тоттенхем» мало хто вірив до гри, ще менше - під час матчу, після 0:2. І треба віддати належне англійським журналістам, звеличуючи команду Почеттіно, вони і співчувають нідерландському клубу. «Аякс» заслуговував більшого. Замість цього вони отримали найжорсткіший урок. Їм знадобляться місяці або роки, щоб відійти від цієї поразки. Можливо, вони ніколи цього і не зроблять», - пише Джонатан Лю в The Independent. Його колега Джек Пітт-Брук ще сильніше згущує фарби: «Це одна з найжахливіших поразок в сучасній історії футболу. Вони знають, що у них більше ніколи не буде цього шансу. Очевидні порівняння з «Барселоною», яка вчора втратила перевагу в три м'ячі . Але це ще гірше. Ця поразка була вдома, і не від супершвидкісного «Ліверпуля», можливо, кращої команди в світі на даний момент, а від виснаженого «Тоттенхема». Якимось чином, «Аякс» знайшов спосіб програти цей матч. вперше «Аякс» грав в якості фаворита і ці великі очікування їх погубили».
«Проблема історій успіху: колись вони закінчуються. Це не стало сюрпризом для «Аякса», проте це сталося раніше, ніж вони очікували», - вагомо відзначають в німецькому Der Spiegel.
«Амстердамська мрія закінчилася кошмаром», - так кажуть про вчорашній матч і в Нідерландах. Команду тен Хага особливо не критикують, але всі згодні з думкою Луї ван Гала, яке він висловив в ефірі телеканалу Ziggo Sport. «Вихід Льоренте змінив гру, він перегравав в повітрі де Лігта і Блінда. У другому таймі «Тоттенхем» грав ризикованіше, а «Аякс» приймав помилкові рішення при володінні м'ячем», - зауважив архітектор успіху «Аякса» в 90-х.
А ось De Telegraaf поглибилося в нумерологію. Виявляється у в своїй історії «Аякс» грав шість разів восьмого травня, п'ять разів програв, а один раз зіграв внічию, що теж було рівно поразці, оскільки не виграш у «Де Графсхапа» (1:1) в 2016 році коштував «Аяксу» чемпіонства. По-справжньому чорна дата.
Англійська фінал і ідеальна Ліга чемпіонів
Що спільного в диві на «Енфілді» і амстердамському диві? Барні Роні з Guardian каже, що в обох матчах ми побачили спортивне шоу неймовірної якості: атлетизм, командна гра, рівень підготовки. Все це було близько до ідеалу. І далі пише, що «це було навіть не шоу, а щось більше, свого роду мистецтво, створене неймовірною людською волею і зусиллями».
Джейсон Бьорт з The Telegraph радіє, що в фіналі Ліги чемпіонів зійдуться дві чудові, сміливі команди, якими керують харизматичні тренери. «Маурісіо Почеттіно і Юрген Клопп схожі в тому, як вони взаємодіють зі своїми гравцями, уболівальниками, і в тому, як вони вкладають всю свою душу і енергію в футбол».
Європейська преса також намагається відійти від кліше в описах цього матчу, але це дійсно складно. Ліга чемпіонів називається «нераціональною, дикою, непередбачуваною, божевільною» і так далі. Звичайно, компліментів заслуговує і Маурісіо Почеттіно. У Mundo Deportivo аналізують, як виходи після замін Сіссоко в першому матчі і Льоренте в другому повпливали на хід поєдинків.
Однак є й інші цікаві спостереження. Французька газета Le Monde і іспанська Marca помітили, що найцікавіший розіграш Ліги чемпіонів за останні роки відбувся на тлі розмов про створення Європейської Суперліги і можливої реформи самої ЛЧ. А чи потрібно щось змінювати? Ніколи ще це змагання не було таким хорошим.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!